Brand

I TY NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! POMÓŻ.

Pani Zofia ma 80 lat i mieszka sama na wsi. Niedawno złodzieje splądrowali jej mieszkanie i zabrali oszczędności. Choruje, lubi śpiewać i czytać.
Marzy o bieżącej wodzie.
Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie zostaje jej 200 zł. 6 zł 70 gr na dzień.
POLSKA. ROK 2018.
TO PRAWDZIWA HISTORIA.

Jeden z tysięcy opisów rodzin, do których z pomocą dociera SZLACHETNA PACZKA. Odkrywamy prawdziwą, ukrytą biedę i pomagamy ludziom się z niej uwolnić. Przekraczamy progi domów tych, którzy sami mówią o sobie, że „świat o nas zapomniał”.
FAKTY O BIEDZIE
w Polsce
8
MILIONÓW Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego
blisko 50% osób niepełnosprawnych deklaruje, że nie zawsze starcza im na jedzenie
JEDEN NA TRZECH wśród seniorów włączonych do SZLACHETNEJ PACZKI nie ma łazienki, a ponad połowa żyje za mniej niż 10 zł/dzień.

Poznaj z Tomaszem Kotem prawdziwą historię rodziny z PACZKI

SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE

  • Nie pomagamy biedzie roszczeniowej Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
  • Pomagamy mądrze Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
  • Chcemy, aby wszyscy radzili sobie w życiu Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących.
  • Mentalność wędkarza Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
  • Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
  • Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
  • LUBIĘ LUDZI Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.

SZLACHETNA PACZKA to nie tylko Weekend Cudów w grudniu.

Pracujemy przez cały rok nad tym, by zmieniać historie życia ludzi w potrzebie! Możesz nam pomagać w realizacji tej misji na wiele sposobów.

WPŁAĆ, BY POMÓC