13 najbardziej wzruszających prezentów

Szlachetna Paczka, 12-12-2016

Blok rysunkowy, poduszka, miś. To zwykłe przedmioty, na które w codziennym życiu nie zwracamy uwagi. Podczas finału SZLACHETNEJ PACZKI rzeczy ożywały i nabierały prawdziwej magii. Poznaj 13 historii najbardziej wzruszających paczkowych prezentów.#1 DRES

81-letnia pani Romualda od kilku lat nie wychodzi z mieszkania. Choruje na nowotwór i ma straszliwie spuchnięte nogi. Kiedy wolontariusze wchodzą z paczkami, macha im już od wejścia, siedząc na krzesełku. – Wreszcie! Wreszcie! – wykrzykuje z radości. Jej niepełnosprawny intelektualnie 60-letni syn płacząc odpakowuje nowy dres. Nieporadnie próbuje go przymierzyć. – Śliczny. Dresik. Będę miał nowy dresik – szepcze wzruszony.

#2 PODUSZKA

19-letnia Magda  została wyrzucona z domu przez mamę, która znalazła nowego partnera. Dziewczyna nie wzięła nic ze sobą, wyszła jak stała. Gdy otworzyła paczki od Darczyńców, oczy otwierały jej się coraz szerzej na widok ręczników, talerzy, pościeli. Ale najbardziej ucieszyła się z poduszki: – Dotychczas spałam na misiu – wyznaje.

#3 BLOK RYSUNKOWY

5-letnia Klaudia chciała zrobić kartkę świąteczną w podziękowaniu, ale nie miała w domu papieru. Gdy rozpakowując paczkę, zobaczyła w niej siatkę z blokami rysunkowymi, zaczęła piszczeć z radości: – Mamo! Popatrz! Będę mogła rysować! – krzyczała. Natychmiast wyjęła jeden blok i przystąpiła do malowania świątecznej kartki dla Darczyńcy i jego rodziny.

#4 DUŻY MIŚ

– Jestem w szoku – powiedziała pani Małgorzata, gdy kolejne pudła do jej domu wnosili odświętnie ubrani strażacy. Aż 250 osób ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej wzięło udział w przygotowaniu paczki dla pani Małgorzaty. Jej córka Patrycja bardzo marzyła o maskotce do przytulania. Miś okazał się znacznie większy niż przypuszczała. – W łóżku się nie zmieści – powiedziała jej mama. – To za rok kupimy większe łóżko! – odpowiedzieli aspiranci.

#5 KEYBOARD

Pani Beata samotnie wychowuje 13-letniego syna i 9-letnią córkę z guzem mózgu. Dziewczynka uczy się grać na pianinie. Do tej pory grała na starym keyboardzie, który jej mama sama otrzymała w dzieciństwie. Kiedy do ich domu przyjechały paczki, Zuzia zwróciła szczególną uwagę na jedną z nich, o podłużnym kształcie. Była ciekawa co to jest: – Może to drabina? – zastanawiała się. Po rozpakowaniu i wielu zachwytach, zagrała na nowym keyboardzie „Lulajże Jezuniu”. Pani Beata rozpłakała się ze wzruszenia. – Wszystko będzie dobrze, mamusiu – powiedziała Zuzia z uśmiechem.

#6 PIŁA TARCZOWA

Darczyńca spełnił dwa wielkie marzenia pani Wiesi, samotnej matki trójki dorastających dzieci. Pierwszym była stołowa piła tarczowa, dzięki której kobieta potnie zebrane przez siebie stosy starych desek i będzie mogła ogrzewać nimi dom przez całą zimę. Drugie to płyta Mireille Mathieu - piosenkarki, którą pani Wiesia uwielbia, bo sama gra na akordeonie i gitarze. Wieczorem pani Wiesia przysłała wolontariuszce sms ze zdjęciem złożonej już piły: "Właśnie siedzę z synem, patrzymy i nie wierzymy własnym oczom... Jeszcze raz dziękujemy".

#7 KLOCKI LEGO

8-letni Mateusz powoli rozpakowuje prezenty. Pierwszy grzechocze. – Ja chyba wiem co tam jest! – otwiera paczkę. To jego ukochane klocki LEGO. Marzył o takich, ale mama zawsze mówiła, że są za drogie. – Obiecuję, że nigdy ich nie zniszczę! – wykrzykuje z radością. Zatroskana mam patrzy z uśmiechem na syna: – Mateusz, 20 minut temu byłeś chory, już wyzdrowiałeś? – pyta. – To magia SZLACHETNEJ PACZKI! – odpowiada syn, rozdzierając papier na kolejnym pakunku. Po odpakowaniu ostatniej paczki, chłopiec zwraca się do darczyńców: – Chciałbym podziękować wszystkim. Jestem wam wdzięczny za te prezenty. Bardzo Was lubię za to, co robicie. Jak dorosnę, chcę być taki jak wy!

