O projekcie

Jak się zaangażować?

Szlachetna Paczka, 11-11-2016

SZLACHETNA PACZKA co roku łączy tysiące osób w mądrym pomaganiu. Tylko w XV edycji połączyliśmy niemal milion Polaków, a pomoc przekazana w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych! Sprawdź, jak można pomagać razem z Paczką.W SZLACHETNEJ PACZCE masz wiele sposobów na mądre pomaganie. Wybierz coś dla siebie i włącz się do projektu!

Przygotuj Paczkę dla wybranej rodziny

Darczyńca Paczki przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących w Polsce: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Jego pomoc jest impulsem do zmiany życia dla tych, którzy teraz są zbyt słabi, by podnieść się z kolan. Zobacz, jakim osobom pomagamy.


Już 19 listopada 2016 otworzymy bazę z historiami rodzin, od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i zrobić dla niej paczkę. Finał SZLACHETNEJ PACZKI przypada na weekend 10-11 grudnia 2016 - to wtedy Darczyńcy dostarczają paczki do magazynów, a wolontariusze rozwożą je do rodzin.

Baza rodzin dostępna będzie tutaj: WYBIERZ RODZINĘ >>

 

Kup Indeks dla dziecka

Darczyńca Indeksowy funduje indeks dla wybranego dziecka, które teraz nie radzi sobie w szkole. Staje się jego aniołem, który towarzyszy mu w najważniejszych momentach życia. Dzięki niemu dziecko uwierzy w siebie i nauczy się wygrywać w szkole i w życiu.

Baza z historiami dzieci zostanie otwarta 19 listopada 2016 roku, znajdziesz ją tutaj: WYBIERZ DZIECKO >>Zostań Wolontariuszem

Wolontariusz – inaczej SuperW – jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli momenty szczęścia. Jak szlachetny bohater wchodzi w świat biedy i sprawia, że życie najbardziej potrzebujących w Polsce może zmienić się dzięki pomocy Darczyńcy.
[aktualizacja: 2.11.2016] To już ostatnia szansa, by zostać SuperW. ZGŁOŚ SIĘ >>Wspieraj Paczkę finansowo

Dobroczyńca, wspierając nas finansowo, wprawia w ruch koło dobroczynności. Dzięki niemu łączymy wolontariuszy, darczyńców, rodziny i dzieci w potrzebie. Tym samym głosuje na realną zmianę świata zgodną z jego ideałami. Tak powstaje JEDNA POLSKA, ponad podziałami. WPŁACAJ I POMAGAJ >>


Kup obraz na święta
W tym roku w Paczce startujemy z nowym projektem ‒ SZTUKĄ TERAZ. Wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie – współorganizatorem projektu ‒ zapraszamy Polaków do zaangażowania się w działania społeczne poprzez udział w aukcji dzieł sztuki w okresie poprzedzającym finał Paczki, czyli od 20 listopada do 18 grudnia.
Starannie wyselekcjonowane dzieła będzie można obejrzeć na wystawie w Muzeum Narodowym, a następnie wylicytować je na aukcji. Dochód ze sprzedanych dzieł zostanie przeznaczony na SZLACHETNĄ PACZKĘ.
Aukcja dzieł sztuki na stronie internetowej odbędzie się w terminie 20.11.‒18.12. ZOBACZ WIĘCEJ >>


Bądź modny zimą!

Kupując ubrania, też możesz pomagać! Taki jest nasz kolejny nowy projekt, Moda na Polskę. Znani projektanci (m.in. Ania Kuczyńska i Robert Kupisz) tworzą dla Paczki unikalną kolekcję ubrań. Ich sprzedaż będzie prowadzona przez sklep internetowy SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE.
50% przychodu ze sprzedanych produktów trafi do SZLACHETNEJ PACZKI (reszta to koszty produkcji). ZOBACZ WIĘCEJ >>


Pomagaj regularnie

Dołącz do Klubu Filantropa i wspieraj SZLACHETNĄ PACZKĘ. Dzięki regularnemu wsparciu finansowemu, możemy działać na jeszcze większą skalę. To najbardziej efektywny sposób na mądre pomaganie. DOŁĄCZ DO KLUBU FILANTROPA >>


Przekaż 1% na Paczkę
Przekazując swój 1% na najbardziej potrzebujących w Polsce wspierasz tych, o których świat zapomniał, ale SZLACHETNA PACZKA dociera do nich z pomocą - KRS 00 00 05 09 05 PRZEKAŻ 1% >>A jak może zaangażować się firma?


Zostań Inwestorem Społecznym

Firma inwestuje w wybrany przez siebie rejon - dba o rozwój lokalnej społeczności. Przeczytaj, jak działa Inwestor Społeczny >>


Zostań Partnerem Paczki

Partner wspiera nas finansowo i przyczynia się do rozwoju projektu, dzięki temu możemy docierać do kolejnych osób, które potrzebują impulsu do zmiany życia. Wsparcie naszych partnerów ma istotny wpływ na życie tysięcy rodzin w Polsce. Twoja firma również może być naszym partnerem >>
< >
Poleć:
Polub SZLACHETNĄ PACZKĘ: