Dlaczego wolontariusze wracają do Paczki?

Katarzyna Nojek, 08-10-2011

Szlachetna paczka co roku poszukuje wolontariuszy, bez których projekt nie mógłby się odbyć.
Wielu z nich do Nas wraca, bierze udział w akcji po raz kolejny. Dlaczego tak się dzieje?-Ta akcja ma wspaniałą idee. Spełnianie marzeń w najbardziej odpowiednim czasie, jakim są święta bożego narodzenia. To najlepszy czas na czynienie dobra – mówi Kamila Gisicka, absolwentka VII Liceum Ogólnokształcącego, kilkukrotna wolontariuszka Szlachetnej Paczki.
- Najlepsze są te chwile, gdy widzę łzy szczęścia w oczach rodziców i ogromny uśmiech na twarzach dzieci, kiedy otwierają paczki.
Szlachetna paczka to projekt, który wciąga nie tylko mądrą pomocą, ale także emocjami, których można w nim doznać.
-historia która mnie najbardziej urzekła to historia samotnej mamy i jej syna , który był ciężko chory. Gdy tylko weszliśmy do ich mieszkania tam panowała miłość to było widać.Mama była uzdolniona artystycznie na ścianie wisiał jej obraz. Dla nas w podziękowaniu za okazaną pomoc miała ręcznie zrobione pudełeczka w formie prezentu. Gdy przytulałam się do tej samotnej mamy ona plakała łzami szczęścia a ja się wzruszyłam tak że również moje oczy się zaszkliły. Właśnie dla takich momentów warto brać udział w paczce.
-Ja też pamiętam najszczególniej jedną historię – mówi Katarzyna Mikoś, która także już była wolontariuszką w projekcie- Była to wielodzietna rodzina, dostali naprawdę wielką, wspaniałą paczkę, w której znajdowały się wszystkie wymarzone prezenty i zabawki dla dzieci. Jedna z dziewczynek, otwierając swój prezent uśmiechnęła się i odłożyła go na bok. Prawdziwy uśmiech i łzy szczęścia ukazały się na jej twarzy w momencie, kiedy otworzyła paczkę, z której wyjęła budyń i kisiel. Cieszyła się ogromnie, mówiąc, że to wspaniałe, że w końcu mogą sobie na to pozwolić. To było bardzo wzruszające, na pewno tego nie zapomnę.

Wolontariat w Szlachetnej Paczce daje pewne doświadczenia, rozszerza niesienie pomocy, ale wyróżnia się niepowtarzalnymi sytuacjami i emocjami, jakie wolontariusze mogą przeżyć, przez co chętnie do Nas wracają.
< >