Brand
Szlachetna Paczka Lubie Ludzi
Przekaż 1% na walkę z biedą!
Przekazując 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, pomagasz mądrze. Pomagasz najbardziej potrzebującym.
KRS 0000050905

Przekaż 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, dzięki Tobie możemy pomóc jescze większej liczbie biednych rodzin!

Pani Emilia. Zawsze w schludnym, choć już nienowym ubraniu, nigdy nie narzeka i emanuje godnością.
Gdy nikt nie patrzy, z torebki wyjmuje woreczek z chlebem. Sięga do niego dyskretnie, starając się, by na ziemię nie spadł ani okruszek.
– To? Oj, po prostu żywię się ekonomicznie – mówi.
I przyznaje, że ma „problemy finansowe”. Po odliczeniu stałych kosztów na życie zostaje jej… 28 zł miesięcznie.
By mieć co jeść, podsmaża na patelni suchy chleb. Podjada go, gdy robi jej się już słabo.
To jedna z prawdziwych historii biednych rodzin i samotnych osób, do których z pomocą dociera Szlachetna Paczka.

Cały rok pracujemy i walczymy, by nieść pomoc i zmieniać takie trudne, przejmujące historie życia rodzin w potrzebie, seniorów, chorych, doświadczonych przez los! Bez wsparcia darczyńców realizacja tej misji jest niemożliwa.

Zamień swój 1% podatku w dobro!

POMÓŻ WALCZYĆ Z BIEDĄ W POLSCE! PRZEKAŻ 1%

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38,39), należy wpisać KRS: 0000050905.
1% podatku mogą przekazać m.in.:

 • przedsiębiorcy – PIT 36,
 • przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
 • pracownicy – PIT 37,
 • gracze giełdowi – PIT 38,
 • osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39,
 • emeryci/renciści – PIT OP,
 • rozliczani przez urząd skarbowy – PIT WZ.
Blankiet Aby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w zeznaniu rocznym jego kwotę, numer KRS 0000050905 oraz cel szczegółowy: SZLACHETNA PACZKA. Samym przelaniem środków zajmie się urząd skarbowy.

DLACZEGO PRZEKAZAĆ 1% PODATKU SZLACHETNEJ PACZCE

 • Wiesz, komu pomagamy. To najubożsi. Szukamy ich, sprawdzamy, czy są biedni. Nie pomagamy tym, którzy żyją z tego, że wyglądają na biednych.
 • Nasza pomoc jest tania. Wymyśliliśmy pomysł na to, aby to darczyńcy przygotowywali pomoc dla najbiedniejszych.
  My tylko łączymy biednych i bogatych. Gdybyśmy wszystko robili sami, byłoby bardzo drogo.
 • Nasza pomoc jest przemyślana. Pracujemy z biznesem, od którego otrzymujemy wsparcie technologiczne, logistyczne
  i zarządcze. Dzięki temu to, co robimy jest dobrze zorganizowane
  i tanie. Za nas pracują systemy informatyczne. A wiele firm nieodpłatnie wspiera nasze działania.
 • Nasza pomoc jest mądra. Jak napisała pewna pani: za wszystkie prezenty dziękuje, ale najbardziej za perfumy dla mnie i mojej
  80-letniej mamy. To nie rzeczy pomagają, ale ludzie. Jak ten prezent. Perfumy służą przecież do tego, aby ktoś czuł się piękniejszym. By był otwarty na innych i szukał nowych możliwości. Tak rozumiemy naszą mądrą pomoc.
 • Mamy już sporo doświadczeń. Bywały lata, w których nie potrafiliśmy utrzymać Paczki. A mimo to przetrwaliśmy. Jako idealiści, którzy nie zrażają się trudnościami i walczą o lepszy świat.
 • Lubimy ludzi. Wydobywamy to, co mają w sobie najpiękniejszego . Są u nas darczyńcami, wolontariuszami, rodzinami w potrzebie, dziećmi w Akademii Przyszłości, tutorami. I każdy z nich w Paczce zmienia swoją historię.
 • Mamy strategię. Działamy w sposób przemyślany. Najpierw chcieliśmy połączyć biednych i bogatych. Teraz marzymy o tym, aby nie było już biednych. Chcemy uczyć ludzi, jak zarabiać więcej. Bo jak wszyscy będą dobrze zarabiali, to nie będzie biedy. Nie chcemy biedy. Chcemy społeczeństwa, które lubi pomagać sobie nawzajem.
 • Rozwijamy PACZKĘ. Tworzymy kolejne projekty, które pozwalają ludziom uwolnić się z więzienia biedy:

