Brand
Akademia Przyszłości
ZOSTAŃ
WOLONTARIUSZEM PRZYSZŁOŚCI

Dzięki Tobie mam odwagę

Zmień historię życia dziecka,
które potrzebuje wsparcia

Pierwszy raz w życiu
usłyszałam od kogoś, że jestem super...”

Spotkanie właściwej osoby może całkowicie odmienić historie dzieci z porażkami w szkole, z których wiele uważa, że w życiu nie spotka ich nic dobrego. Potrzebują wsparcia, potrzebują inspiracji, potrzebują kogoś, kto pomoże im odpalić zmianę w życiu!
Czy to Ty?

Dołącz do Wolontariuszy Akademii Przyszłości

Bez Ciebie nie pomożemy dzieciom, które najbardziej czekają na wsparcie: z trudnościami w szkole,
niewierzącym w siebie, często z biednych czy tzw. trudnych rodzin – małym ludziom z długą historią.

DZIECI AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Film Czy pieniądze dają szczęście?
  • 64% dzieci nie ma wiary we własne możliwości
  • 61% dzieci ma niskie wyniki w nauce
  • 59% dzieci nie korzysta z wycieczek szkolnych
  • 58% dzieci ma trudności z czytaniem pisaniem
  • 9% powtarza klasę, a 14% jest zagrożonych tą sytuacją

CO ROBI WOLONTARIUSZ AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

REGULARNIE SPOTYKASZ SIĘ Z DZIECKIEM

Raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia z dzieckiem i pracujesz z nim, by pokonać jego indywidualne trudności. Stajesz się dla niego partnerem, krok po kroku budujesz w nim wiarę we własne możliwości w obszarze, z którym ma problemy w szkole.

Wolontariusz przeprowadza dziecko

od porażek w szkole do sukcesów w życiu

Uczestniczysz we wspólnych wydarzeniach

Twoje kolegium organizuje dla dzieci atrakcje jak wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum, na kręgle, basen czy spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, nauki i sztuki. Twój podopieczny odkrywa dzięki temu rzeczy dla niego dotychczas niedostępne i zaczyna dostrzegać nowe możliwości..

Pracując z dzieckiem pokazujesz mu świat

z innej perspektywy, dzięki czemu otwiera się zmianę i pokonywanie trudności

Współtworzysz kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Nie działasz sam. Masz swojego lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii Przyszłości. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje, np. planowanie pracy czy koordynację działań promocyjnych.

Wolontariat to też spotkanie wyjątkowych ludzi,

którzy szukają radości z pomagania i nie są obojętni na potrzebujących wsparcia

Kontaktujesz się z darczyńcą

Pozostajesz w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informujesz go o sukcesach i postępach dziecka, budujesz Waszą wspólną relację.

Darczyńca fundując tzw. Indeks Sukcesów

pokazuje, że kibicuje wspólnej wyprawie po wielką zmianę w życiu dziecka

DLACZEGO WARTO
Poznaj historie wolontariuszy

HISTORIA Wolontariuszki Karoliny

Wolontariuszka, która poznała swojego podopiecznego Pawła była nim zachwycona. Zauważyła, że chłopiec jest otwarty, bardzo kreatywny i ma wiele zainteresowań (chce zostać astronautą). Ma wiele talentów: pięknie rysuje, uważnie obserwuje przyrodę, świetnie pływa. Jak to się stało, że trafił do Akademii? Paweł uważa, że „życie jest straszne i że zawsze może być gorzej". Mówi o sobie „jestem leniwy” – na pytanie, dlaczego tak uważa, odpowiada, że „mama i tata tak mówią. Jak przychodzę do szkoły, to nie myślę”.
O tym, że świetnie pływa, wolontariuszka dowiedziała się od pedagog. Sam Paweł twierdzi, że wychodzi mu to „tak sobie”. Każde zdanie Pawła zaczyna od tego, że czegoś nie potrafi, choć za chwilę okazuje się, że wcale tak nie jest. Chłopiec nie wierzy we własne możliwości. Po pierwszych zajęciach z wolontariuszką zapytał, czy jutro też przyjdzie. Bardzo posmutniał, gdy dowiedział się, że to będą “tylko” cotygodniowe spotkania. Ktoś w końcu dostrzegł w czym tkwi jego problem...

POMAGAJ DZIECIOM UWIERZYĆ WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI

Przeprowadź dziecko od porażek w szkole do sukcesów w życiu!

HISTORIA Wolontariuszki Justyny

„Akademia Przyszłości zupełnie mnie zaskoczyła!” – tak o programie mówi Justyna, wolontariuszka Akademii. Dołączyła, bo – jak sama twierdzi – chciała pomóc innym, ale nie spodziewała się, że aż tyle dostanie w zamian.
„Jeszcze 2 lata temu byłam kimś innym - nieśmiała, wycofana. W Akademii poznałam wiele fantastycznych osób oraz Arka - moją miłość! Zaczęłam też spełniać swoje marzenia.” We wrześniu wraz z przyjaciółmi z Akademii Justyna przeszła prawie 800 km szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostella. To dzięki Akademii nie boi się wielkich wyzwań!

ROZWIJAJ SIĘ, POMAGAJĄC

Zdobądź wartościowe, cenione na rynku pracy kompetencje

HISTORIA Wolontariusza Wojtka

Wojciech zgłosił się do Akademii zupełnie przypadkiem. Jak się okazało, chciał zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki i przez pomyłkę jego zgłoszenie trafiło do Liderki Akademii. W trakcie rozmowy telefonicznej poprosił jednak, żeby opowiedziała mu o Akademii i ...następnego dnia umówili się na rozmowę rekrutacyjną. Mężczyzna jest niezwykle zaangażowany w życie zespołu SuperW. Miał świetną relację ze swoim podopiecznym i jego rodzicami. Choć na co dzień w pracy zawodowej ma do czynienia z dużą rywalizacją, jak sam twierdzi, przy swoim małym studencie z Akademii „stał się ponownie człowiekiem”.

NADAJ SENS SWOJEMU ZAANGAŻOWANIU

Poczuj, że masz realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość

Jak zostać wolontariuszem Akademii

  • Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  • Przyjdź na rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym liderem
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Przyjdź na wdrożenie, gdzie przygotujesz się do pierwszych zadań SuperW
  • Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać!

Najczęściej zadawane pytania

SuperW w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego” z dzieckiem w wieku szkolnym, zrekrutowanym do Akademii. Prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć, krok po kroku, buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zainteresowania, pasje małego studenta.

W pracy z podopiecznym Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące kolegium (zespół wolontariuszy i podopiecznych Akademii działający przy danej szkole) organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach dziecka.

SuperW Akademii spotykają się także ze swoim Liderem (czyli wolontariuszem, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium). Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają skonfrontować wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu.