Brand

Wylądowaliśmy na Planecie Sukces! Koniec XIII edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Dziecięcy uśmiech, zachwyt, duma i wzruszające pożegnania, które nie miały końca. Są chwile, które chciałoby się zatrzymać i które na zawsze pozostają w sercu. Dla naszych małych podopiecznych, takimi momentami będą z pewnością tegoroczne Gale Sukcesów.

Sprawdź, co się wydarzyło i przeżyj to z nami jeszcze raz!

Radość dzieci i rozpierająca nas duma – tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się w czerwcu na 19. uroczystych Galach Sukcesów kończących tegoroczną, XIII edycję AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – siostrzanego projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

Kosmiczni bohaterowie, podróż rakietą, deszcz meteorytów, lądowanie na Planecie Sukces i odebranie Dyplomów ze swoimi największymi osiągnięciami. Podczas Gali Sukcesów każdy mały student Akademii mógł poczuć się wyjątkowy i uwierzyć, że świat stoi przed nim otworem!

Mama w to nie uwierzy

– Jak opowiem mamie, co tu się działo, to mi nie uwierzy! – mówi zachwycona Madzia, która na Gali Sukcesów w Krakowie była po raz pierwszy. – Najbardziej podobał mi się deszcz meteorytów z cukierków, baniek mydlanych i piłek – dodaje, uśmiechając się od ucha do ucha.

– Ja najbardziej dumna jestem z tego, że dzięki mojej wolontariuszce nauczyłam się pisać wypracowania. Kiedyś myślałam, że to nie dla mnie, a teraz lubię to robić i nawet zgłosiłem się do konkursu na opowiadanie o wakacjach – opowiada z dumą 11-letni Wojtek, uczestnik Gali w Warszawie.

Uczestnikami Gal – oprócz dzieci – byli także ich rodzice, wolontariusze, Darczyńcy oraz media i nasi partnerzy – a wśród nich Partner Strategiczny Akademii, TK Maxx. Cieszymy się, że mogliśmy w takim gronie przeżyć te wyjątkowe chwile!

Nie poddawajcie się

Podczas uroczystości w wielu miastach pojawili się goście specjalni – przedstawiciele władz miasta, zaprzyjaźnieni artyści czy inspirujący naukowcy.

W Krakowie wystąpił ks. Jacek WIOSNA Stryczek – pomysłodawca Akademii: – Nie poddawajcie się, walczcie o siebie. Wierzę w każde z Was – mówił ks. Jacek. Gościem specjalnym Gali była także artystka, Żaneta Łabudzka, która opowiedziała najmłodszym o tym, jak trudną drogę do spełnienia marzeń pokonała. Na zakończenie zachęcała: – Nie przejmujcie się tym, że czasem pojawią się porażki. To normalny element na drodze do sukcesu! Bądźcie wytrwali.

Częstym elementem Gal były także występy podopiecznych Akademii – dzieci miały okazję pochwalić się swoimi talentami.

Bursztyny, karteczki i portfel z kartonu po mleku

Wolontariusze godzinami mogą wymieniać sukcesy swoich podopiecznych. To tylko niektóre z nich:

– Asia przygotowała dla całej klasy prezentację o bursztynach. Zainspirowała ją do tego wycieczka do muzeum, którą zorganizowała wolontariuszka.

– Nadia zaprojektowała i stworzyła eko-portfel z kartonu po mleku, kleju, taśm izolacyjnych, rzepu i guzika.

– Wiktoria, wraz z Mamą, w domu rozwiesiła karteczki ze słówkami po angielsku. Poprawiła 10 z 12 minusów z angielskiego i ma dużo lepsze oceny.

To tylko 3 z setek tysięcy sukcesów, które mali podopieczni Akademii osiągnęli w tym roku. Wszystko dzięki ich wolontariuszom – SuperW, ale też dzięki Darczyńcom, Inwestorom Społecznym, Filantropom i Dobroczyńcom – to oni sprawiają, że Akademia może działać, rozwijać się i zmieniać życie kolejnych dzieci. Dziękujemy!

Co teraz?

Dyplomy zostały rozdane i nadszedł czas bardzo wzruszających pożegnań. – Słyszałam, jak wszyscy wkoło umawiali się na wakacyjne spotkania, dzieciaki wtulały się w swoich wolontariuszy. Ja z moją podopieczną, Wiktorią, wybieram się na basen. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy miały się już nie spotykać – mówi Agnieszka, wolontariuszka z Warszawy.

Czerwiec to czas świętowania sukcesów i podsumowań, ale jednocześnie początek przygotowań do kolejnej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, która startuje tuż po wakacjach.

Wszyscy, którzy chcą pomóc dzieciom z okazji ich święta, mogą:

1. Zostać Liderem Akademii, który poprowadzi zespół wolontariuszy: www.superw.pl

2. Wziąć udział w akcji „Z miłości do radości” i oddawać swoje punkty na AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Więcej: www.zmiloscidoradosci.pl

3. Już po wakacjach zaprosimy Was do roli wolontariusza lub darczyńcy – osób najważniejszych dla dzieci, które rozpoczną swoja przygodę z Akademią w jej XIV edycji. Bądźcie na bieżąco! >>

 
Dzięki naszemu Partnerowi Moniturującemu Media- Instytutowi Monitorowania Mediów, wiemy że komunikat o Miesiącu Dziecia w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dotarł do ponad 2 milionów odbiorców!