Brand

Zobacz najlepiej licytujące się dzieło SZTUKI TERAZ

W niedzielę zakończyliśmy pierwszy artystyczny projekt SZLACHETNEJ PACZKI. Aż 76 975 zł wyniosła kwota wylicytowanych dzieł w SZTUCE TERAZ. Dziękujemy!

- Rozmawiam z wieloma ludźmi i zachwyca ich to, w jak otwarty sposób podeszliśmy do projektu – komentuje ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca SZTUKI TERAZ. – Zależało nam na tym, by nie dobierać ludzi na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć, czy pozycji w świecie sztuki – dodaje. – Bardzo nas cieszy, że artyści z całej Polski mogli spotkać się na wernisażu, zobaczyć i usłyszeć, że są dla kogoś ważni.

Do samego końca toczyła się zawzięta walka o wybrane dzieła sztuki. W ramach uruchomionej w niedzielę dogrywki po g. 21:00 najwyżej i najczęściej licytowanym dziełem, bo aż z 25-krotnie przebijaną kwotą, była praca bez tytułu Agaty Suszczyńskiej. Muzeum Narodowe w Krakowie również kupiło dzieło wystawiane na licytacji:

‒ Muzeum Narodowe zdecydowało się zakupić na aukcji SZTUKI TERAZ dzieło Natalii Legutko, tryptyk zatytułowany „Pustków Osiedle mapa, U nas na blokach, Winkiel” ‒ mówi dr hab. Andrzej Szczerski. ‒ Zainteresował nas w nim wiarygodny obraz codzienności pokazanej w sposób metaforyczny przez młodą osobę. To także dokument całego projektu. Dzieło trafi teraz do archiwum Muzeum, a w przyszłości z pewnością znajdzie się na wystawach czasowych, może nawet już w przyszłym roku – dodaje dyrektor.

Dochód ze sprzedaży dzieł sztuki wesprze SZLACHETNĄ PACZKĘ. Po 10% od sprzedanego dzieła otrzyma również artysta oraz jego kurator.

 

WCIĄŻ MOŻNA POMÓC

Mimo, że to koniec licytacji dzieł sztuki, na dołączenie do SZLACHETNEJ PACZKI nie jest za późno. Wciąż można wesprzeć nas finansowo lub ufundować Indeks dla dziecka z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.