Brand

Jeszcze więcej PACZKI na Allegro

Im bliżej świąt, tym bardziej zacieśnia się współpraca SZLACHETNEJ PACZKI z Allegro. Za pośrednictwem serwisu szlachetnapaczka.allegro.pl użytkownicy mogą już nie tylko wpłacić na PACZKĘ lub zrobić zakupy w sklepie „Lubię ludzi”, ale m.in. wesprzeć konkretną rodzinę, kupując dla niej wybrany produkt i wskazując inny, za który zapłaci Allegro. Premierę miał też nowy, przedświąteczny spot wyreżyserowany przez Jespera Ericstama.

– Od dawna marzyłem, aby połączyć siły SZLACHETNEJ PACZKI z Allegro – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, twórca SZLACHETNEJ PACZKI. – Wspólny projekt oparty na technologicznym potencjale tych dwóch organizacji sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zaangażować się społecznie. Chcemy pracować, by każdego dnia świat stawał się choć odrobinę lepszy.

Wybierz rodzinę na Allegro

I tak się dzieje. Od kilku dni, wchodząc na Allegro, każdy użytkownik może łatwo pomóc w przygotowaniu świątecznej paczki dla jednej ze 130 rodzin z województwa lubelskiego. Wystarczy wybrać rodzinę, zaznaczyć produkt, który chcemy dla niej kupić, i wskazać ten, którego zakup sfinansuje Allegro. Do wspólnych zakupów i pomagania można zaprosić swoich znajomych.

- Allegro codziennie wysyła w świat tysiące paczek – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, CSR Manager Allegro. – Wśród nich jest jedna, zupełnie inna niż wszystkie. SZLACHETNA PACZKA. Polska oszalała na punkcie SZLACHETNEJ PACZKI i wygląda na to, że my też.

Podziel się tym, co masz cennego

Jak co roku serwis przygotował też specjalny, przedświąteczny spot. Wyprodukowała go agencja Bardzo, a wyreżyserował Jesper Ericstam, ten sam, którego ubiegłoroczna bożonarodzeniowa etiuda dla Allegro miała na You Tube 14 mln wyświetleń i była najpopularniejszą polską reklamą w internecie.

Kilkuminutowy film opowiada wzruszającą historię Marcela, wrażliwego chłopca, który w zaskakujący sposób przekonuje się, że więcej radości jest w dawaniu niż braniu. Dzieląc się z drugim człowiekiem tym, co dla niego najcenniejsze, odkrywa, że dzięki pomocy potrzebującemu staje się lepszym człowiekiem.

Spot kończy się informacją o współpracy Allegro ze SZLACHETNĄ PACZKĄ. – PACZKA jest najbardziej rozpoznawalną organizacją wspierającą potrzebujących m.in. w okresie świąt – wyjaśnia Adam Szałamacha, brand manager Allegro. – Wspieramy ją, udostępniając serwis internetowy, który pozwala wspierać tę inicjatywę w sposób czynny.

Mądry CSR

Oprócz form pomocy związanych z otwarciem bazy rodzin włączonych do SZLACHETNEJ PACZKI i zbliżającymi się świętami, na Allegro przez cały czas można wspierać PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI, przystępując do projektu INWESTOR SPOŁECZNY. To oferta adresowana przede wszystkim do firm i ludzi biznesu, którzy chcą rozwijać projekty CSR w swoich organizacjach. Inwestor Społeczny to innowacyjny pomysł dla firm odpowiedzialnych społecznie, dający okazję do lokalnego zaangażowania w wiodący, szeroko rozpoznawalny projekt jakim jest SZLACHETNA PACZKA.

Aby zostać INWESTOREM SPOŁECZNYM, wystarczy za pośrednictwem platformy Charytatywni Allegro wpłacić 5 tys. zł darowizny na rzecz wybranego na wyłączność, jednego z 670 rejonów SZLACHETNEJ PACZKI lub jednego z 230 kolegiów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. INWESTOR wspiera w ten sposób profesjonalne szkolenie wolontariuszy, realizuje projekt CSR-owy w sprawdzonej, skutecznej formule i wzmacnia wizerunek swojej firmy, współpracując z jedną z najbardziej rozpoznawanych marek społecznych w Polsce.

Więcej: www.szlachetnapaczka.allegro.pl