AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Jej głównym celem jest pomoc dzieciom. Przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu, przywracając im poczucie własnej wartości i wiarę w siebie. To nie jest zwykła akcja charytatywna, ale ogólnopolski program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko.

Akademia działa od 2003 roku. Organizowana jest przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Wolontariusz – tutor, który na cotygodniowych zajęciach poświęca swojemu podopiecznemu czas i uwagę, pokazuje dziecku, jak bardzo jest ważne i wyjątkowe. Z kolei Darczyńca – wspiera dziecko, fundując Indeks Sukcesów. Jest dla niego wsparciem w drodze do pokonania trudności szkole, a później w życiu. Jest kibicem, który trzyma kciuki za jego sukcesy.

KOMU POMAGA AKADEMIA?

Rodzice nie mieli czasu nauczyć Pawła liczyć, Adam po śmierci taty przestał się uczyć, Karolina bardzo boi się pójść do tablicy.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga właśnie takim dzieciom jak Paweł, Adaś czy Karolina. Dzieciom w potrzebie, często biednym. Tym, które słyszą od innych: Będziesz nikim! Dzieciom, które mimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię i doświadczają długotrwałej porażki szkolnej. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka.

W JAKI SPOSÓB POMAGA AKADEMIA?

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI nie zmienia świata, w którym żyje dziecko, ale daje mu siłę, by potrafiło sobie w nim poradzić. Z tego powodu powstał System Motywatorów Zmiany – unikatowa metodologia pracy z dzieckiem, nakierowana na przemianę myślenia dziecka o sobie samym.

Indeks dla konkretnego dziecka to wpłata rzędu 1000 zł. Brakującą kwotę AKADEMIA pozyskuje z 1%, grantów i darowizn od firm i ludzi dobrej woli.

Ty też możesz zostać Darczyńcą i towarzyszyć wybranemu dziecku w najważniejszych momentach jego życia!

Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wybierz dziecko, któremu pomożesz lub zaangażuj się w projekt finansowo.