Brand

Pomoc prawna, lekarska, biznesowa. To dzieje się teraz!

SZLACHETNA PACZKA to nie tylko prezenty i pomoc w grudniu. Paczka to pomoc przez cały rok. Zobacz jak teraz pracujemy z potrzebującymi i na czym polega program biznesowy, który dla nich stworzyliśmy!

W SZLACHETNEJ PACZCE staramy się przeprowadzać ludzi od biedy, do sukcesów w życiu. Kompleksowo zmieniamy ich los, dlatego Paczka to już nie tylko pomoc materialna, ale też pomoc prawna, lekarska, pomoc seniorom, a od tego roku także program biznesowy dla rodzin w potrzebie. Nie tylko wspieramy ubogich w usuwaniu ograniczających ich barier (prawnych czy zdrowotnych), ale wspieramy ich w samorozwoju. Wszystkie te specjalistyczne projekty nazywamy PACZKAMI Plus. Po co to wszystko?

OD „ JESTEM DO NICZEGO” do „WIEM, ŻE DAM RADĘ”

Mądra pomoc nie polega na tym, że im więcej pomagania, tym więcej potrzebujących. Chcę, żeby potrzebujący zaczęli radzić sobie w życiu i żeby stawali się milionerami. Dlatego w pracy z ubogimi tak ważna jest praca nad ich poczuciem własnej wartości, świadomością swoich mocnych stron, zmianą myślenia – od „jestem do niczego” do „Spróbuję jeszcze raz. Wiem, że dam radę”. Dlatego stworzyliśmy PACZKĘ Biznesu – wyjaśnia ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Chcesz wpierać działania Paczki? Przekaż 1% >>

To unikatowe podejście do pomagania. Przekonaj się dlaczego:

1. PACZKA BIZNESU. 300 PRZESZKOLONYCH TRENERÓW I TYSIĄCE WOLONTARIUSZY

Od tego roku wprowadzamy program biznesowy dla rodzin w potrzebie – uruchamiamy tzw. PACZKĘ Biznesu. Program ma na celu kształtowanie mentalności biznesowej u osób i rodzin potrzebujących.

Mamy za sobą już przeszkolenie blisko 300 trenerów, którzy w lutym i marcu będą szkolić ok 9 000 wolontariuszy. Następnie, w marcu i kwietniu, wolontariusze wrócą do wybranych potrzebujących rodzin, by przekazać im wiedzę, inspiracje i narzędzia, które sami odkryli podczas szkoleń.

Poznaj losy Pana Wojciecha – jest jedną z tych historii, które były dla nas inspiracją przy tworzeniu PACZKI Biznesu:

Pan Wojciech z Krakowa popełnił w życiu parę błędów, które zepchnęły go na dno. Stoczył się z własnym ojcem w alkohol. Gdy ojciec umarł, zostało mu odebrane mieszkanie. Odeszła od niego żona z synem, został bezdomny. Najgorsze były mrozy. Sypiał po katach u kolegów, albo w pomieszczeniach gospodarczych. Kto z nas dałby mu szansę?

Mężczyzna pracował wtedy dorywczo, na czarno, niejeden miesiąc bez wypłaty. Wtedy w jego życiu pojawiła się SZLACHETNA PACZKA. Pozwoliła mu przetrwać najcięższe miesiące i nie głodować. Darczyńcy pomogli mu też napisać CV i znaleźć lepszą pracę. Podarowali mu laptopa. Pan Wojciech na nowo spojrzał na swoje kompetencje, zoabczył, że jest w stanie zarabiać więcej i się rozwijać.

Dzisiaj prowadzi własna firmę. Organizuje festyny i zaopatruje wydarzenia sezonowe. Sprzedaje popcorn, watę cukrową i pamiątki. Wraz ze swoim synem, który do niego wrócił, angażuje się w wolontariat, współpracując z Bankiem Żywności. W czasie ostatniego Finału Paczki obydwoje zaangażowali się też w pomoc w magazynie i rozwozili prezenty dla potrzebujących.

Podobnych historii są w Paczce setki. Czasem brzmią jak hollywoodzkie historie z happy endem, ale to samo życie – a raczej dowód na to, że ludzie wciąż mogą wpływać na los swoimi myślami i działaniem. Podobne historie skłoniły nas do stworzenia projektu PACZKA Biznesu. Bo wierzymy, że w każdym człowieku tkwi potencjał, który warto w nim obudzić.

