TEN KTO NIE POMAGA, JEST NIEMĘSKI

autor: A. C. A. C.
26.09.2013
tagi: Szymon Kołecki, trening
TEN KTO NIE POMAGA, JEST NIEMĘSKI
Fot. Piotr Barejka

Już tylko 20 dni zostało do zakończenia rekrutacji drużyny SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają, przekonuje Szymon Kołecki, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów.

Po raz trzynasty SZLACHETNA PACZKA szuka wolontariuszy. Jeśli uda się zbudować ponad 9 – tysięczną drużynę SuperW, to już w grudniu najbardziej potrzebujące rodziny w ponad 500 lokalizacjach w całej Polsce otrzymają konkretną, mądrą pomoc. W środę przypominał o tym Szymon Kołecki – sztangista, 4-krotny medalista mistrzostw świata i 6-krotny medalista mistrzostw Europy, który po raz kolejny angażuje się w projekt. -  Myślę, że ten, kto nie pomaga, jest  niemęski. Zachęcam wszystkich do zostania SuperW, także mężczyzn – mówił Kołecki, który poprowadził specjalny trening „pakowania” dla wolontariuszy w ramach ich przygotowań do tegorocznej edycji projektu. 

Gdzie inni boją się wejść

Szymon, który dźwigając ciężary osiągnął sukces w swojej dziedzinie, opowiadał jak ważna jest praca nad sobą i determinacja: - Trudne chwile i momenty zwątpienia to norma i każdy je ma. Takie sytuacje da się przezwyciężyć.  Nie znam recepty na sukces, ale wiem, że liczy się codzienna praca nad sobą. Takie podejście przyda się też wolontariuszom, przed którymi stoi duże wyzwanie: - SuperW dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą, albo się boją się wejść - tłumaczy Agnieszka Czapla, koordynator ds. promocji projektu  SZLACHETNA PACZKA w woj. mazowieckim. Do zadań wolontariuszy należy  m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej, dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji oraz współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki. Wszyscy wolontariusze przejdą specjalne szkolenie.  

- Dla mnie Szlachetna Paczka to szansa na rozwój i wyzwanie, ale takie, którego nikt przede mną nie stawia, lecz którego podejmuję się sama - mówi Katarzyna Małkowska, liderka i wolontariuszka. - To wyzwanie nie jest jednak po to, by udowodnić innym, że coś potrafię, lecz by udowodnić to przede wszystkim samej sobie. Jak mówi Katarzyna bycie SuperW to także ogromna satysfakcja i rozwój: - Gdyby nie Paczka to mogłabym nigdy nie odkryć niektórych moich talentów  Stałam się o wiele bardziej śmiała i otwarta, wiele radości sprawia mi poznawanie nowych osób i praca w zespole. Jeszcze trzy lata temu bałam się jeszcze zadzwonić do rodziny, w tym roku zostałam liderem rejonu i będę koordynować pracę wolontariuszy.

Oprócz bicepsów, mięśnie serca!

- Trening jest dla nas niezapomnianym wydarzeniem – opowiada Katarzyna Jankowska, wolontariuszka i uczestniczka treningu. – Dodał nam sił przed spotkaniem z rodzinami i oprócz bicepsów -  mam nadzieję – wzmocnił  także nasze mięśnie serca!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, który co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy i darczyńców przygotowujących paczki. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin, a łączna liczba  zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób. - Liczba rodzin, do których dotrzemy pomocą w tym roku, zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie zrekrutowanych – przypomina Anna Sroka, koordynator wojewódzki projektu SZLACHETNA PACZKA  w woj. mazowieckim, gdzie potrzebnych jest aż 1300 SuperW. - Na zgłoszenia czekamy do 15 października na www.superw.pl. Zapraszamy!


Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl

www.superw.pl

www.facebook.com/mazowsze.szlachetna.paczka

 

Galeria
  • Fot. Piotr Barejka
  • Fot. Piotr Barejka
  • Fot. Piotr Barejka
  • Fot. Piotr Barejka
Komentarze:
Dodaj komentarz 0 Aby dodać komentarz musisz być zalogowanym użytkownkiem. Zaloguj się lub zarejestruj jeżeli nie masz jeszcze konta
Partnerzy strategiczni
Partnerzy
Patroni medialni