Kim jest wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI?

Zastanawiałeś się kiedyś, czym wyróżnia się wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI? Dlaczego jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju? Oto 10 cech, które go charakteryzują.


Aktywny

Wolontariusza Paczki cechuje szczególna aktywność. Nie tylko w projekcie, ale również w życiu. SuperW zostają zwykle osoby, które na co dzień zajmują się wieloma rzeczami. Studiują, pracują, zajmują dziećmi i mają swoje obowiązki. Mimo tych wszystkich zadań, wciąż znajdują czas na pomaganie innym i czerpią z tego radość!


Wytrwały

To jedna z najważniejszych zasad wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI, który wie że wszystko jest możliwe. Wola walki, ciekawość świata i upór pomagają wolontariuszowi przekonać się na własnej skórze, że nie ma problemu nie do rozwiązania, a każdy problem można traktować jako nowe wyzwanie.


Wszędobylski

Nie dość, że aktywny, to jeszcze wszędzie go pełno! Gdy w towarzystwie pojawia się wolontariusz Paczki, wypełnia swoją osobą czas i przestrzeń w niezwykły sposób. Wszechogarniająca radość i otwartość powodują, że przebywanie z SuperW motywuje do działania.


Szlachetna Paczka wolontariat


 

 

wolonatarusze Szlachetnej Paczki

Chętny do działania

Wolontariusz Paczki jest zawsze gotowy do pomocy! Ma w sobie tajemniczą moc, która sprawia, że i innym zaczyna się chcieć.


Odważny

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI wchodzą w świat biedy. Pokonują siebie i łączą ludźmi. Wymaga to sporego zaangażowania i przede wszystkim ogromnej odwagi, aby stawić czoła nieznanym sytuacjom.


Odpowiedzialny

Zarówno w Paczce, jak i w innych organizacjach zajmujących się wolontariatem, odpowiedzialność jest jedną z najważniejszych wartości. Bycie odpowiedzialnym oznacza troskę i opiekę nad drugim człowiekiem, ale i również kontrolę. Wolontariusz Paczki wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, a także dba o innych. Wykazuje się odpowiedzialnością na wielu płaszczyznach swojej pracy. Pozycja wolontariusza to także mocna pozycja w CV!


Wrażliwy na innych

Dostrzegając biedę i problemy, które dotykają potrzebujących rodzin, wolontariusze Paczki stają się jeszcze bardziej wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka. Przejawia się to w chęci pomocy i zaangażowaniu, jakie wkładają w swoją pracę na rzecz projektu. Wrażliwość ta jest wyjątkowa, ponieważ nie powoduje użalania się, lecz wzbudza siłę do działania. Uwrażliwiony wolontariusz nabiera mocy sprawczej i daje potrzebującym impuls do zmiany świata.


Przełamuje bariery

Wolontariat to często spotkanie z inną rzeczywistością, nowymi ludźmi i sytuacjami. Działanie na rzecz innych zmienia nas wewnętrznie i przełamuje bariery, zarówno społeczne, jak i te osobiste. Dzięki temu, wolontariusz otwiera się na świat i zaczyna dostrzegać więcej. W SZLACHETNEJ PACZCE przełamywanie barier to przede wszystkim kontakt z potrzebującymi rodzinami. SuperW stara się zrozumieć ich trudną sytuację i zmienić ich dotychczasowe życie.


Inspiruje

Ma mnóstwo pomysłów, ciekawych inicjatyw i ambitnych planów. Wolontariusz Paczki swoim przykładem, inspiruje do działania innych. Swoją energią sprawia, że otaczający go ludzie zaczynają podejmować nowe wyzwania i aktywnie angażują się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.


Charyzmatyczny

Swoimi działaniami SuperW przekonuje, że wolontariat to świetna przygoda i porywa do tego swoich przyjaciół. Swoją charyzmą sprawia, że darczyńcy angażują się w pomoc potrzebującym rodzinom, które powoli stają na nogi.


Obecnie SZLACHETNA PACZKA szuka ponad 700 osób, które poprowadzą rejony Paczki w całej Polsce. To ważny moment w projekcie, bo tylko tam, gdzie teraz znajdzie się lider, w grudniu pomoc dotrze do potrzebujących rodzin.

Dołącz do grona liderów i zmieniaj świat! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

 

Szlachetna Paczka wolontariat