Brand

Do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT?

Sprawdź, do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT. Sprawdź kalendarium rozliczeń dla poszczególnych typów deklaracji podatkowych.

Do kiedy rozliczyć PIT w 2018 roku? Terminy dla poszczególnych deklaracji

Terminy, w których należy złożyć poszczególne zeznania podatkowe. Do kiedy rozliczamy PIT-y?

 

 Do 31 stycznia 2018 roku:

PIT-16A

PIT-19A

PIT-28

 

 Do 30 kwietnia (emeryci/renciści rozliczani przez ZUS powinni przekazać PIT-OP do urzędu skarbowego) 

PIT-OP

 

 Do 30 kwietnia 2018 roku:

PIT-36

PIT-36L

PIT-37

PIT-38

PIT-39

Przekaż 1%

 

 

Wypełnienie PIT-u online

System podatkowy obowiązujący w Polsce czasami może przysporzyć problemów. Odpowiednie wypełnienie deklaracji podatkowej bywa skomplikowane. Dlatego jeśli chcesz rozliczyć się szybko, darmowo, a przede wszystkim uniknąć błędów, skorzystaj z programu rozliczeniowego online. Specjalny kreator poprowadzi cię krok po kroku tak, abyś był pewien, że zeznanie jest wypełnione prawidłowo. Możesz skorzystać z niego bezpiecznie w domu, a twój PIT zostanie przekazany do wskazanego urzędu skarbowego.

 

Złożenie PIT-u w urzędzie skarbowym

Można wybrać także standardowy sposób złożenia PIT-u. W tym celu należy udać się do urzędu skarbowego (do którego należymy względem miejsca zamieszkania). W danym urzędzie podatnik kieruje się do okienka podawczego, z którego pobiera określoną deklarację. Wypełnia ją oraz składa u urzędnika. Istotne jest, by zachować dowód złożenia deklaracji — będzie on bowiem poświadczeniem, że rzeczywiście została ona złożona w odpowiednim terminie.

 

<<< Powrót do listy artykułów