Brand

Sacrum Profanum - z miłości do sztuki i ludzi

Już 1 października zaczyna się w Krakowie festiwal Sacrum Profanum, jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie. Na scenie pojawią się twórcy uznawani za ikony muzyki współczesnej. To znakomita okazja, by wstąpić do elitarnego Klubu Filantropa.

fot. Wojciech Wandzel dla KBF, DRONE MASS źródło: www.sacrumprofanum.com

To już kolejne prestiżowe wydarzenie kulturalne organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, na którym obecna jest SZLACHETNA PACZKA. Wcześniej nie zabrakło jej m.in. na Festiwalu Muzyki Filmowej, na Gali wręczenia Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, czy na festiwalu Misteria Paschalia. Duchowa i estetyczna przygoda potrwa od 1 do 8 października.

Marka europejska

Sacrum Profanum to marka ceniona w Europie. Świadczą o tym rekomendacje prestiżowych magazynów muzycznych m.in. Gramophone, BBC Music Magazine, telewizji Mezzo, czy obecność w oficjalnym kalendarzu Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Rangę wydarzenia doceniają widzowie i krytycy, a co roku imprezę relacjonuje ponad 160 dziennikarzy z całego świata.

To święto muzyki najnowszej, które stawia sobie za cel zacieranie granic między  muzyką współczesną, traktowaną często jako trudną i niezrozumiałą, a sceną rozrywkowo-alternatywną. Tegoroczne Sacrum Profanum to nie tylko dziewięć koncertów, w tym dwie opery, ale też  panele dyskusyjne, spotkania z artystami i wystawy.

Festiwal zaszczycą m.in. tacy artyści jak Zeitkratzer, Eyvind Kang, Ensemble InterContemporain, czy Nadia Sirota. Na Sacrum Profanum pojawi się też gwiazda muzycznej awangardy Mike Patton, który ściąga na swoje koncerty stadionowe tłumy. Uznany Arditti Quartet i wybitny pianista Stephen Drury wykonają utwory legendy nowojorskiej awangardy Johna Zorna.

Klub ludzi wrażliwych

SZLACHETNA PACZKA też się zmienia, by nasza pomoc była jeszcze mądrzejsza i bardziej przemyślana. Pomoc przemyślana to pomoc regularna.

Jednym z innowacyjnych projektów Stowarzyszenia WIOSNA jest Klub Filantropa, łączący już ponad cztery tysiące nowoczesnych ludzi z duszą. To zrzeszenie osób, które chcą mieć wpływ na bieg życia społecznego. To serce SZLACHETNEJ PACZKI, które pompuje energię do całej organizacji i zasila wszystkie programy społeczne.

– Nasz klub jednoczy idealistów, którzy kochają sztukę i ludzi. Razem z organizatorem wydarzenia, Krakowskim Biurem Festiwalowym, dzielimy przekonanie, że człowiek otwarty na sztukę nie może pozostać obojętny na człowieka – podkreśla ks. Jacek Stryczek. W Klubie Filantropa nie liczy się wysokość wpłat, a chęć odkrycia w sobie uśpionego świata wartości.

Sacrum Profanum to wyjątkowa okazja, by przyjąć zaproszenie do Klubu Filantropa.

Dołącz do klubu >>

Szczegółowy program wydarzenia: www.sacrumprofanum.com