Brand
powrót

Fundacja Lotto Partnerem Strategicznym projektu SZTUKA TERAZ

Dzięki zaufaniu i inwestycji Fundacji LOTTO już teraz możemy przygotowywać się do startu 2. edycji projektu SZTUKA TERAZ.

SZTUKA TERAZ to najnowsza inicjatywa Stowarzyszenia WIOSNA realizowana przy wsparciu marki ogólnopolskiego programu SZLACHETNA PACZKA. Głównym celem SZTUKI TERAZ jest zbliżenie Polaków do rynku sztuki, do obcowania z nią, zmiana myślenia społeczeństwa o sztuce i twórcach, a także zaproszenie do inwestowania i zaangażowania w działania społeczne poprzez udział w powszechnej aukcji. Jednym z ważnych  celów SZTUKI TERAZ jest rozpowszechnienie w społeczeństwie działalności ludzi sztuki - artystów i kuratorów. - W projekcie spotykają się ludzie wrażliwi na piękno, którzy pięknem chcą zmieniać świat. SZLACHETNA PACZKA to dzieło idealistów. W SZTUCE TERAZ promujemy pięknych ludzi i ich dzieła. To dzięki nim Polska zmienia się na lepsze. - mówi ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Podczas pierwszej edycji projektu SZTUKA TERAZ w 2016 roku kwota wylicytowanych dzieł wyniosła aż 76 975 zł.

SZTUKA TERAZ to również szereg działań dowartościowujących artystów i inspirujących do poszerzania wiedzy i budowania potencjału swojej twórczości. Robimy to poprzez wsparcie ekspertów, szkolenia oraz spotkania ze znanymi osobistościami ze świata sztuki.

Wierząc w sensowność wspierania podobnych działań, Łukasz Stajuda, Prezes Zarządu Fundacji LOTTO, Partnera Strategicznego projektu, podkreśla znaczenie wspierania artystów w ich rozwoju. - Predyspozycje artystyczne to nie jedyna cecha, która determinuje osiągnięcie sukcesu w dziedzinie sztuki. Otrzymany talent może nabrać blasku dopiero przy odpowiednim zaangażowaniu artysty oraz instytucji kulturalnych. Wierzymy, że zaangażowanie Fundacji LOTTO w projekt Sztuka Teraz  umożliwi rozwój osobisty młodych artystów, osiągnie oczekiwany cel, a w ten sposób będziemy wypełniać Naszą Wizję „Dążymy do wyrównywania szans w osiągnięciu sukcesów”.

Strategiczne partnerstwo Fundacji LOTTO pozwoli Stowarzyszeniu WIOSNA rozwijać projekt, promować obcowanie ze sztuką najwyższej jakości i docierać do kolejnych utalentowanych, polskich artystów. Zapraszamy do obserwowania strony projektu i śledzenia aktualności.