Brand

Robert Lewandowski: Paczka to dobro, które idzie dalej

– Wierzę, że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej. Cieszę się, że możemy do tego dołożyć swoją cegiełkę – mówi Robert Lewandowski, który razem z kolegami z kadry narodowej przygotował paczkę dla samotnej matki z trójką dzieci. Do prezentów piłkarze dołączyli biało-czerwony szalik z autografami oraz medal Szlachetnej Paczki.

  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik
  • Leszek Ogrodnik

Spełnione marzenie o szaliku

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej została pierwszą grupą Darczyńców XVI edycji Szlachetnej Paczki – tak piłkarze kadry chcą zainspirować Polaków do pomagania innym. W tym roku Reprezentacja przygotowała pomoc dla samotnej kobiety, wychowującej trójkę dzieci. Wśród przekazanych prezentów znalazły się produkty, których rodzina potrzebuje najbardziej: ubrania, żywność i środki czystości.

Marzeniem jednego z chłopców z potrzebującej rodziny był szalik z napisem „Polska”. Piłkarze spełnili jego marzenie – podarowali mu szalik z autografami całej Reprezentacji. Ponadto w paczce znalazł się „Medal za waleczność” – piłkarze w ten sposób chcieli docenić bohaterstwo całej rodziny, która mimo swojej trudnej sytuacji nie poddaje się i walczy o lepszą przyszłość.

Początek lepszej drogi

– Dla nas pomaganie ze Szlachetną Paczką jest czymś naturalnym, robimy to co roku – mówi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji. – Mam nadzieję, że dla rodziny, której pomagamy, te prezenty będą początkiem lepszej drogi. Wierzę, że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej. Cieszę się, że możemy do tego dołożyć swoją cegiełkę – podsumowuje Lewandowski.

– To, że możemy dołączyć do Szlachetnej Paczki, jest dla nas bardzo ważne – wyznaje Kuba Błaszczykowski. – Mam ogromny szacunek dla wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by pomagać innym, i wkładają w to tyle serca. Nie mają z tego nic, oprócz poczucia spełnienia. Ale to chyba najlepsze, co można dostać w zamian. Wielki ukłon w ich stronę – dodaje Kuba.

– Cała drużyna z radością przygotowuje paczki – mówi Adam Nawałka, trener reprezentacji. – Zawsze staramy się pomóc tyle, ile możemy. Dajemy z siebie wszystko – i tu dziś, i na boisku, żeby nie zawieść ludzi, którzy trzymają za nas kciuki. Wszystkiego dobrego, serdeczności z całego serca dla wszystkich zaangażowanych w Szlachetną Paczkę!

Ekstraklasa rozpoczęła szlachetną falę

Do pomagania razem ze Szlachetną Paczką dołącza także Ekstraklasa wraz z 16 klubami. W 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy (18‒21 listopada) razem z piłkarzami na murawie pojawia się flaga Paczki. Kibice zainaugurują „Szlachetną falę” w 15. minucie każdego spotkania na wzór słynnej „meksykańskiej fali”.

Jak pomagać ze Szlachetną Paczką?

Jeszcze nie wiadomo, ile rodzin otrzyma pomoc w tym roku, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają potrzebujących.

Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku Szlachetna Paczka zaprasza do pomagania na wiele sposobów: można nie tylko przygotować paczki dla ubogich, ale też pomagać dzieciom i wspierać potrzebujących licytując dzieła sztuki oraz kupując ubrania. Więcej na: www.szlachetnapaczka.pl

Fot. Leszek Ogrodnik