Brand
Akademia Przyszłości

Bądź lokalnym Herosem

MASZ MOC zmieniać historie dzieci z porażkami w szkole!

Lider Akademii - kim jest?

Lider Akademii to lokalny bohater, który daje nadzieję na zmianę historii życia dzieciom z trudnościami w szkole. Jest sercem Akademii w jednym z 240 kolegiów w całej Polsce.

Wyobraź sobie, że masz 10 lat. Nie idzie Ci w szkole, porażka goni porażkę, jesteś outsiderem, mówią, że nic z Ciebie nie będzie i jest tylko gorzej. Pomocy nie masz w domu, w szkole nie mogą do Ciebie dotrzeć. Nie ma nikogo, kto przerwie to błędne koło, kto powie: „Jesteś super!”. Właśnie takim dzieciom z pomocą przychodzi Akademia Przyszłości. Ale bez lidera nie będzie jej w Twojej okolicy.

To dzięki Tobie dzieci mogą zacząć wygrywać swoje życie! Pomóż im podjąć walkę! TO DZIAŁA!

Marzenia Dzieci z Akademii Przyszłości Marzenia Dzieci z Akademii

Dlaczego warto

WPŁYW

Uruchamiasz wielką zmianę w życiu dzieci, które tego najbardziej potrzebują. To, co robisz, ma wielki sens! Dajesz im szansę na wygranie dobrej przyszłości. Być może to Ty zainicjujesz najważniejszą zmianę w ich życiu!

ROZWÓJ

Zwiększasz swój potencjał, zdobywasz unikalne kompetencje cenione przez pracodawców: zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja; uczestniczysz w dedykowanych szkoleniach

LUDZIE

Nawiązujesz wartościowe znajomości z ludźmi angażującymi się społecznie, w tym z najważniejszymi osobami w Twojej okolicy, co może owocować wyjątkowymi relacjami osobistymi, zawodowymi i biznesowymi

Co robi Lider
Stworzenie zespołu Wolontariuszy Akademii

weryfikuje osoby, zgłaszające się do roli Wolontariusza i buduje zespół, z którym będzie ściśle współpracował w prowadzeniu dzieci od porażek w szkole do sukcesów w życiu

Pozyskiwanie dzieci do Akademii

w swoim kolegium przez kontakt z konkretną szkołą i jej dyrektorem poznajesz historie dzieci po to, żeby znaleźć idealnego wolontariusza dla każdego z nich

Zarządzanie zespołem

to wolontariusze-tutorzy spotykają się raz w tygodniu z dziećmi i są ich indywidualnymi przewodnikami w walce o zmianę w życiu. Lider planuje ich działania, upewnia się, że spotkania z dziećmi regularnie się odbywają, deleguje zadania i monitoruje postępy

Organizacja specjalnych wydarzeń Akademii w kolegium

odpowiada za to, by wszystkie dzieci z jego kolegium mogły uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach, i koordynuje ich organizację. Jakie to wydarzenia? Np. Dzień Dziecka w Fotelu Prezesa czy Gala Sukcesów

Podsumowanie

po zakończeniu edycji tworzy raport z pracy swoich wolontariuszy i całego kolegium; rozlicza wyniki i przesyła informację do centrali Akademii. Otrzymuje też feedback od koordynatora.

Rekrutacja

Jeden rejon = jeden Lider! Bądź pierwszy – zarezerwuj swój rejon!

Jak zostać Liderem Akademii
  • Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  • Przyjdź na spotkanie grupowe, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem
  • Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem - koordynatorem
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

Najczęściej zadawane pytania

Lider to osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy i poszczególnymi zadaniami, które maja na celu realizację projektu Akademii. Jest szefem tzw. kolegium – zespołu realizującego Akademię w konkretnej szkole podstawowej.

ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM
Lider najpierw buduje zespół wolontariuszy – pozyskuje ich, prowadzi spotkania rekrutacyjne, dba o wdrożenie do roli. W dalszej współpracy zarządza swoim zespołem: integruje, deleguje zadania, monitoruje ich prace, wspiera, motywuje. Dba też o zapewnienie wolontariuszom możliwości rozwoju, np. poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych organizowanych przez Centralę Akademii.

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM
Akademia trwa cały rok. Działania w niej są rozłożone na kolejne, konkretne etapy i zadania. Rolą Lidera jest takie zarządzanie, by wszystkie cele zostały zrealizowane w odpowiednim czasie, a tym samym – praca wolontariuszy z dziećmi przyniosła odpowiednie efekty!

Lider nie jest sam – nie musi wykonywać wszystkich zadań samodzielnie. Ma zespół, któremu może delegować zadania, dając tym samym współodpowiedzialność i możliwość rozwoju. Wśród zadań jakie są do zrealizowania w Akademii można wymienić m.in. rekrutacja dzieci, organizacja Inauguracji (wydarzenie rozpoczynające spotkania w Akademii), spotkania w kolegium, spotkania inspirujące, ewaluacja pracy.

PRZEDSTAWICIEL AKADEMII
Lider – jako szef kolegium – jest również przedstawicielem Akademii w danej lokalizacji. Buduje współpracę z instytucjami, mediami, dba o wizerunek Akademii i jej świadomość. Po prostu – rozwija społeczność ludzi, którym zależy na zmianie świata i życia dzieci z trudnościami w szkole.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

Kontakt
lider@wiosna.org.pl