Brand
Szlachetna Paczka Lubie Ludzi
Przekazując 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, pomagasz mądrze. Pomagasz najbardziej potrzebującym. Pomagasz pięknie.
KRS 00 00 05 09 05
SZLACHETNA PACZKA dociera z pomocą do prawdziwej, ukrytej biedy.
Wspieramy tych, którzy mówią o sobie, że zapomniał o nich świat! Przekaż 1%. Pomóż!

SZLACHETNY 1%

Aplikacja do rozliczenia PIT ze SZLACHETNĄ PACZKĄ będzie dostępna od 19 stycznia 2018 r.
Wolontariuszka dostrzegła go, gdy wracał ze sklepu. Z dziurawej siatki wystawał bochenek chleba i świeczki. Podeszła.
– Tylko na to mnie stać – wydusił z siebie.
Żebym nie umarł z głodu i miał odrobinę światła.

Po kilku tygodniach pan Mieczysław otrzymał paczkę. Łzy polały się po strudzonych policzkach. Oprócz rzeczy pierwszej potrzeby darczyńcy przekazali coś jeszcze
obietnicę pomocy w zgromadzeniu dokumentów do emerytury i w podłączeniu prądu.
Tak właśnie działa SZLACHETNA PACZKA. To jedna z 20 tys. prawdziwych historii z ostatniego finału PACZKI.

Cały rok pracujemy i walczymy, by właśnie w taki sposób zmieniać historie życia rodzin w potrzebie, seniorów, samotnych, chorych, doświadczonych przez los! Bez wsparcia darczyńców realizacja tej misji jest niemożliwa.

Wsparcie z 1% Twojego podatku to Twoja pomoc dla Szlachetnej Paczki i wkład w naszą walkę z biedą w Polsce.

POMÓŻ PACZCE WALCZYĆ Z BIEDĄ W POLSCE! PRZEKAŻ 1%

8 mln Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego.

W skrajnej biedzie żyje w Polsce tyle samo ludzi, ile mieszka w Warszawie. Nie stać ich na realizację nawet tych potrzeb, których niezaspokojenie prowadzi do biologicznego wyniszczenia.

Co piąte gospodarstwo domowe z kredytem zaciąga kolejne długi tylko po to, by mieć za co spłacać wcześniejsze zobowiązania.

Gospodarstwa domowe, w których żyją osoby starsze, muszą wydawać na leki średnio prawie 500 zł miesięcznie

Posiadanie pracy nie daje gwarancji zapewnienia rodzinie minimum egzystencji. Co czwarty Polak pracuje na umowie tymczasowej, ale nawet wśród zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, co dwudziesta osoba jest narażona na biedę

Blisko połowa osób niepełnosprawnych deklaruje, że nie zawsze starcza im na jedzenie

Co czwarty rodzic samodzielnie wychowujący i utrzymujący dzieci nie ma kiedy odpocząć. Również co czwarty, z powodu braku pieniędzy, rezygnuje z wykupu lekarstw dla siebie lub dzieci.

W co siódmym polskim gospodarstwie domowym z powodu braku pieniędzy osoby rezygnują z wykupywania lekarstw albo leczenia zębów

Pani Lidia sama wychowuje dwie wnuczki, mieszka w domu bez kanalizacji, wodę nosi ze studni, wychodek mają na polu. Marzy o lekkiej zimie.

DLACZEGO PRZEKAZAĆ 1% PODATKU PACZCE

 • Wiesz, komu pomagamy. To najubożsi. Szukamy ich, sprawdzamy, czy są biedni. Nie pomagamy tym, którzy żyją z tego, że wyglądają na biednych.
 • Nasza pomoc jest tania. Wymyśliliśmy pomysł na to, aby to darczyńcy przygotowywali pomoc dla najbiedniejszych.
  My tylko łączymy biednych i bogatych. Gdybyśmy wszystko robili sami, byłoby bardzo drogo
 • Nasza pomoc jest przemyślana. Pracujemy z biznesem, od którego otrzymujemy wsparcie technologiczne, logistyczne
  i zarządcze. Dzięki temu to, co robimy jest dobrze zorganizowane
  i tanie. Za nas pracują systemy informatyczne. A wiele firm nieodpłatnie wspiera nasze działania.
 • Nasza pomoc jest mądra. Jak napisała pewna pani: za wszystkie prezenty dziękuje, ale najbardziej za perfumy dla mnie i mojej
  80-letniej mamy. To nie rzeczy pomagają, ale ludzie. Jak ten prezent. Perfumy służą przecież do tego, aby ktoś czuł się piękniejszym. By był otwarty na innych i szukał nowych możliwości. Tak rozumiemy naszą mądrą pomoc.
 • Mamy już sporo doświadczeń. Bywały lata, w których nie potrafiliśmy utrzymać Paczki. Ks. Jacek mówi, że dwa lata nie spał, a siedem ma wyciętych z życiorysu. A mimo to przetrwaliśmy. Jako idealiści, którzy nie zrażają się trudnościami i walczą o lepszy świat.
 • Lubimy ludzi. Wydobywamy to, co mają w sobie najpiękniejszego. Są u nas darczyńcami, wolontariuszami, rodzinami w potrzebie. Są dziećmi w AKADEMI PRZYSZŁOŚCI, tutorami. Inwestorami społecznymi. Filantropami. Tych, których lubimy jest bardzo, bardzo dużo.
 • Mamy strategię. Działamy w sposób przemyślany. Najpierw chcieliśmy połączyć biednych i bogatych. Teraz marzymy o tym, aby nie było już biednych. Chcemy uczyć ludzi, jak zarabiać więcej. Bo jak wszyscy będą dobrze zarabiali, to nie będzie biedy. Nie chcemy biedy. Chcemy społeczeństwa, które lubi pomagać sobie nawzajem.
 • Rozwijamy PACZKĘ. Tworzymy kolejne projekty, które pozwalają ludziom uwolnić się z więzienia biedy:

