Szlachetna Paczka Lubie Ludzi
Przekazując 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, pomagasz mądrze. Pomagasz najbardziej potrzebującym. Pomagasz pięknie.
KRS 00 00 05 09 05

Jak przekazać jeden procent podatku

Przekazanie jednego procenta podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego jest niezwykle łatwe. Wystarczy, że w odpowiednich polach swojego zeznania podatkowego wpiszesz numer KRS organizacji oraz wysokość kwoty, którą przekazujesz.

Poprawne uzupełnienie tych pól gwarantuje, że zadeklarowana kwota trafi na konto wybranego przez Ciebie podmiotu, a tym samym wesprze jego działalność.

Jak przekazać 1% przez internet

W przypadku rozliczania podatku za pośrednictwem internetu, przekazanie 1% podatku jest znacznie łatwiejsze. Program PIT automatycznie obliczy za Ciebie kwotę, którą możesz przeznaczyć na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Ta metoda wypełniania formularza PIT znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu - sprawdź, jak rozliczyć PIT przez internet, a następnie pobierz program do rozliczania PIT.

Komu przekazać 1% podatku?

Instytucje, uprawnione do otrzymania 1% podatku muszą posiadać status Organizacji Pożytku Publicznego i być wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego (to właśnie numer KRS wpisujemy w rozliczeniu podatkowym).

Jeśli chcesz przekazać swój 1% na Stowarzyszenie WIOSNA, a tym samym wesprzeć ideę mądrej pomocy, wpisz w polu KRS numer 00 00 05 09 05 lub pobierz program do rozliczeń PIT online, który automatycznie wypełni za Ciebie to pole.

Kto może przekazać 1% podatku?

Możesz przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, jeśli należysz do jednej z następujących grup:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych;

• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

• podatnicy objęci liniowo 19-procentową stawką podatku;

• podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

X
Kliknięcie w przycisk DALEJ przekieruje Cię do Twojego programu pocztowego.
Masz wątpliwości? - dowiedz się więcej