LIDER AKADEMII – KIM JEST?


Lider Akademii to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia dzieciom
zmagającym się z trudnościami w szkole.

Otwiera przed nimi świat: pomaga budować poczucie własnej wartości i wiarę w siebie.
Jest sercem Akademii w jednym ze 240 kolegiów w całej Polsce.

Wyobraź sobie, że masz 10 lat. Nie idzie ci w szkole, porażka goni porażkę, czujesz się gorszy i wciąż słyszysz,
że nic z ciebie nie będzie.
Marzysz o tym, by znalazł się ktoś, kto nie będzie cię oceniał, ale tracisz wiarę, że to się kiedyś stanie.
I właśnie wtedy w twoim małym-wielkim życiu pojawia się Wolontariusz z Akademii Przyszłości.
To zmienia wszystko.

By Akademia mogła działać w twojej okolicy, potrzebuje Lidera.
Bez niego, bez niej – bez Ciebie! – ta historia może nie mieć dobrego zakończenia. Dzięki tobie – tak!

Nie czekaj, działaj i spraw, by mali-wielcy ludzie dostali szansę, na którą czekają.

DLACZEGO WARTO BYĆ WOLONTARIUSZEM-LIDEREM AKADEMII?


MASZ WPŁYW

Wprowadzasz ważną zmianę w życie tych dzieci, które potrzebują tego najbardziej. Dzięki Tobie będą miały szansę na wygranie swojej przyszłości i odniesienie w niej wielu życiowych sukcesów. Twoje działania kształtują małych podopiecznych Akademii!

ROZWIJASZ SIĘ

Zwiększasz swoje kompetencje i poprawiasz umiejętności, dzięki którym wzrasta Twój potencjał zawodowy. Doskonalisz m.in. zarządzanie zespołem oraz kompleksowe podejście do realizacji projektów. Jako Wolontariusz bierzesz udział w przydatnych szkoleniach i wdrożeniach.

PRACUJESZ Z LUDŹMI

Nawiązujesz wartościowe znajomości z ludźmi. Poznajesz najbardziej zaangażowane osoby z Twojej miejscowości lub społeczności lokalnej. Nowe relacje, które budujesz – osobiste, biznesowe czy zawodowe – mogą zaprocentować w przyszłości.

CO ROBI
LIDER AKADEMII?

Buduje zespół Wolontariuszy Akademii
Buduje zespół Wolontariuszy Akademii
Poznajesz osoby zgłaszające się do roli wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej pomagać dzieciom, przeprowadzając je od porażek w szkole do sukcesów w życiu.
Umożliwia dzieciom udział w Akademii
Umożliwia dzieciom udział w Akademii
W swoim kolegium przez kontakt z konkretną szkołą i jej dyrektorem poznajesz historie dzieci, by znaleźć idealnego Wolontariusza dla każdego z nich.
Zarządza zespołem
Zarządza zespołem
Wolontariusze-tutorzy spotykają się z dziećmi raz w tygodniu i są ich indywidualnymi przewodnikami na drodze zmiany historii ich życia. Jako lider planujesz ich działania, powierzasz im zadania i monitorujesz postępy ich pracy.
Organizuje wydarzenia specjalne dla kolegium
Organizuje wydarzenia specjalne dla kolegium
Dbasz o to, by wszystkie dzieci z twojego kolegium dostały szanse uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak np. Dzień Dziecka w „Fotelu prezesa” czy Gala Sukcesów.
Podsumowuje wspólną pracę
Podsumowuje wspólną pracę
Po zakończeniu danej edycji Akademii tworzysz raport z pracy swoich Wolontariuszy i całego kolegium. Podsumowujesz wyniki i przesyłasz ich opracowanie do centrali Akademii. Otrzymujesz też informację zwrotną od koordynatora.

REKRUTACJA


Jeden rejon = jeden Lider!
Nie czekaj – działaj! Bądź pierwszy – zarezerwuj rejon w swojej okolicy!

