SZLACHETNA PACZKA

To program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej – niezawinionej ‒ sytuacji.

Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne.

To także:

  • wykluczenie społeczne,
  • brak dostępu do specjalistycznej pomocy,
  • brak odpowiedniej edukacji (np. finansowej).

SZLACHETNA PACZKA działa cały rok!

 

Wolontariusze najpierw docierają do rodzin w trudnej sytuacji – by określić, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich MĄDRĄ POMOCĄ. Na faktyczną biedę materialną – odpowiadamy materialną paczką. Coraz częściej pracujemy jednak nad postawą, polepszeniem jakości życia w ramach projektów PACZKI +:

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Przez cały rok pracujemy z dziećmi, przeprowadzając je od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Otoczenie w tych dzieciach widzi problemy. My dajemy im czas i uwagę.

Dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. Akademia nie zmienia ich świata, nie usuwa przeszkód z ich drogi, ale uczy je, jak sobie radzić. Dziecko zaczyna myśleć o przeszkodach jak o wyzwaniach możliwych do podjęcia i wygrania.

Jak działa AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

 

Praca z dzieckiem odbywa się w oparciu w oparciu o metodę tutoringu i Systemu Motywatorów Zmiany. W indywidualnej pracy z wolontariuszem dziecko odkrywa w sobie talenty, buduje poczucie własnej wartości. Uczestnicząc w spotkaniach z innymi dziećmi oraz z inspirującymi osobami – na nowo definiuje swoje możliwości. I z odwagą patrzy w przyszłość.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Dołącz do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI

Zostań SuperW Paczki

Dołącz do drużyny AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Zostań SuperW Akademii