1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05
1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05
1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05

Pobierz na dysk
darmowy program PITY 2016

Uruchom on-line
darmowy program PITY 2016

Wyślij numer KRS
do swojej księgowej

Jak przekazać jeden procent podatku

Przekazanie jednego procenta podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego jest niezwykle łatwe. Wystarczy, że w odpowiednich polach swojego zeznania podatkowego wpiszesz numer KRS organizacji oraz wysokość kwoty, którą przekazujesz.

Poprawne uzupełnienie tych pól gwarantuje, że zadeklarowana kwota trafi na konto wybranego przez Ciebie podmiotu, a tym samym wesprze jego działalność.

Jak przekazać 1% przez internet

W przypadku rozliczania podatku za pośrednictwem internetu, przekazanie 1% podatku jest znacznie łatwiejsze. Program PIT automatycznie obliczy za Ciebie kwotę, którą możesz przeznaczyć na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Ta metoda wypełniania formularza PIT znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu - sprawdź, jak rozliczyć PIT przez internet, a następnie pobierz program do rozliczania PIT.

Komu przekazać 1% podatku?

Instytucje, uprawnione do otrzymania 1% podatku muszą posiadać status Organizacji Pożytku Publicznego i być wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego (to właśnie numer KRS wpisujemy w rozliczeniu podatkowym).

Jeśli chcesz przekazać swój 1% na Stowarzyszenie WIOSNA, a tym samym wesprzeć ideę mądrej pomocy, wpisz w polu KRS numer 00 00 05 09 05 lub pobierz program do rozliczeń PIT online, który automatycznie wypełni za Ciebie to pole.

Kto może przekazać 1% podatku?

Możesz przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, jeśli należysz do jednej z następujących grup:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych;

• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

• podatnicy objęci liniowo 19-procentową stawką podatku;

• podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

X
Kliknięcie w przycisk DALEJ przekieruje Cię do Twojego programu pocztowego.
Masz wątpliwości? - dowiedz się więcej