Brand

SZTUKA TERAZ – pięknem można zmieniać świat

SZLACHETNA PACZKA wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie, zapraszają do udziału w wyjątkowym projekcie – SZTUKA TERAZ. To nowy pomysł na wspieranie polskich artystów i pomaganie potrzebującym. 

SZTUKA TERAZ to nowy projekt SZLACHETNEJ PACZKI i Muzeum Narodowego w Krakowie. Organizatorzy zapraszają do licytowania dzieł sztuki obiecujących artystów, a przychód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących rodzin.

Co warto wiedzieć o SZTUCE TERAZ:

· Spośród ponad 1 000 zgłoszonych dzieł w trakcie dwuetapowego audytu wybrano 144 dzieła sztuki

· Pierwszego audytu dokonali kuratorzy projektu, zaś drugiego – specjaliści z Muzeum Narodowego w Krakowie pod okiem prof. Andrzeja Szczerskiego.

· Wśród artystów znalazły się osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, czy Norwegii.

· Licytacja odbędzie się na stronie www.sztukateraz.pl i potrwa od 20 listopada do 18 grudnia.

· W dniach 19 listopada - 18 grudnia można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

- W SZLACHETNEJ PACZCE od zawsze liczyły się trzy wartości: prawda, dobro  piękno – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki i twórca SZTUKI TERAZ. - Prawda oznacza, że pomagamy bez dogmatów, czyli zaczynamy pomagać, a potem sprawdzamy kiedy nasza pomoc naprawdę pomaga. Dobro polega na tym, że zachowujemy w sobie wrażliwość na drugiego człowieka. A SZTUKA TERAZ pokazuje, jak ważne jest dla nas piękno. Dostrzegamy w całym kraju niezwykłych ludzi, którzy są artystami i my chcemy ich twórczość wydobyć i docenić. W projekcie SZTUKA TERAZ spotykają się osoby, które mają intuicję piękna i działając razem, tym pięknem mogą zmienić świat – dodaje.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż SZTUKI TERAZ, który odbędzie się w Muzeum Narodowym w Krakowie (foyer), 18 listopada o g. 18:30. W trakcie wernisażu zapraszamy do rozmowy z:

· ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem

· dr. hab. Andrzejem Betlejem, Dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie

· Prof. Andrzejem Szczerskim, Dyrektorem ds. Naukowych Muzeum Narodowego w Krakowie

· Kuratorami oraz artystami projektu