Brand

ZOBACZYĆ

POCZUĆ

PRZEŻYĆ

O PROJEKCIE

Projekt SZTUKA TERAZ rusza z kolejną edycją! Szlachetna Paczka wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Fundacją Lotto, już po raz trzeci zaprasza do zaangażowania się w inicjatywę, która wydobywa z ludzi, co mają w sobie najpiękniejsze i jest niebywałą okazją do pomnażania dobra. Jej celem jest odkrywanie artystów tworzących teraz i zbliżenie polskiego społeczeństwa do rynku sztuki poprzez zaprezentowanie kolekcji 100 wyjątkowych dzieł.

II Edycja Sztuki Teraz
Zobaczcie, jak sztuka trafia pod strzechy!

W Szlachetnej Paczce można pomagać na wiele sposobów. Jedną z form pomocy jest projekt SZTUKA TERAZ, który powstał z miłości do sztuki i piękna. Zapraszamy do zaangażowania się w działania społeczne poprzez budowanie kolekcji 100 unikatowych dzieł sztuki, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Gmachu Głównym MNK, a następnie będzie je można wylicytować na charytatywnej aukcji. Zostań artystą w projekcie, pomagaj i zdobądź wyjątkowe doświadczenie na rynku sztuki!

Artysto aplikuj !

SZTUKA TERAZ to jeden z niewielu tego typu projektów, który, łącząc potrzeby kilku stron, rzeczywiście potrafi coś zaoferować Artystom.

ARTYSTO – CO ZYSKUJESZ?

JEŚLI:

WYSTARCZY, ŻE:

(zadania Artysty w okresie sierpień − listopad):

ZGŁOŚ SIĘ!

Nie zwlekaj z decyzją – uzupełnij formularz zgłoszeniowy już dziś!

Do kolekcji zostanie zakwalifikowanych 100 prac.


RADA PROGRAMOWA

Do projektu SZTUKA TERAZ dołączają eksperci zorientowani wokół świata sztuki, czyli Rada Programowa, która dokona selekcji prac. Do tej pory swój udział potwierdzili: Olivier Janiak oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie − profesor Andrzej Betlej.

HARMONOGRAM

Piękno jest inna postacią rzeczywistości – nie jest wyglądem, nie jest zbiorem rzeczy – jest czymś unikatowym, wyjątkowym, czymś co się układa i przekracza tę rzeczywistość

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

KONTAKT

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21
32-031 Kraków
sztukateraz@wiosna.org.pl

Facebook
Facebook