Brand
powrót

DB Schenker – partnerstwo odpowiedzialne społecznie

Współpraca partnerska z DB Schenker to dla SZLACHETNEJ PACZKI gwarancja terminowości w dostarczaniu paczek do potrzebujących rodzin w trakcie weekendów finałowych projektu.

  • DB Schenker 1
  • DB Schenker 2
  • DB Schenker 3
  • DB Schenker 1
  • DB Schenker 2
  • DB Schenker 3

fot. Agnieszka Ożga-Woźnica, Łukasz Łuciuk

DB Schenker od 2011 roku zapewnia nam niezawodne wsparcie logistyczne. Firma udostępnia flotę tirów, które transportują paczki do magazynów zastępczych SZLACHETNEJ PACZKI na terenie całego kraju (skąd trafiają następnie do potrzebujących rodzin). Co roku kierowcy DB Schenker przejeżdżają ponad 150 000 kilometrów, pomagając nam dostarczyć pomoc do wszystkich miejsc w trakcie weekendów finałowych projektu. Tylko w 2015 roku DB Schenker przewiózł dla nas około 15 000 paczek, udostępniając 32 tiry.

DB Schenker podejmuje działania społecznie odpowiedzialne na wielu płaszczyznach. Firma od wielu lat dba o budowanie dobrych relacji z różnymi grupami interesariuszy. Realizuje różnorodne projekty wolontariatu pracowniczego, skierowane do lokalnych społeczności. Promuje partnerskie relacje w biznesie, współpracuje z uczelniami w ramach wspierania nauki i dzielenia się wiedzą, angażuje się w inicjatywy ekologiczne oraz w akcje społeczne i charytatywne.

Od 2008 roku DB Schenker promuje wolontariat wśród swoich pracowników, organizując program pod nazwą „Czas Pomagania w DB Schenker”. Każdy oddział może przedstawić i realizować własne pomysły na projekty realizowane w pobliżu swojej siedziby. Dwa razy w roku kapituła programu  wybiera te najlepsze, przyznając im dofinansowanie. W rezultacie każdego roku pracownicy realizują średnio 50 takich projektów.

Kierując się zasadami społecznej odpowiedzialności w biznesie, pracownicy i kurierzy DB Schenker opracowali także Kodeks Etyczny. Powstał on w oparciu o najważniejsze zasady, którymi firma kieruje się w codziennej pracy – w relacjach z pracownikami, klientami, dostawcami i konkurencyjnymi przedsiębiorstwami a także względem środowiska. Kodeks został przedstawiony i skonsultowany z partnerami i klientami operatora.

DB Schenker to jeden z liderów w branży w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdzają to liczne nagrody, m.in.:

•    1 miejsce w IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2015 i 2014 w klasyfikacji generalnej kategorii „Lider Odpowiedzialnego Biznesu”
•    1 miejsce w IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2015 i 2014 w kategorii „Branżowy Lider Odpowiedzialnego Biznesu”
•    Złoty Listek CSR POLITYKI w VI zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie za lata  2014 i 2013
•    Laureat konkursu o tytuł „Dobroczyńca roku 2015” w kategorii „Wolontariat pracowniczy” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W tym roku firma uruchomiła 3 edycję projektu badawczego pt. „DB Schenker jako Preferowany Sąsiad”. Jest to badanie społeczności lokalnych, skierowane do osób mieszkających w sąsiedztwie terminali firmy. W ankiecie można ocenić m.in. wpływ DB Schenker na mieszkańców, lokalny rynek pracy oraz bezpieczeństwo na drogach. Jeśli jesteś sąsiadem firmy, koniecznie wypełnij ankietę: www.preferowanysasiad.pl.

Cieszymy się, że SZLACHETNA PACZKA ma okazję współpracować z tak wiarygodnym i odpowiedzialnym społecznie partnerem, który z wielkim zaangażowaniem włącza się w mądre pomaganie w ramach projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniach społecznych DB Schenker - zapoznaj się z najnowszym raportem społecznym firmy. Odwiedź stronę internetową klikając TUTAJ.

Artykuł sponsorowany

Jesteś zainteresowany współpracą?
Napisz do nas: firma@wiosna.org.pl