2. PACZKA PRAWNIKÓW

Zdarza się, że barierą dla ubogiej rodziny w zmianie jej sytuacji materialnej jest nierozwiązany problem prawny. To właśnie z myślą o takich rodzinach powstała PACZKA Prawników, w tym roku organizujemy ją już po raz 2. Prawnik pracuje bezpośrednio z rodziną - to on z nią rozmawia, nawet jeśli przy trudnej sprawie wspomaga go jego kancelaria czy zespół specjalistów. To prawnik przychodzi do rodziny, wnika w jej świat.

Zobaczcie relację jednej SuperW z Wrocławia:

Wczoraj miałam spotkanie z Panią Ulą - prawniczką, która jest wspaniałą osobą i Prawnikiem SuperW moich marzeń! Do PACZKI Prawników dołączyła rok temu. Najpierw rodzina nie chciała się przed nią otworzyć, była nieufna. Ale Pani Ula nie poddała się, poszła do nich jeszcze dwa razy. W końcu Pani Kasia (przedstawiciel rodziny) opowiedziała o problemach z przeszłości, z którymi nie potrafili sobie poradzić i które były dla nich koszmarem codzienności.

Pani Ula podjęła się wyzwania, by im pomóc. Kilkanaście spotkań indywidualnych, 4 sprawy sądowe. Wszystko zakończyło się miesiąc temu! Pani Ula działała jako prawnik PACZKI Prawników ponad 8 miesięcy i jest z tego dumna! Na koniec pani Ula podziękowała mi za to, że w tym roku do niej zadzwoniłam i zaprosiłam ją do projektu. Chce pomagać, chce czuć, że to co robi ma sens.

Paczka działa dzięki wsparciu Dobroczyńców. Chcę pomóc, wpłacam na Paczkę >>

3. PACZKA SENIORÓW. BO W BIEDZIE CZASEM NAJGORSZA JEST SAMOTNOŚĆ.

15 lat samotności, operacja serca. Niesprawna ręka i nogi, które odmawiają posłuszeństwa. Pan Józef myślał, że już nie ma po co żyć. Musiał przetrwać za 5 złotych dziennie. Ale bardziej niż bieda, bolała świadomość, że już nikogo nie obchodzi.

To właśnie do takich ludzi dociera PACZKA Seniorów. Samotnych, starszych, często zrezygnowanych. Działamy w systemie 1 na 1 – jeden młody wolontariusz spotyka się regularnie z jednym seniorem. Nie tylko pomaga mu w codziennych obowiązkach, ale przede wszystkim budzi go do aktywnego życia. Tak było też w przypadku Pana Józefa, do którego dotarł wolontariusz Marek. Pan Józef uwielbia sport, więc Marek wpadł na pomysł, by zabrać go do strefy kibica podczas Mistrzostw Świata w siatkówkę. Wolontariusz zadbał o wszystko - wziął rozkładane krzesełko i koc. Pan Józef był wniebowzięty! Teraz przyjaźni się już nie tylko z Markiem, ale też z jego znajomymi.

W tym organizujemy PACZKĘ Seniorów już po raz 3.

4. PACZKA LEKARZY. LEPSZY JEDEN LEKARZ, NIŻ 10 PRZYCHODNI.

Wysokie koszty leczenia, drogie leki, oczekiwanie na wizytę u specjalisty miesiącami – odwiedzając rodziny w potrzebie zauważyliśmy, że często borykają się z podobnymi problemami. W odpowiedzi na to stworzyliśmy PACZKĘ Lekarzy – łączymy jednego lekarza-wolontariusza z jedną rodziną. PACZKĘ Lekarzy uruchamiamy w tym roku po raz pierwszy. Dotychczas podobna forma pomocy działa się w Paczce oddolnie w kilku miejscach w Polsce. Już nie możemy się doczekać pierwszych historii z tego projektu. Obiecujemy opowiedzieć je Wam jak najszybciej!

///

SZLACHETNA PACZKA może pomagać potrzebującym coraz bardziej skutecznie i innowacjnie dzięki 1% podatku, który przekazują nam Polacy. Jeśli podoba Ci się to, co robimy, przekaż Twój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ. To szansa na zmianę dla najbardziej potrzebujących w naszym kraju.