Brand

MARSZE PACZKI W 16 MIASTACH!

16 miast, tysiące wolontariuszy, darczyńców oraz Arkadio, Magda Berus, Julia Kamińska i Agnieszka Woźniak-Starak. 19-go listopada głównymi ulicami największych miast w Polsce przeszły Marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W ten sposób ogłosiliśmy, że już można wejść na www.szlachetnapaczka.pl i pomagać potrzebującym!

  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka
  • Paczka

19 listopada we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wzięło w nich udział kilka tysięcy przyjaciół Paczki i Akademii. W Krakowie tłum rozgrzewał raper Arkadio i Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej. Wydarzenie rozpoczęło się przy Bramie Floriańskiej i zakończyło pod wieżą ratuszową wystąpieniem ks. Jacka WIOSNY Stryczka.

Tutaj możesz obejrzeć relację z krakowskiego marszu >>

Tutaj możesz zobaczyć relację z konferencji prasowej >>

Na marszu w Warszawie pojawili się ambasadorzy Paczki: Julia Kamińska, Agnieszka Woźniak-Starak, Maciej Łagodziński i Magda Berus. Kolorowy korowód przeszedł Krakowskim Przedmieściem: spod pomnika Mikołaja Kopernika, na Plac Zamkowy.

Już można wybrać rodzinę lub dziecko

Podczas marszów wolontariusze ogłosili, że odwiedzili potrzebujące rodziny i zaprosili Polaków do pomagania. Jak przygotować Paczkę >>

- Jestem bardzo wzruszona, bo baza dopiero się otworzyła, a jedna z moich rodzin, już została wybrana przez darczyńcę! To pani Jagoda, która samotnie wychowuje 2 dzieci. Zdecydowała się odejść od męża - alkoholika i narkomana. Niestety musiała zrezygnować z pracy, bo młodszy syn choruje. Rodzinie najbardziej potrzebne są zimowe ubrania i łóżko dla Michałka. Wierzę, że Paczka ułatwi im ten trudny, nowy start – mówi wolontariuszka Ewa z rejonu Warszawa-Bielany

Jednocześnie na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl została otwarta baza z historiami dzieci – podopiecznymi Akademii Przyszłości. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia w jego drodze od porażki w szkole, do sukcesu w życiu.

Łączenie ludzi jest potrzebne

– W dzisiejszej Polsce idea łączenia ludzi jest bardzo potrzebna. Chodzi o to, żeby wzajemnie popychać się do działania, inspirować, wspierać. Nie walczyć ze sobą, ale iść razem w jednym kierunku. I właśnie to robi SZLACHETNA PACZKA – mówi Agnieszka Woźniak-Starak, która uczestniczyła w marszu w Warszawie.

– Czytałam opisy dzieci czekające na darczyńców w Akademii. Zobaczyłam, że dziewczynka chce zostać w przyszłości psem. Bardzo mnie to rozczuliło! Chciałabym ufundować Indeks dla jednego z dzieciaków – mówi aktorka Magda Berus.

Zobacz, komu pomógł Robert Lewandowski >>

Wciąż odwiedzamy potrzebujących

Jeszcze nie wiadomo, ile rodzin otrzyma pomoc w tym roku, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają potrzebujących. Na bieżąco można śledzić liczbę rodzin i darczyńców na www.szlachetnapaczka.pl.

Fot Agnieszka Ożga-Woźnica, Fot. Agnieszka Płachta