Brand

Siostry Radwańskie 6. raz w Paczce

– SZLACHETNA PACZKA odkrywa prawdziwą biedę – taką, do której inni nie docierają. Cieszymy się, że możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym – mówią Agnieszka i Ula Radwańskie, które po raz 6. przygotowały pomoc dla rodziny w potrzebie.

We wtorek, 29 listopada, Agnieszka i Ula Radwańskie dołączyły po raz 6. do SZLACHETNEJ PACZKI i przygotowały prezenty dla wybranej przez siebie, ubogiej rodziny.

Pomoc dla starszego małżeństwa

W tym roku siostry zdecydowały się pomóc starszemu małżeństwu – pani Urszuli i panu Eugeniuszowi. Kobieta choruje na nowotwór, a jej mąż przeszedł zawał. Zanim pojawiły się problemy ze zdrowiem, oboje pracowali. Dzisiaj żyją ze skromnych przychodów.

Po raz pierwszy Siostry Radwańskie wybrały rodzinę bez dzieci. – Starsi państwo, którym pomagamy, są w trudnej sytuacji nie tylko ze względu na problemy finansowe, ale i zdrowotne – mówiła Agnieszka Radwańska. – Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas pomoc, doda im sił do codziennej walki – dodała tenisistka.

W prezentach przygotowanych przez Agnieszkę i Ulę znalazły się środki czystości, żywność, a także szczególne upominki, które siostry chciały dać rodzinie od siebie: perfumy i słodycze. – Pamiętam, gdy ja dostawałam prezenty i wiem, że te szczególne, zapamiętuje się na długo – wyjaśniła Agnieszka.

To już tradycja

– Jest opłatek wigilijny, są prezenty, jest i SZLACHETNA PACZKA. To już dla nas tradycja przedświąteczna – wyznały Agnieszka i Ula. – Zachęcamy wszystkich do zaangażowania w SZLACHETNĄ PACZKĘ, zwłaszcza do pomagania wspólnie z bliskimi i przyjaciółmi. My zawsze staramy się kupować prezenty razem, bo co dwie głowy, to nie jedna! – podsumowały.

Jak wspierać SZLACHETNĄ PACZKĘ

Finał SZLACHETNEJ PACZKI przypada na 10-11 grudnia. Jeszcze nie wiadomo, do ilu rodzin dotrze pomoc w tym roku, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają rodziny. Tradycyjnie finałowy weekend monitorować będzie dla nas nasz Partner – Instytut Monitorowania Mediów.

SZLACHETNA PACZKA bardzo potrzebuje wsparcia, żeby przetrwać i pomagać potrzebującym. Wpłata na Paczkę to pomysł na dobry uczynek przed Świętami – zachęca ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel SZLACHETNEJ PACZKI. Wpłacam i pomagam >>