Brand

ZOBACZYĆ

POCZUĆ

PRZEŻYĆ

O PROJEKCIE

Projekt SZTUKA TERAZ rusza z kolejną edycją! Szlachetna Paczka wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Fundacją Lotto, już po raz trzeci zaprasza do zaangażowania się w inicjatywę, która wydobywa z ludzi, co mają w sobie najpiękniejsze i jest niebywałą okazją do pomnażania dobra. Jej celem jest odkrywanie artystów tworzących teraz i zbliżenie polskiego społeczeństwa do rynku sztuki poprzez zaprezentowanie kolekcji 100 wyjątkowych dzieł.

II Edycja Sztuki Teraz
Zobaczcie, jak sztuka trafia pod strzechy!

W Szlachetnej Paczce można pomagać na wiele sposobów. Jedną z form pomocy jest projekt SZTUKA TERAZ, który powstał z miłości do sztuki i piękna. Zapraszamy do zaangażowania się w działania społeczne poprzez budowanie kolekcji 100 unikatowych dzieł sztuki, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Gmachu Głównym MNK, a następnie będzie je można wylicytować na charytatywnej aukcji. Zostań artystą w projekcie, pomagaj i zdobądź wyjątkowe doświadczenie na rynku sztuki!

Artysto aplikuj !

Do zadań Artysty będzie należeć (w okresie sierpień − listopad):

Artysto, zachęcamy Cię także do promowania projektu w Twoich mediach społecznościowych i środowisku artystycznym.

SZTUKA TERAZ to jeden z niewielu tego typu projektów, który, łącząc potrzeby kilku stron, rzeczywiście potrafi coś zaoferować Artystom. CO ZYSKASZ?

Jeśli więc

Zgłoś się!

Do kolekcji zostanie zakwalifikowanych 100 prac.

Nie zwlekaj z decyzją – uzupełnij formularz już dziś. W razie pytań, możesz do nas napisać: sztuka.teraz@wiosna.org.pl.


RADA PROGRAMOWA

Do projektu SZTUKA TERAZ dołączają eksperci zorientowani wokół świata sztuki, czyli Rada Programowa, która dokona selekcji prac. Do tej pory swój udział potwierdzili: Olivier Janiak oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie − profesor Andrzej Betlej.

HARMONOGRAM

Piękno jest inna postacią rzeczywistości – nie jest wyglądem, nie jest zbiorem rzeczy – jest czymś unikatowym, wyjątkowym, czymś co się układa i przekracza tę rzeczywistość

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

KONTAKT

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21
32-031 Kraków
sztukateraz@wiosna.org.pl

Facebook
Facebook