lubisz ludzi?

Możesz poświęcić ułamek swojego czasu, by stać się przyjacielem i mentorem dziecka, które w ten sposób przeprowadzisz od porażki w szkole do sukcesu w życiu? ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM AKADEMII PRZYSZŁOŚCI!

W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI od 15 lat pracujemy z dziećmi, które mają za sobą krótkie życie, ale długą historię. „Pod pozorem” pomocy w nauce zmieniamy mentalność dziecka i sprawiamy, że zaczyna sobie radzić w życiu. Tylko w roku szkolnym 2016/2017 naszymi absolwentami zostało ponad 2 tys. dzieci w całej Polsce.

Nie byłoby to możliwe bez pracy i zaangażowania tysięcy Wolontariuszy – drużyny SuperW, którzy stanowią o sile Akademii i pełnią w niej kluczową rolę. To oni raz w tygodniu spotykają się z dziećmi na indywidualnych zajęciach i wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany sprawiają, że dziecko nie musi się uczyć, tylko samo chce się uczyć. SuperW AKADEMII PRZYSZŁOŚCI uczą dzieci wygrywać!

Dlaczego warto być wolontariuszem
AKADEMII PRZYSZŁOŚCI?

„Akademia okazała się tym, czego szukałam
SuperW Matylda
Mogę naprawdę pomóc takiemu dziecku, jakim sama kiedyś byłam”
SuperW Dominika
„Chciałam zrobić coś wartościowego dla małych ludzi, którzy mnie otaczają”
SuperW Magda
„Bycie wolontariuszem Akademii bardzo mnie otworzyło, zdobyłam też kompetencje, które teraz wykorzystuję i które mogę wpisać w CV”
SuperW Patrycja

Zostań wolontariuszem Akademii >

Co robi SuperW?

Regularnie spotykasz się z dzieckiem

Raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia z uczniem i pracujesz z nim, wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany. Zaprzyjaźniasz się z nim i stajesz się dla niego partnerem. Krok po kroku budujesz w dziecku wiarę w jego możliwości w obszarze, z którym ma problemy w szkole.

Współtworzysz kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Nie działasz sam. Masz swojego Lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii Przyszłości. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje, np. planowanie pracy i koordynację działań promocyjnych.

Uczestniczysz we wspólnych wyjściach i wydarzeniach

Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące Twoje kolegium organizuje wspólne wyjścia do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle, basen czy spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, nauki i sztuki. Twój podopieczny odkrywa dzięki temu rzeczy dla niego dotychczas niedostępne i poszerza swoje horyzonty.

Kontaktujesz się z darczyńcą

Pozostajesz w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informujesz go o sukcesach i postępach dziecka i budujesz Waszą wspólną relację i budując wiarygodność Akademii, będąc jej ambasadorem.


Współtworzysz rzeczy wielkie!

Jesteś częścią Drużyny SuperW liczącej ponad 10 tys. Wolontariuszy. Wolontariusze to krwiobieg AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Dzięki nim Akademia może pomagać dzieciom z trudnościami w szkole i pozwala odmienić ich życie.

Chcę być SuperW! >


Wahasz się?

Spróbuj raz a zobaczysz. Bez Wolontariuszy nie ma Akademii. To Wy ją tworzycie, dzięki Wam rośnie w siłę, to dzięki Wam dzieci uczą się wygrywać!


79% naszych SuperW uważa, że wolontariat to najważniejsze wydarzenie w ich życiu!


"To jest tak naprawdę odbudowywanie społeczeństwa, odbudowywanie więzi, to jest podnoszenie potencjału każdego człowieka, którego spotykamy”
SuperW Radek

Chcę być SuperW! >

Najczęściej zadawane pytania

Kim jest SuperW Akademii i czym się zajmuje?

SuperW w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI raz w tygodniu spotyka się „jeden na jednego” z uczniem i prowadzi z nim zajęcia, wykorzystując metodę tutoringu. W trakcie zajęć krok po kroku buduje w dziecku wiarę w jego możliwości, stosując różne metody i wykorzystując do tego zagadnienia z konkretnego przedmiotu, z którym dziecko ma problemy w szkole.

W pracy z podopiecznym Akademii sięgamy też do spotkań integracyjnych. Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące kolegium, czyli zespół wolontariuszy i podopiecznych Akademii działający przy danej szkole, organizuje wspólne wyjście do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle, basen czy w inne atrakcyjne miejsca.

Wolontariusz jest też w stałym kontakcie z darczyńcą – osobą, która funduje Indeks dla dziecka, umożliwiając mu w ten sposób udział w Akademii. Informuje go o sukcesach i postępach dziecka.  

Raz w miesiącu SuperW Akademii spotykają się także ze swoim Liderem (czyli wolontariuszem, który czuwa nad organizacją pracy w kolegium). Spotkania w gronie wolontariuszy danej szkoły pozwalają skonfrontować wrażenia z zajęć indywidualnych i zaplanować działania całego zespołu.

Jakie wymagania muszę spełnić, by zostać SuperW?

Wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Jeśli lubisz ludzi, potrafisz działać w zespole, a przede wszystkim chcesz pomagać i się rozwijać, możesz być pewny/a, że się nadajesz. Nie zastanawiaj się, tylko po prostu do nas dołącz!

Czego mogę się nauczyć będąc SuperW?

Nasi wolontariusze zgodnie twierdzą, że dzięki byciu SuperW Akademii rozwinęli kompetencje społeczno-biznesowe. Nauczyli się organizacji czasu, pracy w zespole, zarządzania ludźmi, pracy projektowej. Nasi wolontariusze nabywają również umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. W tym roku przygotowujemy specjalną ofertę szkoleń rozwojowych z zakresu zarządzania, komunikacji i innych dziedzin – każdy wolontariusz będzie mógł z nich skorzystać!

Jaki jest harmonogram i kiedy rozpocznę działania?

Wolontariuszy najintensywniej poszukujemy między lipcem a październikiem. Zaczynając wówczas swoją pracę, SuperW mogą najpełniej uczestniczyć w Akademii, doświadczając wszystkich ważnych wydarzeń i korzystając z wszystkich możliwości rozwoju, w tym szkoleń.

Moja miejscowość jest nieaktywna. Co mogę zrobić?

Jeśli gdzieś nie można się zgłosić, oznacza to, że mamy tam już komplet wolontariuszy. Ale nie zrażaj się, wciąż wiemy, jak spożytkować Twój potencjał – po prostu wybierz inną, najbliższą lokalizację. :-)

Chcę być SuperW! >

Masz pytania dotyczące wolontariatu
w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI?

Napisz na:
wolontariusz@wiosna.org.pl
Zapraszam do kontaktu, Katarzyna Dąbek