Najważniejsze newsy SZLACHETNEJ PACZKI 2016

powrót

SZLACHETNA PACZKA PRZEKROCZYŁA OCEAN

Stało się! SZLACHETNA PACZKA łączy ludzi już nie tylko w Polsce, ale też Polonię w USA! Paczkę w Chicago tworzy grupa dwóch liderów i 12 wolontariuszy. Projekt w Stanach działa według tych samych standardów, co w Polsce. W tym roku pomoc w Chicago otrzymało 16 rodzin.

BIAŁO-CZERWONY SZALIK OD LEWANDOWSKIEGO

– Wierzę, że Szlachetna Paczka to dobro, które idzie dalej. Cieszę się, że możemy do tego dołożyć swoją cegiełkę – powiedział Robert Lewandowski, który razem z kolegami z kadry narodowej przygotował paczkę dla samotnej matki z trójką dzieci. Do prezentów piłkarze dołączyli biało-czerwony szalik z autografami oraz medal Szlachetnej Paczki.

SZTUKA TERAZ - REWOLUCJA W POMAGANIU

117 artystów z 42 miast, 144 dzieła i wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie SZLACHETNA PACZKA po raz pierwszy w historii zaprosiła Polaków do udziału w wyjątkowym projekcie – SZTUKA TERAZ. To nowy pomysł na wspieranie polskich artystów i pomaganie potrzebującym.

KACZYŃSKA, KOMOROWSCY, DUDA – WSZYSCY RAZEM DLA PACZKI

– SZLACHETNA PACZKA jednoczy Polaków. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty – powiedział Pan Prezydent Andrzej Duda. W tym roku Para Prezydencka przygotowała pomoc dla pani Joanny, samotnie wychowującej trójkę dzieci. Tradycję robienia SZLACHETNEJ PACZKI w Pałacu Prezydenckim zapoczątkowała w 2009 r. Pierwsza Dama Maria Kaczyńska. Rok później zwyczaj postanowiła kontynuować także Para Prezydencka – Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką Anną.

SIOSTRY RADWAŃSKIE PREZENTY WYBIERAJĄ ZAWSZE RAZEM

– SZLACHETNA PACZKA odkrywa prawdziwą biedę – taką, do której inni nie docierają. Cieszymy się, że możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym – powiedziały Agnieszka i Ula Radwańskie, które po raz 6. przygotowały pomoc dla rodziny w potrzebie. W tym roku siostry zdecydowały się pomóc starszemu małżeństwu – pani Urszuli i panu Eugeniuszowi.

KRYCHOWIAK SZUKA IMIENIA DLA DZIECI

Kilka tygodni temu całą Polskę obiegła informacja o tym, że Grzegorz i Celia zostaną rodzicami, ponieważ na Facebooku zapytali fanów o to, jakie imiona wybrać dla dzieci. Jak się potem okazało, chodziło o wybór imion dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, którym para pomogła. Wśród Ambasadorów Akademii jest Noriaki Kasai.

50 GROSZY NA DZIEŃ. WSTRZĄSAJĄCY RAPORT O BIEDZIE W POLSCE

50 groszy na dzień, brakuje nawet na mydło. 10 lat w altance, bez wody i prądu. Wymarzony prezent: kości na zupę. Biedę, do której docierają wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, przedstawiliśmy w najnowszym, najmocniejszym dotychczas Raporcie o biedzie w Polsce.

PACZKA PROSTO Z WATYKANU

W tym roku, wzorem Ojca Świętego, SZLACHETNĄ PACZKĘ dla ubogiej rodziny przygotowała Gwardia Szwajcarska wraz z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego! Paczki przekazał wolontariuszom biskup Józef Guzdek. W prezentach z Watykanu znalazły się m.in. konfitury domowej roboty oraz upominki od Papieża Franciszka: różańce i kartka z osobistymi życzeniami!

KAMIL STOCH: NIE TRAĆCIE DUCHA

Kamil Stoch, Maciej Kot Dawid Kubacki, Klemens Murańka i trener Grzegorz Sobczyk wspólnie przygotowali SZLACHETNĄ PACZKĘ dla starszej kobiety, która opiekuje się chorym synem i mężem. – Paczka jest wyjątkowa, bo choć przekazujemy w niej rzeczy materialne, wkładamy do niej także nasze serca, uśmiech i dobre życzenia skierowane do konkretnej rodziny – powiedział Kamil Stoch. – Nie traćcie ducha walki! Tego życzę wszystkim tym, którzy dzisiaj są w trudnym momencie swojego życia – dodał skoczek.

MODA NA POLSKĘ. PROJEKTANCI I GWIAZDY TOP MODEL W AKCJI

Ania Kuczyńska, Robert Kupisz, Mnishkha i inni znani polscy projektanci przygotowali specjalną, limitowaną linię ubrań i biżuterii dla SZLACHETNEJ PACZKI. W sesji zdjęciowej wziął udział m.in. Patryk Grudowicz - zwycięzca Top Model, oraz Grzegorz Krychowiak wraz z Celią Jaunat! ‒ Cieszę się, że poprzez modę mogę pomagać. Program „Top Model” dał mi ogromną szansę. Teraz wierzę, że ja mogę pomóc komuś w tak niecodzienny sposób ‒ wyznaje Patryk.

W TYM ROKU POŁĄCZYLIŚMY 750 970 OSÓB!

Prezenty trafiły do 18 960 rodzin w potrzebie, a blisko 1 000 rodzin otrzyma wsparcie specjalistyczne, m.in. w postaci pomocy lekarskiej lub prawnej. Oto wyniki XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI!

powrót