  Paczka Seniorów – nie podniesiemy wysokości emerytury,
  ale możemy starszym osobom znaleźć przyjaciół

  Paczka Prawników – bo czasami problemy prawne mogą doprowadzić do degradacji całej rodziny. A nasi prawnicy,
  to oczywiście wolontariusze

  Paczka Lekarzy – bo lepszy jeden życzliwy lekarz, niż sto przychodni

  Paczka Biznesu – już uczymy ludzi, jak zarabiać więcej.
  Na razie pracujemy z wolontariuszami, a oni mają misję pójścia do rodziny i uczenia jej gospodarności. Bo tak jest taniej.
 • PACZKA łączy fajnych ludzi. Bardzo fajnych! Edycja 2018 połączyła ponad 630 tys. ludzi. To Ci, którzy nie są obojętni na los innych i chcą dać od siebie więcej.
 • Rozwój PACZKI zależy wyłącznie od Darczyńców
  bez Waszej pomocy nie możemy skutecznie kontynuować naszej misji. Pomóż i Ty Szlachetnej Paczce.

Najczęściej zadawane pytania

Osoby pozostające w związku małżeńskim mogą składać deklarację podatkową na wspólnym druku, podpisanym przez jednego z małżonków. Powinien być to odpowiednio PIT-37 lub PIT-36, w zależności od źródła uzyskiwanych dochodów. Wspólne rozliczenie niesie ze sobą korzyści i ulgi, podatnicy muszą jednak spełniać pewne warunki.

Jak rozliczyć PIT z małżonkiem? >>>

PIT-37 to najbardziej popularna deklaracja podatkowa. Dotyczy pracowników, zleceniobiorców, emerytów i rencistów. Składane druki często zawierają błędy. Teraz, aby tego uniknąć, każdy z podatników może skorzystać z darmowego programu rozliczeniowego online. Kreator jest przystępny dla każdego i prowadzi użytkownika przez wszystkie czynności krok po kroku.

Jak wypełnić PIT-37 online? >>>

Ulga podatkowa na dziecko to jedna z metod pomocy rodzinom przez państwo. Obejmuje dzieci małoletnie, nad którymi władzę rodzicielską wykonuje podatnik, dzieci otrzymujące zasiłek lub rentę oraz dzieci uczące się do ukończenia 25 roku życia. Co ważne, otrzymywanie innych świadczeń (np. 500+) nie wyklucza korzystania z ulgi. Podatnik, aby ją uzyskać, zobligowany jest do przedstawienia odpowiednich dokumentów.

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko? >>>

Każda z osób odprowadzających podatek może przekazać jeden procent na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Można w ten sposób szybko i bez żadnych kosztów pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przekazać 1%.

Jak przekazać jeden procent podatku? >>>

PIT-36 dotyczy osób, prowadzących zarobkową, pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych (18% i 32%). Jednak jeśli podatnik rozlicza się także z innych przychodów, powinien robić to osobno, na odrębnych, adekwatnych do sposobu rozliczania deklaracjach. Istnieją również pewne wyjątki.

Kogo obowiązuje PIT-36? >>>

Deklaracja PIT-28 przeznaczona jest dla podatników, którzy rozliczają się z przychodów opodatkowanych w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych. Mogą pochodzić one z: pozarolniczej działalności gospodarczej, dzierżawy, poddzierżawy, umowy najmu, podnajmu, innej umowy rozliczanej poza działalnością gospodarczą.

Jak wypełnić PIT-28 online? >>>

Rozliczając się na deklaracjach PIT, podatnik może skorzystać również z przewidzianych przez ustawę ulg przeznaczonych dla osób spełniających określone wymogi (ulga mieszkaniowa, ulga na dziecko czy ulga na leki).

Co można odliczyć od podatku? >>>

Ulga rehabilitacyjna jest odliczeniem od uzyskanych dochodów kwot, przeznaczonych na cele rehabilitacyjne, a także inne cele służące ułatwieniu wykonywania czynności życiowych osoby z niepełnosprawnością.

Ulga rehabilitacyjna. Komu przysługuje? >>>

Do najpopularniejszych, podstawowych formularzy PIT należą m.in.: PIT-28, PIT-36 czy PIT-37.

Który PIT wypełnić? Rodzaje PIT-ów. >>>

Terminy, w których należy złożyć poszczególne zeznania podatkowe. Do kiedy rozliczamy PIT-y?

Do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT? >>>


Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k.