Brand

Wniósł flagę Paczki na Mount Everest

23 maja 2013 roku o godz 5.30. czasu polskiego Polak Piotr Marek Cieszewski stanął  na najwyższym szczycie świata. Piotr wziął ze sobą flagę SZLACHETNEJ PACZKI – projektu, który podziwia i popiera.

Cieszewski ruszył na szczyt Mount Everest w 60 rocznicę pierwszego wejścia na szczyt, pokonując dokładnie tą samą drogą, co pierwsi zdobywcy, czyli od strony nepalskiej przez Przełęcz Południową.

Piotr podjął pierwszą próbę ataku szczytu we wtorek, jednak warunki pogodowe sprawiły, że musiał wrócić do obozu 4. Wczoraj około godziny 18.00 czasu polskiego wyruszył po raz drugi na szczyt.

Dlaczego zabrał ze sobą flagę Paczki? - SZLACHETNA PACZKA pokazała mi, jak ważne jest pomaganie. W paczkach dajemy coś znacznie cenniejszego, niż rzeczy – świadomość, że potrzebujący nie są sami. – mówi Cieszewski. - Dzięki Paczce dotarło do mnie, ile rodzin jest w trudnej sytuacji. Potrzebują pomocy drugiego człowieka - jak żółw leżący skorupą na dół. A przecież wystarczy tylko go podnieść i później już sobie poradzi – mówi Cieszewski.

Piotr Cieszewski pochodzi z Sopotu, góry to, obok żeglarstwa, jego największa pasja. Polak zdobył Koronę Ziemi – Mt. Everest jest piątym szczytem w jego kolekcji. Wcześniej zdobył Aconcaguę, Kilimandżaro, Mt. Blanc i Elbrus.

*

Zmieniaj świat na lepsze ze SZLACHETNĄ PACZKĄ. Teraz masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

Przekaż 1% na walkę z biedą

Wpłać na Paczkę i pomóż jej się rozwijać

Dołącz do Klubu Wiosna i Przyjaciele i pomagaj regularnie

Dołącz do projektu ślubnego Będziemy Mieli Dziecko