Brand

Olga Frycz i Academia Gorila w walce o lepszą przyszłość rodzin w Szlachetnej Paczce

Aktorka Olga Frycz, która oprócz gry kocha również sztuki walki, po raz kolejny zaangażowała się w Szlachetną Paczkę. W przygotowaniach towarzyszyli jej zawodnicy Academia Gorila. Chociaż weekend cudów już za nami, warto pamiętać, że na sukces projektu składa się każdy pojedynczy gest.

 

 

Szlachetna Paczka jest jednym z największych projektów społecznych w Polsce i największym systemem pomocy na świecie, w którym działania darczyńców są bezpośrednio powiązane z konkretnymi obdarowanymi. W tym roku Paczka odbywa się już 18. raz i połączyła ponad 635 tysięcy osób. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła aż 47 milionów złotych.

 

 

Dziecięce marzenia…

- Odkąd sama zostałam mamą, jestem jeszcze bardziej wrażliwa na marzenia dzieci – powiedziała aktorka, Olga Frycz. Dlatego ona i zawodnicy Gorili wybrali rodziny dwóch samotnych matek. Jedna z nich wychowuje dwóch synów, inna dwie córki. - Gdy zobaczyliśmy w opisie rodziny, że oprócz paneli podłogowych i lodówki, których bardzo potrzebują, proszą również o wózek dla lalek, o którym marzy jedna z dziewczynek, to po prostu nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie – tłumaczy aktorka.

Frycz dodała, że w Szlachetnej Paczce liczy się dla niej wspólnota i zaangażowanie wielu osób. - Przeczytałam gdzieś, że jedną paczkę dla rodziny robi średnio 36 osób. To jest rewelacja! Angażuje się cała społeczność, tak jak w naszym przypadku, ludzie się zbierają i razem robią coś dobrego – mówi.

… i marzenia dorosłych

- To również jest w Paczce wyjątkowe, że pozwala przypomnieć sobie o marzeniach dorosłym. Bo wiadomo – dla dzieci wszystko, ale rodzice, ojcowie, też mają swoje marzenia. A ich realizację często muszą zostawiać na sam koniec. Albo w ogóle o nich zapomnieć – podkreśla Olga Frycz. - W ubiegłym roku kupowałyśmy golarkę, szukałyśmy też jakichś takich specjalistycznych kluczy. Zjeździłyśmy ileś sklepów, ale w końcu udało nam się je kupić – powiedziała.  W tym roku w paczce, którą przygotowała, swoje miejsce znalazła wkrętarka.

Olga Frycz od lat jest darczyńcą i ambasadorką Szlachetnej Paczki – pomaga potrzebującym rodzinom i nie tylko. W zeszłym roku wraz z mistrzynią świata MMA i jednocześnie swoją przyjaciółką, Joanną Jędrzejczyk, odwiedzały razem rodziny włączone do projektu. - Życzę wszystkim, aby mogli spędzić święta bez martwienia się o to, że komuś zabraknie pieniędzy na kupno prezentu dla najbliższych. A przede wszystkim, aby wszyscy cieszyli się tym, co mają i sobą nawzajem – powiedziała.

100% dostarczanych paczek

Weekend 8-9 grudnia był magicznym czasem, w którym przekazane przez darczyńców paczki zostały dostarczone do potrzebujących rodzin. Jedną paczkę przygotowywały średnio 34 osoby, a jej wartość wyniosła 2 824 zł. Łącznie Szlachetna Paczka dotarła aż do 16 703 rodzin – wśród nich oczywiście były również te wybrane przez Olgę Frycz i Academię Gorila. To jednak nie koniec! Szlachetna Paczka pracuje cały rok, działa nieprzerwanie. W tym czasie wolontariusze spotykają się ze swoimi podopiecznymi i pomagają im wyjść trwale na prostą.

Na naszej stronie wciąż możesz zaangażować się w Paczkę bezpośrednią wpłatą albo w inny, najlepszy dla siebie sposób. Od Twojego wsparcia dziś zależy, do ilu rodzin w potrzebie dotrzemy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do prawdziwej biedy wśród samotnych seniorów, chorych, niepełnosprawnych czy dotkniętych przez los. Zmieńmy ich historie. Na lepsze!