Brand

SZTUKA TERAZ - zostały 3 dni!

144 dzieła sztuki, 117 artystów z 42 miast – zostały tylko 3 dni by wylicytować pracę polskiego twórcy i pomagać razem z Paczką.

- SZLACHETNA PACZKA to dzieło idealistów. W SZTUCE TERAZ promujemy pięknych ludzi i ich dzieła – mówi pomysłodawca projektu, ks. Jacek Stryczek. - To dzięki nim Polska zmienia się na lepsze. Dostrzegamy w całym kraju niezwykłe osoby i chcemy ich twórczość wydobyć i docenić – dodaje.

Projekt SZTUKA TERAZ powstał z myślą o ludziach, którzy pięknem chcą zmieniać świat. Wystarczy wejść na stronę www.sztukateraz.pl i wylicytować wartościowe dzieło sztuki, nad którego ostatecznym audytem czuwali specjaliści z Muzeum Narodowego w Krakowie! Aż 80% dochodu z aukcji, to wsparcie dla potrzebujących, reszta zasila budżety artysty i opiekującego się nim kuratora.

Licytuję i pomagam >>

Tomasz Biłka - Dominikanin z Łodzi, Adam Dobrowolski – student medycyny z Uniszowic, czy Karolina Oracz – promotor sztuki mieszkająca w Stavanger na norweskich fiordach. To tylko niektórzy uczestnicy SZTUKI TERAZ, którzy zdecydowali się wesprzeć Paczkę w tak nietypowy sposób. Niektórzy nie po raz pierwszy:

- Pomysł zorganizowania aukcji dzieł sztuki zrodził się we mnie trzy lata temu – opowiada Barbara Krzaklewska, kuratorka w projekcie, studentka ASP. - Dwie pierwsze zorganizowałam w moim mieszkaniu. Trzecia tak się rozrosła, że zmieniliśmy miejscówkę na większy pokój. SZTUKA TERAZ  to czwarta aukcja, w którą jestem zaangażowana, i to w samym Muzeum Narodowym! - dodaje.

 

POLSKA KRAJEM LUDZI KREATYWNYCH

- Zainteresowanie projektem pokazuje, jak wiele szlachetnych działań inspirują dzieła sztuki – komentuje Andrzej Szczerski, Dyrektor ds. Naukowych MNK. - To dowód, że Polska jest krajem ludzi kreatywnych.

SZTUKA TERAZ łączy osoby z różnych środowisk poprzez udział w kulturze. To również pomoc w rozwoju kariery i możliwość zaistnienia na rynku dla artysty, m.in. poprzez udział jego prac w wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie.