Brand
powrót

Paczka na pomarańczowo

Prawie 50 tys. zł zebrali na rzecz Paczki Lekarzy goście uroczystego balu charytatywnego Orange Ball, zorganizowanego 9 września 2017 roku w Warszawie przez Niderlandzko-Polską Izbę Handlową (NPCC). Gospodarzem wieczoru był ambasador Holandii w Polsce, Ron van Dartel. Wszystkim, którzy wsparli nowy projekt SZLACHETNEJ PACZKI, serdecznie dziękujemy!

PACZKA LEKARZY to pomoc lekarzy‑wolontariuszy konkretnym osobom. Celem projektu jest wyprowadzenie z biedy osób, dla których barierą jest choroba. Wiele rodzin zmagających się z chorobą i niepełnosprawnością nie wie, gdzie szukać pomocy. Dla wielu fizyczna dolegliwość to przyczyna depresji i wykluczenia społecznego. PACZKA Lekarzy jest próbą odpowiedzi na te problemy. Na razie ma jeszcze pilotażowy charakter, docelowo będzie realnym wsparciem dla osób borykających się z trudnościami z dostępem do opieki medycznej. Fundusze zebrane podczas Orange Ball znacząco przyspieszą jej rozwój.

Znowu wolontariusze

Podczas uroczystego wieczoru wolontariusze Szlachetnej Paczki zbierali pieniądze, sprzedając gościom specjalne bilety, odbyła się też aukcja wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez osoby od dawna angażujące się w działalność Paczki. Na licytację trafiły m.in.: koszulki piłkarskie z autografami Grzegorza Krychowiaka, Jerzego Dudka, Roberta Lewandowskiego i Arjena Robbena, koszulka z podpisem Marcina Gortata oraz pamiątkowa piłka z igrzysk Rio 2016, podpisana przez polską reprezentację piłki ręcznej. Łączna kwota, jaką udało się w ten sposób zebrać, to aż 48 tys. zł.

Muzyczna niespodzianka

Główną atrakcją artystyczną wieczoru w budynku dawnej praskiej drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie był występ zespołu PGA. Jego frontman, Jimmie Wilson, utrzymał publiczność przed sceną przez ponad półtorej godziny! Wcześniej goście Orange Ball mieli okazję oglądać występ zespołu mimów, spróbować swoich sił na symulatorze lotu samolotem KLM w okularach 3D oraz wysłuchać koncertu młodego, bardzo utalentowanego gitarzysty, Marcina Patrzałki.

Podziękowania

W imieniu swoim oraz przede wszystkim tych, którym dzięki środkom zebranym podczas balu będziemy mogli pomóc w zmaganiach z chorobą, rozwijając Paczkę Lekarzy, jeszcze raz serdecznie dziękujemy!