1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05
1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05
1% NA SZLACHETNĄ PACZKĘ
KRS 00 00 05 09 05

Pobierz na dysk
darmowy program PITY 2016

Uruchom on-line
darmowy program PITY 2016

Wyślij numer KRS
do swojej księgowej

Rozliczenie PIT 2016 online

Co roku ponad milion Polaków więcej niż w roku poprzednim decyduje się na rozliczenie PIT przez internet. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego składanie deklaracji podatkowej online jest opłacalne.

Korzyści rozliczeń PIT przez internet

Głównym czynnikiem, który ma wpływ na wybór właśnie tej metody są znaczneułatwienia i kontrola błędów oferowane przez programy do rozliczania pit online. Programy te praktycznie prowadzą użytkownika za rękę – kolejno wskazują obowiązkowe do wypełnienia pola, podpowiadają, co należy w nich wpisać, sprawdzają poprawny format danych, czy wreszcie automatycznie uzupełniają pola, których zawartość można obliczyć na podstawie już wprowadzonych przez użytkownika liczb.

Dzięki temu rozliczanie PIT jest niezwykle proste nawet dla osoby, która widzi taki formularz po raz pierwszy w życiu, a przy tym znacznie maleje ryzyko popełnienia błędu w składanej deklaracji podatkowej.

Rozliczenie PIT w 2017 roku jeszcze łatwiejsze

W tym roku już po raz trzeci podatnicy będą mogli skorzystać z dodatkowego ułatwienia - deklaracji wstępnie wypełnionych, w których automatycznie zawarte są już dane dostarczone przez płatników. Oznacza to, iż użytkownik programu nie musi własnoręcznie przepisywać danych od pracodawcy, lecz jedynie uzupełnia dodatkowe informacje, np. o przysługujących ulgach podatkowych.

Z wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego skorzystają osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej i rozliczają się na formularzu PIT-37. Usługa dostępna jest zarówno dla osób rozliczających się indywidualnie jak i dla wspólnie rozliczających się małżonków.

Oszczędność czasu i wygoda

Wypełnienie PIT online jest nie tylko łatwe, ale też szybkie i wygodne. Nie ma konieczności pobierania czy drukowania żadnych formularzy, zbędna staje się wizyta w urzędzie skarbowym. Po wypełnieniu dokumentu przez Internet, ten sam program sprawnie przesyła wszystkie formularze do urzędu, a już po chwili użytkownik otrzymuje (także drogą elektroniczną) tzw. UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru stanowiące wystarczający dowód na terminowe rozliczenie PIT.

Identyfikacja podatnika

Nie ma konieczności podpisywania PITów wypełnianych przez Internet - nie trzeba być posiadaczem podpisu elektronicznego. Tuż przed przesłaniem wypełnionego formularza, program PIT poprosi użytkownika o podanie kwoty przychodu z poprzedniego roku – wpisanie prawidłowej liczby wystarczy do weryfikacji podatnika.

Bez znajomości kwoty swojego przychodu w 2015 roku, podatnik nie będzie w stanie rozliczyć się przez internet.

Idealne rozwiązanie dla spóźnialskich

Program do PIT online jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zostawiły sobie rozliczenie podatkowe na ostatni moment. Złożenie formularza PIT przez internet pozwala uniknąć długich kolejek w urzędach skarbowych, a w razie popełnienia błędu w zeznaniu - podatnik szybciej otrzyma prośbę o sprostowanie.

Zwrot nadpłaty

Choć rozliczenie PIT online jest szybkie, a potwierdzenie otrzymuje się błyskawicznie, warto jednak wcześniej zadbać o złożenie zeznania podatkowego, zwłaszcza jeśli podatnikowi przysługuje zwrot nadpłaty podatku. Im wcześniej dokona się rozliczenia, tym szybciej otrzyma się zwrot nadpłaty.

Na koniec przypominamy jeszcze, iż zeznanie podatkowe za 2016 rok musi zostać złożone do końca kwietnia 2017 roku.

X
Kliknięcie w przycisk DALEJ przekieruje Cię do Twojego programu pocztowego.
Program e-pity Copyright 2016-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.