Brand

Co zachwyciło Grzegorza Krychowiaka?

– To co robicie jest naprawdę niewiarygodne. Walczcie dalej. Jesteśmy z wami – powiedział Grzegorz Krychowiak do rodziny pani Aleksandry, która wychowuje niepełnosprawną córkę. Piłkarz odwiedził ich razem ze swoją partnerką Celią Jaunat. Zobacz, czym się zachwycili.

Grzegorz Krychowiak razem ze swoją partnerką Celią Jaunat, odwiedzili jedną z rodzin w potrzebie, do których dotarła SZLACHETNA PACZKA. Para spotkała się z panią Aleksandrą i panem Tomaszem, którzy wychowują dwójkę dzieci. Jedno z nich – Ewelina – zmaga się z niepełnosprawnością, od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga stałej opieki. Pani Aleksandra nie może w tej sytuacji podjąć pracy. Mimo trudności finansowych, rodzice dokładają wszelkich starań, by obu córkom zapewnić jak najlepsze możliwości rozwoju. Cały Raport o biedzie w Polsce >>

SIŁA WALKI

– Zdajemy sobie sprawę z trudności jakie macie w życiu. Nasza wizyta jest po to, żeby dać wam kolejny pozytywny impuls, wesprzeć was w tej sytuacji. To co robicie jest naprawdę niewiarygodne. Walczcie dalej. Jesteśmy z wami, trzymamy za was kciuki – powiedział Grzegorz do pani Aleksandry i jej najbliższych.

Jak podkreślił piłkarz, najbardziej podziwia to, że na twarzach rodziny był „niesamowity optymizm”: – To wymaga ogromnej siły walki, zaangażowania ze strony rodziców. Powtarzali nam często, że to dla nich normalne. A my z Celią uważamy, że to jak sobie radzą mimo przeciwności, jest naprawdę wyjątkowe – podsumował Grzegorz.

 

 

1,6 zł na dzień. Mniej niż cena bochenka chleba

Rodzina, którą odwiedził Grzegorz Krychowiak, to tylko jedna z setek tysięcy, do których dociera SZLACHETNA PACZKA. Wciąż tysiące potrzebujących walczą o przetrwanie. Mówi o tym najnowszy Raport o biedzie Polsce przygotowany przez SZLACHETNĄ PACZKĘ.

1,6 zł – tyle dziennie przypada na osobę w 15 % rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością. To mniej niż cena bochenka chleba. Co trzeci senior musi przeżyć ze 7 zł dziennie, żeby nie popaść w długi. To tylko dwa z 10 wstrząsających faktów na temat biedy w Polsce, jakie opublikowano się w Raporcie. Można w nim znaleźć także 21 poruszających historii ze świata biedy, które odkryli wolontariusze.

– Mamy wrażenie, że po wszystkich ostatnich wydarzeniach w przestrzeni publicznej, Polacy pogubili się w tym, kto potrzebuje pomocy. Przez to chęć do pomagania zmalała. Tymczasem Paczka dociera do prawdziwej biedy i pokazuje Polakom, kto naprawdę potrzebuje wsparcia – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel SZLACHETNEJ PACZKI.

W Polsce wciąż istnieje bieda. Tysiące potrzebujących walczą codziennie o normalne życie. Pomóż zmienić ich los. Zwłaszcza teraz – przed Świętami Bożego Narodzenia – warto pokazać, że potrafimy być solidarni. Wpłacam i pomagam >>

Cały Raport o biedzie w Polsce >>