Brand

Jak wypełnić PIT-37 online?

Dowiedz się jak wypełnić PIT-37 online. Rozliczenie podatkowe może być prostsze niż myślisz.


Deklaracja PIT-37 jest najbardziej powszechną deklaracją podatkową. Dotyczy ona pracowników, zleceniobiorców, emerytów i rencistów, którzy rozliczają swoje jedyne źródła przychodów rocznych. Odnosi się ona do przychodów opodatkowanych według skali 18 oraz 32%.

 

Rozliczenie PIT-37 za darmo?

Coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie PIT przez Internet. Jest to szybki, prosty, a przede wszystkim darmowy sposób wypełnienia swojej deklaracji podatkowej. Co więcej, pomaga on w uniknięciu błędów — oferowane programy online podpowiadają podatnikowi, co i jak należy wypełnić.

 

Przekaż 1%

 

Jak wypełnić PIT-37 online?

Możesz użyć do tego darmowego programu, który znajdziesz na stronie szlachetnapaczka.pl/jedenprocent.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie kreatora i uzupełnienie swoich danych — będzie potrzebny Twój numer PESEL. Sprawdź oznaczenie na swoim formularzu, po czym wybierz go w kreatorze i przepisz kwoty w oznaczone kratki. Możesz również zaznaczyć ulgi, z których chcesz skorzystać. Przy wypełnianiu rozliczenia PIT-37 online warto również pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, np. Szlachetną Paczkę. Jest to szybki i prosty sposób, aby pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

W ostatnim kroku program pomoże Ci w wysłaniu deklaracji prosto do Twojego urzędu skarbowego.

 

Rozliczenie pit 37 online — jakich błędów należy unikać?

Błędy najczęściej popełniane przez podatników, podczas wypełniania deklaracji podatkowej to:

  • brak podpisu podatnika na druku PIT,
  • błędne wpisanie numerów identyfikatorów podatkowych (PESEL lub NIP),
  • niedołączenie załączników (PIT/O lub PIT/D) do zeznania PIT-37, co skutkuje pozbawieniem podatnika prawa do odliczenia ulg podatkowych,
  • pomyłki w obliczeniach,
  • wypełnianie zeznania rocznego na nieaktualnych formularzach PIT-37druk musi być aktualizowany corocznie.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka błędnego wypełnienia formularza jest skorzystanie z darmowego programu, do wypełniania deklaracji online.

 

<<< Powrót do listy artykułów