Brand
Akademia Przyszłości

Bądź lokalnym Herosem

MASZ MOC zmieniać historie dzieci z porażkami w szkole!

Wolontariusz Akademii - kim jest?

Wolontariusz Akademii to lokalny bohater! Dlaczego? Bo to on dzięki swojej pracy z dzieckiem zmienia jego historię. Projektem Akademii objęte są dzieci zmagające się z trudnościami w szkole, często „mające za sobą krótkie życie, ale długą historię”. 
To wielka rzecz, by skierować czyjąś przyszłość na nowe, lepsze tory! Taką moc masz w Akademii!

Wolontariusz spotyka się z dzieckiem na indywidualnych zajęciach i wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany sprawia, że w dziecku zaczyna się dokonywać przemiana – przełamuje swoje dotychczasowe ograniczenia, uczy się wygrywać, radzi sobie z wyzwaniami.
Aż 96% dzieci po udziale w Akademii zaczyna wierzyć w siebie! Pomóż im podjąć walkę! TO DZIAŁA!

Marzenia Dzieci z Akademii Marzenia Dzieci z Akademii

Dlaczego warto zostać Wolontariuszem

WPŁYW

Uruchamiasz wielką zmianę w życiu dzieci, które tego najbardziej potrzebują. To, co robisz, ma wielki sens! Być może to Ty zainicjujesz najważniejszą zmianę w ich życiu!

„Mogę naprawdę pomóc takiemu dziecku, jakim sama kiedyś byłam”
SuperW Dominika

ROZWÓJ

Zwiększasz swój potencjał, zdobywasz unikalne kompetencje cenione przez pracodawców: planowanie, komunikacja, motywacja; uczestniczysz w dedykowanych szkoleniach

„Chciałam zrobić coś wartościowego dla małych ludzi, którzy mnie otaczają”
SuperW Magda

LUDZIE

Nawiązujesz wartościowe znajomości z ludźmi angażującymi się społecznie, w tym z najważniejszymi osobami w Twojej okolicy, co może owocować wyjątkowymi relacjami osobistymi, zawodowymi i biznesowymi

„Bycie wolontariuszem Akademii bardzo mnie otworzyło, zdobyłam też kompetencje, które teraz wykorzystuję i które mogę wpisać w CV”
SuperW Patrycja

Co robi Wolontariusz Akademii
Regularnie spotykasz się z dzieckiem

Raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia z dzieckiem i pracujesz z nim, wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany. Stajesz się dla niego partnerem, krok po kroku budujesz w nim wiarę we własne możliwości w obszarze, z którym ma problemy w szkole.

Uczestniczysz we wspólnych wydarzeniach

Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące Twoje kolegium organizuje dla dzieci atrakcje jak wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum, na kręgle, basen czy spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, nauki i sztuki. Twój podopieczny odkrywa dzięki temu rzeczy dla niego dotychczas niedostępne i poszerza swoje horyzonty.

Współtworzysz kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Nie działasz sam. Masz swojego Lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii Przyszłości. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje, np. planowanie pracy i koordynację działań promocyjnych.

Kontaktujesz się z darczyńcą

Pozostajesz w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informujesz go o sukcesach i postępach dziecka i budujesz Waszą wspólną relację.

Rekrutacja

Liczba miejsc ograniczona – nie zwlekaj!

Jak zostać
Wolontariuszem
Akademii
Wahasz się ? Dlaczego warto
  • Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  • Przyjdź na rozmowę rekrutacyjną, ze swoim przyszłym koordynatorem
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Podpisz niezbędne dokumenty
  • Przyjdź na wdrożenie gdzie, przygotujesz się do pierwszych zadań SuperW i zacznij działać!

Najczęściej zadawane pytania

SuperW w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego” z dzieckiem w wieku szkolnym, zrekrutowanym do Akademii. Prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć, krok po kroku, buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zainteresowania, pasje małego studenta.

W pracy z podopiecznym Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące kolegium (zespół wolontariuszy i podopiecznych Akademii działający przy danej szkole) organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach dziecka.

SuperW Akademii spotykają się także ze swoim Liderem (czyli wolontariuszem, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium). Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają skonfrontować wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

Kontakt
wolontariusz@wiosna.org.pl