Brand

Wernisaż SZTUKI TERAZ w Muzeum Narodowym

117 artystów z 42 miast, 144 dzieła ‒ w piątkowy wieczór 18 listopada imponujący Gmach Muzeum Narodowego w Krakowie wypełnił się tłumem zaproszonych gości. Uroczyste otwarcie wystawy to równocześnie start nowego projektu SZLACHETNEJ PACZKI ‒ SZTUKI TERAZ.

Zaproszeni goście ‒ w tym artyści i kuratorzy ‒ zgromadzili się w holu głównym na parterze i na I piętrze. Wystawiono tam obrazy i fotografie, które będzie można oglądać w Muzeum od 20 listopada do 18 grudnia. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. W tym samym czasie ‒ od 20 listopada do 18 grudnia ‒ na stronie www.sztukateraz.pl będzie trwała licytacja dzieł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących rodzin. Licytację każdego dzieła zaczynamy od kwoty 1000 zł.

Wesprzyj potrzebujących i kup dzieło! Wejdź na www.sztukateraz.pl >>>

Sztuka pięknego życia

Gości przywitał Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, dr hab. Andrzej Betlej. Wystąpili: Prezes Stowarzyszenia WIOSNA ks. Jacek WIOSNA Stryczek oraz Zastępca Dyrektora ds. Naukowych dr hab. Andrzej Szczerski.

‒ Intuicja piękna jest przed sztuką. To, co tworzymy, ma być najpiękniejsze ‒ mówił ks. Stryczek. Wtórował mu Dyrektor Szczerski: ‒ Piękno jest najważniejsze. Takiego spotkania, jak dzisiaj, nie pamiętamy. Spotkanie wokół piękna. Jestem szczęśliwy, że Państwo są z nami. To nie jest wystawa na niby. To rzeczywiście Sztuka. Przez duże „S” ‒ zakończył.

Po tej części rozpoczęła się dyskusja prowadzona przez ks. Jacka Stryczka z pięcioma wybranymi artystami i innymi gośćmi znajdującymi się na sali.

Projekt dla zdolnych

‒ W projekcie SZTUKA TERAZ spotykają się osoby, które mają intuicję piękna i działając razem, tym pięknem mogą zmienić świat ‒ twierdzi ks. Jacek Stryczek. To projekt dla ludzi zdolnych, którzy potrzebują wsparcia.

Spośród ponad 1000 zgłoszonych dzieł w trakcie dwuetapowego audytu wybrano 144. Pierwszego audytu dokonali kuratorzy projektu, zaś drugiego – specjaliści z Muzeum Narodowego w Krakowie pod okiem dr hab. Andrzeja Szczerskiego. Wśród artystów znalazły się osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Norwegii. Najmłodszy artysta ma 19 lat, najstarszy ‒ 56.

Łącznie zakwalifikowano 117 artystów z 42 miast. Zdecydowanie przoduje tu Kraków, z którego włączonych zostało aż 30 artystów. Inne miasta, które miały po kilku przedstawicieli, to: Warszawa (17), Lublin (8), Wrocław (7), Kielce (5), Łódź (5).

Najwięcej wybrano obrazów ‒ aż 102, a w tym: 22 akrylowe, 11 akwarelowych, 24 olejne, a także wiele innych technik łączonych i własnych. Kolejna popularna dziedzina to fotografia, 24 dzieła. Audytorzy wybrali też 2 rzeźby, ale niestety, ze względów organizacyjnych nie zostaną one wystawione.

Chcesz mądrze pomóc? Wylicytuj obraz! Więcej na www.sztukateraz.pl >>>

Jedna z 8 form zaangażowania

SZLACHETNA PACZKA się zmienia. To już nie tylko robienie paczek. W mądrą pomoc można zaangażować na wiele sposobów. Jedną z form pomocy jest projekt SZTUKA TERAZ, który powstał z miłości do sztuki i piękna. Razem z Muzeum Narodowym w Krakowie ‒ współorganizatorem projektu ‒ zapraszamy Polaków do zaangażowania się w działania społeczne poprzez udział w aukcji dzieł sztuki w czasie poprzedzającym finał Paczki i tuż po finale.

 

Jak jeszcze pomóc potrzebującym?

1. Zostań Filantropem → Dzięki stałemu zaangażowaniu, masz poczucie współtworzenia czegoś większego. Należysz do grona osób, dla których naturalne jest dzielenie się z innymi.

2. Zostań SuperW → Nasi wolontariusze potrafią wygrywać, lepiej zarabiać, radzić sobie w życiu. Jak robią, to im wychodzi. Dzięki nam rozwijają się, mają wpływ na siebie i na otaczający świat i poznają nowych ludzi.

3. Inwestor Społeczny → Masz już dorobek i chcesz się nim podzielić? Zamień swój dorobek na dobro, inwestując w lokalną społeczność. Uszlachetnij siebie i swój biznes. Zaangażuj się i swoją firmę

4. Zostań Darczyńcą i ufunduj Indeks → Uczymy zaradności już od dziecka. W Akademii przeprowadzamy dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Pomagamy uczniom, którzy mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

5. Zostań Darczyńcą Paczkowym → Wybierz rodzinę i przygotuj pomoc odpowiadającą na jej potrzeby. Darczyńca zaprasza do wspólnego przygotowania paczek swoich najbliższych, znajomych i współpracowników. Wsparciem w przygotowaniu pomocy jest wolontariusz.

6. Zostań Dobroczyńcą → Zrób dobry uczynek na święta. Twoja wpłata to najszybszy sposób, by dołączyć do naszej drużyny!

7. Oprócz kupna obrazu, możesz wziąć udział w projekcie Moda na Polskę → Kupując projekt polskiej marki, przekazujesz część na szczytny cel – wsparcie finansowe SZLACHETNEJ PACZKI. Tak się teraz pomaga! Cała akcja rozgrywa się na platformie SHOWROOM.pl

Chcesz pomóc w inny sposób? Kup obraz na www.sztukateraz.pl >>>

fot. Agnieszka Ożga