Szczęśliwy człowiek to JA!

Krystian, 04-07-2013

Każdego dnia możesz sprawić ze będzie on Twoim najpiękniejszym. Każda chwila jest błogosławieństwem. Nie czekaj na jutro z tęsknota, skoro możesz mieć szczęście już dziś. Tak wiele zależy od nas samych, musimy to po prostu zrozumieć i zacząć działać. Cieszyć się każda chwila, nosić w sobie radość życia. Wielu z nas szuka szczęścia w różnych aspektach swojego życia. Często zapominamy, że tak na prawdę znajduję się ono obok nas. W jedynym z sondaży przedstawiono co jest powodem szczęścia. Otóż w 90% przypadkach radość z życia płynęła z pomocy innym ludzi. W sytuacji kiedy możemy podarować choć mały gest innej osobie sprawia, że w człowieku rośnie satysfakcja z tego co robi, przez co staję się szczęśliwszy.

Marzenia…, każdy z nas dąży do tego by móc je spełnić. Niektóre przychodzą łatwo inne trudniej, a kolejne są poza naszym zasięgiem. Lecz czy kiedy już ono się spełni, Twoja radość trwa chwile czy przez dłuższy czas? Czy czujesz satysfakcję? Czy chcesz aby Twoje szczęście trwało nieubłaganie długo? 

Poza szczęściem jakim jest np. rodzina czy chwile spędzone z bliską osobą jest szczęście biorące się z tego co robimy. Jeżeli komuś pomagamy osiągnąć radość z życia owocuje to w nas podwójnie. Jak mówią w wielu reklamach przy promocji swych produktów czy usług… „otrzymujemy 2 razy więcej”. Co więcej! Nasze szczęście trwa o wiele dłużej wtedy, gdy nie tylko skupiamy się na samym sobie.

Szlachetna Paczka daje swoim wolontariuszom pełną satysfakcję z tego co robią, dzięki czemu są wyjątkowo szczęśliwymi ludźmi. Każda chwila spędzona z ludźmi, którym pomagają oraz innymi wolontariuszami przy wspólnych inicjatywach pozwala osiągać szczyty motywacji życiowej. Przez co ciągle im mało i chcą pomagać jeszczeeee więcejjjj.

Spełnianie własnych marzeń niewątpliwie nas uszczęśliwia, ale pomoc w spełnianiu pragnień innej osoby da nam zdecydowanie wiele radości, a czasami kosztuje tak niewiele… A to szczęście ukryte w błyszczących, pełnych radości oczach i uśmiech na twarzy to najlepsza wdzięczność, która może zostać okazana za naszą pomoc… 

Nie czekaj ZOSTAŃ LIDEREM! www.superw.pl