#8 RÓŻANIEC I ALBA

9-letni Paweł był bardzo smutny ponieważ, martwił się w czym pójdzie do komunii w maju. Nie miał alby ani butów. Nie miał nawet różańca, bo jego mamy na niego nie stać. W domu pieniędzy wystarczało ledwo na jedzenie. Kiedy w paczce znalazł swoją wymarzoną albę długo jej się przyglądał, nie mogąc uwierzyć, że do komunii będzie mógł pójść ubrany tak samo, jak jego koledzy. Ocierając łzy powiedział, że teraz musi jak najszybciej poświęcić SWÓJ WŁASNY różaniec.

#9 KARTY

Pani Joanna odeszła od męża, który stosował przemoc wobec niej i syna. Kobieta choruje ma astmę, ma problemy z sercem. Jej syn, Wojtek, jest fanem piłki nożnej. Zbiera karty do albumu piłkarskiego. Wolontariuszka rodziny uruchomiła wszelkie kontakty: pytała uczniów, studentów, rodziców czy ktoś mógłby oddać karty, aby zaangażować Wojtka w dalsze zbieranie. Do grona darczyńców dołączyli uczniowie klasy podstawowej, którzy oddali swoje zbiory: nie tylko pojedyncze egzemplarze kart, ale nawet cały album. Wartość takich naklejek jest niewielka, ale jak ważne mogą one być dla Wojtka zrozumieli właśnie jego rówieśnicy.

#10 AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY

Pani Jolanta mieszka na wsi z trójką dzieci. Kobieta samotnie prowadzi gospodarstwo odkąd w lipcu tego roku tragicznie zmarł jej mąż. Od tego momentu życie rodziny się zmieniło. Pani Jola stara się zastąpić dzieciom ojca, a także utrzymać gospodarstwo. Największą potrzebą rodziny był agregat prądotwórczy, ponieważ bardzo często w gospodarstwie występują awarie prądu. Gdy wszystkie paczki zostały już wniesione do mieszkania, pani Jola poprosiła, by agregat postawić na środku pokoju. Wtedy pociekły łzy. – Dzięki wam odzyskuję siły do walki o każdy dzień – powiedziała wzruszona, ściskając wolontariuszy.

#11 KUCHENKA GAZOWA

Marzeniem rodziny była kuchenka gazowa. Kiedy w jednej z paczek znaleźli robota kuchennego nastąpiła niesamowita radość. Po chwili jednak 8-letni Jaś powiedział ze smutkiem: – No super, że mamy tego robota ale co z tego skoro mama nie ma w czym upiec ciasta? – zmartwił się. Po chwili wolontariusze wnieśli do mieszkania kuchenkę. Jaś zaczął skakać i krzyczeć z radości.

#12 KARMA

– Zrobiłem to z litości – wyznaje pan Waldemar patrząc na Moruska. –  Było dwanaście małych piesków, właściciele pozbyli się jedenastu, a gdy tego ostatniego nikt nie chciał, planowali go zabić. – wspomina. Podczas rozpakowywania paczek panu Waldemarowi z przejęcia drżą ręce. Kiedy otwiera pierwszą  z nich, obraca się z uśmiechem w stronę ukochanego psa: –  Morusek, patrz! SZLACHETNA PACZKA nawet o tobie nie zapomniała! – Do jednej z paczek darczyńcy zapakowali zapas karmy dla Moruska. Gdy wolontariusze i Darczyńcy zbierali się do wyjścia, pan Waldemar wyjął z szafki opłatek i ze łzami w oczach podzielił się z wszystkimi.

#13 KSIĄŻKA

W mieszkaniu starszej pani panował bałagan - walające się lekarstwa, ubrania i książki zagracały przestrzeń. Był tylko jeden uporządkowany kącik, w którym siedziała 82-letnia pani Janina nad krystalicznie czystą filiżanką herbaty. Pani Janina kocha książki. Kiedyś pracowała w podziemnym wydawnictwie. W swojej Paczce znalazła "Pamiętniki Kardynała Retza" - książkę, którą od wielu, wielu lat bezskutecznie próbowała. Darczyńca podarował jej też kilka innych białych kruków. Stojąc wśród 10 kartonów wypełnionych prezentami, pani Janina powiedziała do stojących obok wolontariuszek: – Najpiękniejsze w tej paczce to jesteście Wy.

Weekend cudów za nami. Chociaż niezwykłe prezenty dotarły do rodzin, w Paczce wciąż są inni potrzebują pomocy – a w szczególności dzieci. Wybierz dziecko z Akademii Przyszłości spraw, że zacznie radzić sobie w życiu.

