Wolontariat

Są studentami, matkami, pracownikami małych firm i dużych korporacji - jedni mają poczucie misji i chcą zmieniać świat, inni angażują się przez przypadek. Natomiast dla 74% z nich udział w SZLACHETNEJ PACZCE był najważniejszym wydarzeniem w ich życiu.


Polacy coraz chętniej pomagają. Jak wynika z Raportu Stowarzyszenia Klon/Jawor, w 2013 r. aż 18% Polaków postanowiło zostać wolontariuszami, a 27% deklaruje, że angażuje się na rzecz swojego otoczenia. To o wiele więcej niż w poprzednich latach. Mimo to, o wolontariacie wiemy nadal niewiele. Cierpienie, wyzysk, strata czasu – tak właśnie duża część Polaków postrzega tę formę pomocy. Bardzo często dlatego, że sami nie mieli okazji się przekonać, jak to jest być wolontariuszem.


 

WOLONTARIAT NIE TAKI STRASZNY

Świadome, bezinteresowne i nieodpłatne działanie na rzecz innych – tak brzmi definicja wolontariatu. Wolontariusze angażują się, bo są wrażliwi na biedę i nieszczęście, chcą działać, sprawdzić siebie i widzieć sens tego, co robią.
Ale dziś wolontariat to nie tylko możliwość pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. To również szansa na rozwój, poznanie nowych ludzi i zdobycie kompetencji potrzebnych na rynku pracy. To w dużej mierze przyciąga przyszłych wolontariuszy. 

WOLONTARIAT W SZLACHETNEJ PACZCE

Celem SZLACHETNEJ PACZKI jest mądra pomoc - dajemy impuls do zmiany tym, którzy żyją w niezawinionej biedzie. W 2015 r. w projekt zaangażowało się aż 13 000 wolontariuszy, a 20 771 rodzin otrzymało pomoc. Okazuje się, że w SZLACHETNEJ PACZCE impuls do zmiany dostają nie tylko rodziny włączone do projektu, ale też wolontariusze.

wolontariat w Szlachetnej Paczce

 

WOLONTARIAT W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI dociera do dzieci, które mają problemy w szkole, a często także w domu. Każde dziecko włączone do projektu ma przydzielonego wolontariusza - tutora, dla którego staje się oczkiem w głowie. Wolontariusz pomaga przejść dziecku od porażek w szkole do sukcesów w życiu dzięki regularnym spotkaniom i systematycznej pracy.

wolontariat w Akademii Przyszłości

Nie musisz mieć niesamowitych predyspozycji i nadmiaru wolnego czasu, żeby zostać wolontariuszem Paczki lub Akademii. Wystarczy chęć zrobienia czegoś dobrego. Wejdź na stronę www.superw.pl, wybierz projekt, w którym chcesz się zaangażować i wypełnij formularz rekrutacyjny. Możesz zostać bohaterem dla Paczkowych rodzin lub dziecka z Akademii.