Brand

SKRAJNA BIEDA
TO NIE METAFORA

Nie mają łazienki, więc kąpią się w misce. W jednym pokoju i mikroskopijnej kuchni mieszkają trzy rodziny. Ludzi, myszy i karaluchów. Do niedawna była też czwarta, na szczęście szczury już się wyniosły. Gdy Zosia miała urodziny i chciała zaprosić do domu koleżanki, mama musiała jej wytłumaczyć, że to jednak nie najlepszy pomysł.
TO PRAWDZIWA (!) HISTORIA
Jeden z tysięcy opisów rodzin, do których dociera SZLACHETNA PACZKA. Odkrywamy prawdziwą, ukrytą biedę i pomagamy ludziom się z niej uwolnić. Przekraczamy progi domów tych, którzy sami mówią o sobie, że „świat o nas zapomniał”.
FAKTY O BIEDZIE
w Polsce
8
MILIONÓW Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego
blisko 50% osób niepełnosprawnych deklaruje, że nie zawsze starcza im na jedzenie
Co czwarty samotny rodzic z powodu braku pieniędzy rezygnuje
z wykupu lekarstw dla dzieci

SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE

  • Nie pomagamy biedzie roszczeniowej Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
  • Pomagamy mądrze Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
  • Chcemy, aby wszyscy radzili sobie w życiu Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących.
  • Mentalność wędkarza Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
  • Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
  • Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
  • LUBIĘ LUDZI Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

SZLACHETNA PACZKA to nie tylko Weekend Cudów w grudniu.

Pracujemy przez cały rok nad tym, by zmieniać historie życia ludzi w potrzebie! Możesz nam pomagać w realizacji tej misji na wiele sposobów.

Wpłać na Paczkę