<

PRZEPIS NA IDEALNE ŚWIĘTA [gwiazdy]

Czytaj więcej

UKOCHANE ŚWIĄTECZNE TRADYCJE [gwiazdy]

Czytaj więcej

Najpiękniejsze prezenty [gwiazdy]

Czytaj więcej

LEWANDOWSKI WIERZY W MIKOŁAJA [gwiazdy]

Czytaj więcej

JAK ŚWIĘTA SPĘDZAJĄ WYBITNI POLSCY SPORTOWCY?

Czytaj więcej

Święta - jak nie mieć dość?

Czytaj więcej

Kiedy Bóg ma chwałę? [felieton ks. Jacka]

Czytaj więcej

Paweł Zatorski: lubię zderzać się z oczekiwaniami

Czytaj więcej

Karol Bielecki: musimy doceniać to, co mamy

Czytaj więcej

STAROŚĆ W POLSCE. 7 ZŁ NA DZIEŃ

Czytaj więcej

RODZICE WYRZUCILI JĄ Z OKNA. MIAŁA 4 LATKA

Czytaj więcej

CHLEB NA ŚNIADANIE ALBO RACHUNEK ZA PRĄD

Czytaj więcej

50 GR NA DZIEŃ. BRAKUJE NAWET NA MYDŁO

Czytaj więcej

10 LAT W ALTANCE. CZUJĄ SIĘ JAK W KLATCE

Czytaj więcej

6 OSÓB W JEDNYM ŁÓŻKU. ŻEBY BYŁO CIEPŁO

Czytaj więcej

2 ZŁ DLA LISTONOSZA, 1 ZŁ DLA SIEBIE NA PRZEŻYCIE

Czytaj więcej

Grzegorz Krychowiak: wsparcie jest najważniejsze

Czytaj więcej

ZDĄŻYĆ POCZUĆ KLIMAT ŚWIĄT

Czytaj więcej

Jesteśmy paczką

Czytaj więcej

W kierunku ciemności

Czytaj więcej

Maja Włoszczowska: rób swoje

Czytaj więcej

Dzieci, o których zapomniał Św. Mikołaj

Czytaj więcej

Zamiast łóżeczka mieliśmy miejsce na cmentarzu

Czytaj więcej

Piotr Wyszomirski: módl się i pracuj

Czytaj więcej

Kiedy nie masz siły żyć

Czytaj więcej

Wiosna to ludzie, którzy mają w sobie tyle ideałów!

Czytaj więcej

Karol Kłos: mój azyl

Czytaj więcej

To ja przenoszę męża przez próg

Czytaj więcej

Magdalena Fularczyk-Kozłowska: siła z porażki

Czytaj więcej

Dla pana jest już za późno

Czytaj więcej

Zobaczyć więcej [INWESTOR SPOŁECZNY]

Czytaj więcej

Kiedyś było tu ściernisko [INWESTOR SPOŁECZNY]

Czytaj więcej

BLONDYNKA NA MOTOCYKLU [SuperW]

Czytaj więcej

Odkryłem, w czym naprawdę się spełniam [SuperW]

Czytaj więcej

Cena lepszego świata [Inwestor Społeczny]

Czytaj więcej

Nie udusić się! [superw]

Czytaj więcej

Camino de Santiago? Mówili: nie dasz rady

Czytaj więcej

Życie to wybór

Czytaj więcej

Decyzja, która zmienia życie #LIDERZY

Czytaj więcej

Kiedyś ratowała życie, dziś jest przykuta do łóżka

Czytaj więcej

JESTEM SZCZĘŚLIWA, GDY MOJE DZIECKO ODDYCHA

Czytaj więcej

Wiersz, który wszystko zmienia

Czytaj więcej

Domicela: Dzięki Paczce mam nową rodzinę

Czytaj więcej

Jerzy Engel zdradza tajniki wygrywania: porażka jest wzmocnieniem

Czytaj więcej

SŁAWOMIR IDZIAK: Gdy przestanę pracować to umrę

Czytaj więcej

Czesław Cybulski zdradza tajniki wygrywania: walcz ze swoimi słabościami

Czytaj więcej

Noc, która zmienia wszystko

Czytaj więcej

Łukasz Kruczek zdradza tajniki wygrywania: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Czytaj więcej

Henryk Olszewski zdradza tajniki wygrywania: Analizujmy sukcesy

Czytaj więcej

#2 Człowiek ekstremalnych ideałów: Zrobiła EDK w Antarktyce

Czytaj więcej

Stephane Antiga zdradza tajniki wygrywania: Enjoy the moment!

Czytaj więcej

#1 Człowiek ekstremalnych ideałów: Pokonał 4800 km w 31 dni!

