Brand
Akademia Przyszłości

Dzięki Tobie

mam odwagę! zmieniaj historie ludzi w potrzebie

Wolontariusz Akademii - kim jest?

Wolontariusz Akademii Przyszłości to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia dzieciom zmagającym się z porażkami w szkole. Pomaga im budować poczucie własnej wartości i wiarę w siebie. Otwiera świat przed konkretnym młodym człowiekiem i może realnie wpłynąć na to, jakie będzie jego życie w przyszłości.

To dzięki Tobie może dokonać się ta zmiana. Na dobre.

Spotykając się z dzieckiem na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu i wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany sprawiasz, że dziecko przełamuje swoje dotychczasowe ograniczenia, uczy się wygrywać i zaczyna radzić sobie samodzielnie z wyzwaniami.

Aż 96% podopiecznych Akademii dzięki pracy z Wolontariuszem zaczyna wierzyć w siebie!

Nie czekaj, zaangażuj się i Ty - spraw, by mali-wielcy ludzie dostali swoją szansę na zmianę historii!

O czym marzą mali studenci
Akademii Przyszłości

Marzenia Dzieci z Akademii

DLACZEGO WARTO BYĆ WOLONTARIUSZEM-TUTOREM AKADEMII?

MASZ WPŁYW

Uruchamiasz wielką zmianę w życiu dzieci, które tego najbardziej potrzebują. To co robisz, ma wielki sens! Dajesz im szansę na wygranie dobrej przyszłości. Być może to właśnie Ty zainicjujesz najważniejszą zmianę w ich życiu!

„Mogę naprawdę pomóc takiemu dziecku, jakim sama kiedyś byłam.”
SuperW Dominika

ROZWIJASZ SIĘ

Pomagając innym budować wiarę w siebie, wzmacniasz ją też u siebie. Zwiększasz swój potencjał, zdobywasz kompetencje cenione przez pracodawców, w praktyce uczysz się planować, zarządzać projektami i ludźmi czy skutecznie się komunikować.

„Bycie wolontariuszem Akademii bardzo mnie otworzyło, zdobyłam też kompetencje, które teraz wykorzystuję i które mogę wpisać w CV.”
SuperW Patrycja

PRACUJESZ Z LUDŹMI

Nawiązujesz wartościowe znajomości z osobami angażującymi się społecznie, w tym z ludźmi decydującymi o tym, co dzieje się w Twojej okolicy. Stajesz się ważnym członkiem lokalnej społeczności i nawiązujesz wyjątkowe relacje osobiste, zawodowe i biznesowe.

„Chciałam zrobić coś wartościowego dla małych ludzi, którzy mnie otaczają. Najpierw dla tych małych.”
SuperW Magda

Co robi Wolontariusz Akademii

Regularnie spotykasz się z dzieckiem

Raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia z dzieckiem i pracujesz z nim, wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany. Stajesz się dla niego partnerem i krok po kroku budujesz w nim wiarę we własne możliwości.

Uczestniczysz we wspólnych wydarzeniach

Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące twoje kolegium organizuje dla dzieci wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum, na kręgle, basen czy na spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, nauki i sztuki. Twój podopieczny odkrywa dzięki temu rzeczy dotychczas dla niego niedostępne i poszerza swoje horyzonty.

Współtworzysz kolegium Akademii

Nie działasz sam. Masz wsparcie swojego Lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii Przyszłości. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje, np. planowanie pracy i koordynację działań promocyjnych.

Kontaktujesz się z darczyńcą

Pozostajesz w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informujesz go o sukcesach i postępach dziecka oraz budujesz waszą wspólną relację.

Rekrutacja

Nie czekaj – działaj!
Zgłoś się na tutora dziecka w swojej okolicy!

Jak zostać
Wolontariuszem
Akademii Przyszłości

  • Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  • Przyjdź na rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym liderem
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Przyjdź na wdrożenie, gdzie przygotujesz się do pierwszych zadań SuperW
  • Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać!

Wahasz się ?

Dlaczego warto

Najczęściej zadawane pytania

SuperW w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego” z dzieckiem w wieku szkolnym, zrekrutowanym do Akademii. Prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć, krok po kroku, buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zainteresowania, pasje małego studenta.

W pracy z podopiecznym Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące kolegium (zespół wolontariuszy i podopiecznych Akademii działający przy danej szkole) organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach dziecka.

SuperW Akademii spotykają się także ze swoim Liderem (czyli wolontariuszem, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium). Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają skonfrontować wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

Kontakt
wolontariusz@wiosna.org.pl