JAK ZOSTAĆ
LIDEREM AKADEMII

  1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
  3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  4. Przyjdź na spotkanie wdrożeniowe
  5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

Najczęściej zadawane pytania


Lider to osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy i poszczególnymi zadaniami, które maja na celu realizację projektu Akademii. Jest szefem tzw. kolegium – zespołu realizującego Akademię w konkretnej szkole podstawowej.

ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Lider najpierw buduje zespół wolontariuszy – pozyskuje ich, prowadzi spotkania rekrutacyjne, dba o wdrożenie do roli. W dalszej współpracy zarządza swoim zespołem: integruje, deleguje zadania, monitoruje ich prace, wspiera, motywuje. Dba też o zapewnienie wolontariuszom możliwości rozwoju, np. poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych organizowanych przez Centralę Akademii.

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

Akademia trwa cały rok. Działania w niej są rozłożone na kolejne, konkretne etapy i zadania. Rolą Lidera jest takie zarządzanie, by wszystkie cele zostały zrealizowane w odpowiednim czasie, a tym samym – praca wolontariuszy z dziećmi przyniosła odpowiednie efekty!

Lider nie jest sam – nie musi wykonywać wszystkich zadań samodzielnie. Ma zespół, któremu może delegować zadania, dając tym samym współodpowiedzialność i możliwość rozwoju. Wśród zadań jakie są do zrealizowania w Akademii można wymienić m.in. rekrutacja dzieci, organizacja Inauguracji (wydarzenie rozpoczynające spotkania w Akademii), spotkania w kolegium, spotkania inspirujące, ewaluacja pracy.

PRZEDSTAWICIEL AKADEMII

Lider – jako szef kolegium – jest również przedstawicielem Akademii w danej lokalizacji. Buduje współpracę z instytucjami, mediami, dba o wizerunek Akademii i jej świadomość. Po prostu – rozwija społeczność ludzi, którym zależy na zmianie świata i życia dzieci z trudnościami w szkole.

Wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Jeśli lubisz ludzi, potrafisz podejmować inicjatywę, a przede wszystkim chcesz rozwijać umiejętności zarządzania zespołem i projektem, możesz być pewny/a, że się nadajesz. Nie zastanawiaj się, tylko po prostu do nas dołącz!

Dzięki działaniu w Akademii nasi Liderzy nauczyli się organizacji czasu, pracy w zespole, zarządzania ludźmi, pracy projektowej. Dla Liderów mamy przygotowaną specjalną ofertę szkoleń rozwojowych z zakresu zarządzania, komunikacji i innych dziedzin.

Liderów poszukujemy między kwietniem a lipcem. Dołączenie w tym czasie do Akademii daje możliwość spokojnego zaplanowania pracy. Co więcej – liderzy mogą wtedy najpełniej uczestniczyć w życiu Akademii! Doświadczają wszystkich ważnych wydarzeń (tzw. Studniówka uroczyście obchodzona na 100 dni przed otwarciem nowej edycji Akademii, Inauguracja, Dzień Dziecka w Fotelu Prezesa, Gala Sukcesów) i korzystają z wszystkich możliwości rozwoju, w tym szkoleń.

Jeśli gdzieś nie można się zgłosić, oznacza to, że mamy tam już zrekrutowanego Lidera. Ale nie zrażaj się, wciąż wiemy, jak spożytkować Twój potencjał – po prostu wybierz inną, najbliższą lokalizację lub napisz na: [email protected] – znajdziemy rozwiązanie.

Wolontariat jest dla tych, którzy mają czas i chcą go dobrze wykorzystać – tak mówimy o zaangażowaniu w nasze programy. Dzięki jasno określonym zadaniom, harmonogramowi – każdy zaangażowany wykonuje tylko rzeczy naprawdę potrzebne i ważne.

Każdy Lider otrzymuje pełny harmonogram Akademii, z konkretnymi terminami. Realizację swoich zadań planuje indywidualnie. Wszystko zależy od własnych umiejętności i organizacji.

Są terminy, które ustala Lider ze swoim zespołem. Są też terminy „wpisane” w harmonogram Akademii i do tych wydarzeń Lider musi się dostosować.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

mail icon

Kontakt


[email protected]