Czytaj więcej

CHCIAŁEM BYĆ JAK DUSTIN HOFFMAN. UDAŁO SIĘ!

Czytaj więcej

Przeżyj ekstremalną przygodę, która zmieni Twoje życie!

Czytaj więcej

Czekają na śmierć. My dajemy im siłę

Czytaj więcej

DJ WIKA: BEZ ZABAWY NIE DA SIĘ ŻYĆ!

Czytaj więcej

Jan Nowicki: Miłość jest brylantem

Czytaj więcej

Anna Mucha: Możemy być lepsi

Czytaj więcej

Ks. Jacek odpowiada, jak znaleźć żonę/męża w Nowym Roku

Czytaj więcej

Zespół Pectus: W święta jemy z jednej miski

Czytaj więcej

Joanna Kulig i Justyna Schneider: Święta to czas z najbliższymi

Czytaj więcej

Halina Frąckowiak: Nie ma Świąt bez kolędowania

Czytaj więcej

Ks. Jacek Stryczek: Święta powinny być codziennie

Czytaj więcej

Dzięki Paczce mam dla kogo żyć!

Czytaj więcej

Robert Lewandowski: To było wspaniałe przeżycie, niezapomniana noc

Czytaj więcej

Mieliście wykrywacz marzeń?

Czytaj więcej

FINAŁ PACZKI: Jak gwiazda!

Czytaj więcej

FINAŁ PACZKI: Spełnione marzenie

Czytaj więcej

FINAŁ PACZKI: Pierwszy raz płaczę ze szczęścia

Czytaj więcej

FINAŁ PACZKI: Jeśli będziecie mieć wątpliwości

Czytaj więcej

FINAŁ PACZKI: Kocham Was wszystkich

Czytaj więcej

Całe ich życie w jednym pokoju

Czytaj więcej

Gdy dziecko słyszy: „Łobuz”, „nieuk”, „patologia”

Czytaj więcej

Straciła córeczkę, dziś staje na nogi

Czytaj więcej

Żona wyszła i nie ma jej do dziś. Został sam z 3 dzieci

Czytaj więcej

Raport o polskiej biedzie SZLACHETNA PACZKA 2015

Czytaj więcej

Moje Alcatraz

Czytaj więcej

Zmiana w filiżance kawy

Czytaj więcej

Nie można być aż tak biednym

Czytaj więcej

Żeby nie martwić syna

Czytaj więcej

Cudeńko ze śmieci

Czytaj więcej

Przyjaciele, którzy zmienią Twoje życie

Czytaj więcej

Im więcej robisz, tym więcej masz czasu

Czytaj więcej

Zaskoczyła wszystkich w 6. miesiącu ciąży!

Czytaj więcej

Polska bieda: 8 zł na miesiąc

Czytaj więcej

Halinkę wygrałem na loterii

Czytaj więcej

Robię to, czego się boję

Czytaj więcej

Sposób na wieczną młodość

Czytaj więcej

Szukam lekarstwa na raka

Czytaj więcej

Kocham Cię mamo!

Czytaj więcej

Mój pierwszy pokój

Czytaj więcej

Jak wyszedłem z dołka

Czytaj więcej

Do małżeństwa trzeba mieć serce i jaja

Czytaj więcej

Będę grał w NBA

Czytaj więcej

Jak zostałem pierwszym Darczyńcą Paczki

Czytaj więcej

Dobra niepewność przyszłości

Czytaj więcej

Zaprzyjaźnili się mimo 60 lat różnicy!

Czytaj więcej

Pracowałem przy "Liście Schindlera"

Czytaj więcej

Nasza rzeczywistość to wojna

Czytaj więcej

Tato, tatusiu, tatku

Czytaj więcej

Wszystkich nas zamurowało

Czytaj więcej

Jak działa Paczka?

Czytaj więcej

Jak zrobić paczkę?

Czytaj więcej

Kto dziś zatrudni babę po 50-tce?

Czytaj więcej

Zaproszenie na Wigilię

Czytaj więcej

Takie wnuki jak wy to skarb

Czytaj więcej

Boję się, ale ryzykuję!

Czytaj więcej

Już nie mam żadnych pytań. Dziękuję!

Czytaj więcej

Raport o biedzie 2013

Czytaj więcej

Nie mówię „darczyńca”

Czytaj więcej

Dom to my

Czytaj więcej

40 tysięcy groszy

Czytaj więcej

Zwykły cieć ma zostać biznesmenem?

Czytaj więcej

Gdyby nie wy, nic bym nie miała

Czytaj więcej

Kiedyś byłem kimś, a nie takie byle co

Czytaj więcej

Kto dziś zatrudni babę po 50-tce?

Czytaj więcej

>
Poleć:
Polub SZLACHETNĄ PACZKĘ:
Partnerzy i patroni medialni