  Paczka Seniorów – nie podniesiemy wysokości emerytury, ale możemy starszym osobom znaleźć przyjaciół

  Paczka Prawników – bo czasami problemy prawne mogą doprowadzić do degradacji całej rodziny. A nasi prawnicy, to oczywiście wolontariusze

  Paczka Lekarzy – bo lepszy jeden życzliwi lekarz, niż sto przychodni

  Paczka Biznesu – już uczymy ludzi, jak zarabiać więcej.
  Na razie pracujemy z wolontariuszami, a oni mają misję pójścia do rodziny i uczenia jej gospodarności. Bo tak jest taniej.
 • Jesteśmy fajni. Bardzo fajni. Co roku mamy bardzo dużo zgłoszeń, aby podzielić się z innymi naszymi wolontariuszami. Jakże oni są fajni!
 • Rozwój Paczki zależy wyłącznie od Darczyńców
  bez Waszej pomocy nie możemy skutecznie kontynuować naszej misji. Pomóż Paczce! Waszej pomocy nie możemy skutecznie kontynuować naszej misji!
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Szlachetny 1% to inwestycja, która pomnaża dobro!
Mówi się: nie ryba, ale wędka. Jeśli jednak ktoś nie ma mentalności wędkarza, sprzeda wędkę
i kupi ryby. Szkoła to wędka. Ale wielu młodych ludzi marnuje w niej czas.
My kształtujemy mentalność wędkarza. Bo jak ktoś ma mentalność wędkarza, to z kija zrobi wędkę. My kształtujemy w ludziach życiową zaradność. To najnowocześniejsza i najmądrzejsza pomoc na świecie.

Jezus powiedział: pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną /Łk 16, 9/. Do tej pory myślałem, że pieniądz, to pieniądz. A Jezus podpowiada: pieniądz ma swój adres. Ma dedykację. Jest dobrem, które trzymasz w swoim ręku i które możesz przekazać innym. Pieniądz ma moc czynienia przyjaciół. Razem z nami, Twój 1 % może zamienić się w SZLACHETNY PROCENT.
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Najczęściej zadawane pytania

Osoby pozostające w związku małżeńskim mogą składać deklarację podatkową na wspólnym druku, podpisanym przez jednego z małżonków. Powinien być to odpowiednio PIT-37 lub PIT-36, w zależności od źródła uzyskiwanych dochodów. Wspólne rozliczenie niesie ze sobą korzyści i ulgi, podatnicy muszą jednak spełniać pewne warunki.

Jak rozliczyć PIT z małżonkiem? >>>

PIT-37 to najbardziej popularna deklaracja podatkowa. Dotyczy pracowników, zleceniobiorców, emerytów i rencistów. Składane druki często zawierają błędy. Teraz, aby tego uniknąć, każdy z podatników może skorzystać z darmowego programu rozliczeniowego online. Kreator jest przystępny dla każdego i prowadzi użytkownika przez wszystkie czynności krok po kroku.

Jak wypełnić PIT-37 online? >>>

Ulga podatkowa na dziecko to jedna z metod pomocy rodzinom przez państwo. Obejmuje dzieci małoletnie, nad którymi władzę rodzicielską wykonuje podatnik, dzieci otrzymujące zasiłek lub rentę oraz dzieci uczące się do ukończenia 25 roku życia. Co ważne, otrzymywanie innych świadczeń (np. 500+) nie wyklucza korzystania z ulgi. Podatnik, aby ją uzyskać, zobligowany jest do przedstawienia odpowiednich dokumentów.

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko? >>>

Każda z osób odprowadzających podatek może przekazać jeden procent na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Można w ten sposób szybko i bez żadnych kosztów pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przekazać 1%.

Jak przekazać jeden procent podatku? >>>

PIT-36 dotyczy osób, prowadzących zarobkową, pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych (18% i 32%). Jednak jeśli podatnik rozlicza się także z innych przychodów, powinien robić to osobno, na odrębnych, adekwatnych do sposobu rozliczania deklaracjach. Istnieją również pewne wyjątki.

Kogo obowiązuje PIT-36? >>>

X
Kliknięcie w przycisk DALEJ przekieruje Cię do Twojego programu pocztowego.