Lider Paczki – kim jest?


Lider Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie w Twojej okolicy. Dostrzega ich problemy, poznaje ich historie, przywraca im godność. Jest sercem Paczki w jednym z 670 rejonów w całej Polsce. Jest zmianą.

Paczka pomaga rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, a nie tkwić w pułapkach słabości i rezygnacji. Szukamy ludzi, których dotknął los. Jest im ciężko, ale mimo to chcą walczyć o swoją godność i przyszłość. Paczkę traktują jako szansę. Piękno Szlachetnej Paczki to ich historie. Historie zmagań i historie zwycięstw. Historie pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei.

By Paczka mogła działać również w twojej okolicy, potrzebuje lidera.
Bez niego, bez niej – bez Ciebie! – historie potrzebujących nie będą miały dobrego zakończenia. Dzięki Tobie – tak!

Nie czekaj, działaj i spraw, by jak najwięcej rodzin w potrzebie dostało szansę, na którą czekają i zasługują.

DLACZEGO WARTO BYĆ
WOLONTARIUSZEM-LIDEREM PACZKI?


MASZ WPŁYW

Zmieniasz otaczający Cię świat oraz dajesz potrzebującym impuls do zmiany. Pomagasz ludziom, którzy stracili wiarę w siebie i sądzą, że o nich zapomniano. Twoje działania są ważne społecznie, potrzebne oraz mają wielki sens!

ROZWIJASZ SIĘ

Zdobywasz pożądane i cenione przez pracodawców umiejętności oraz kompetencje, co zwiększa Twój potencjał na rynku pracy. Nabywasz doświadczenie m.in. w zarządzeniu zespołem, zarządzaniu projektami i planowaniu działań.

PRACUJESZ Z LUDŹMI

Nawiązujesz liczne i wartościowe kontakty z osobami mieszkającymi w Twojej okolicy. Mogą one zaowocować rozwojem nie tylko osobistych znajomości, ale również biznesowych czy zawodowych. W lokalnej społeczności pokazujesz, że robisz dobre rzeczy!

CO ROBI LIDER PACZKI?

Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Poznajesz osoby zgłaszające się do roli wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej docierać do rodzin potrzebujących wsparcia.
Poznaje historie rodzin
Poznaje historie rodzin
Reprezentując Paczkę w swoim rejonie, koordynujesz kontakt z lokalnymi władzami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o rodzinach w potrzebie.
Zarządza zespołem
Zarządza zespołem
Wolontariusze odwiedzają rodziny i poznają ich historie. Tworzą ich opisy i umieszczają je w internetowej bazie, dzięki której mogą się z nimi zapoznać darczyńcy. Jako lider koordynujesz ich działania, powierzasz im zadania i monitorujesz postępy ich pracy.
Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Spotykasz się z wolontariuszami i osobami odpowiedzialnymi za decyzje ważne dla twojej okolicy – reprezentującymi administrację, biznes i instytucje społeczne. Nawiązujesz i rozwijasz współpracę z partnerami Paczki w swojej okolicy.
Organizuje Finał Paczki w rejonie
Organizuje Finał Paczki w rejonie
Odpowiadasz za to, by wszystkie rodziny z twojego rejonu znalazły swoich darczyńców. Pozyskujesz miejsce na magazyn paczek podczas Finału, tworzysz harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do rodzin oraz koordynujesz jego realizację.
Podsumowuje wspólną pracę
Podsumowuje wspólną pracę
Po zakończeniu Finału Paczki tworzysz raport z pracy swoich wolontariuszy i całego rejonu. Podsumowujesz wyniki i przesyłasz ich opracowanie do centrali Paczki. Otrzymujesz też informację zwrotną od koordynatora.

REKRUTACJA


Jeden rejon = jeden Lider!
Nie czekaj – działaj! Bądź pierwszy – zarezerwuj rejon w swojej okolicy!

KOMU
POMAGA

Lider

SZLACHETNEJ
PACZKI

ŻYJĄCYM W SKRAJNEJ BIEDZIE


DZIECIOM Z UBOGICH RODZIN


NIEPEŁNOSPRAWNYM


DOŚWIADCZONYM PRZEZ LOS


WALCZĄCYM O SAMODZIELNOŚĆ


PRZEWLEKLE CHORYM

SAMOTNYM RODZICOM W TRUDNEJ SYTUACJI

JAK ZOSTAĆ LIDEREM PACZKI

  1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
  3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  4. Przyjdź na spotkanie wdrożeniowe
  5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

Najczęściej zadawane pytania


Lider to osoba, która w swoim rejonie (lokalnym środowisku) zarządza zespołem wolontariuszy i poszczególnymi zadaniami, które mają na celu realizację Paczki.

ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Lider najpierw buduje zespół Wolontariuszy – pozyskuje ich, prowadzi spotkania rekrutacyjne, dba o wdrożenie do roli. W dalszej współpracy zarządza swoim zespołem: integruje, deleguje zadania, monitoruje ich pracę, wspiera, motywuje. Dba też o zapewnienie wolontariuszom możliwości rozwoju, np. poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych.

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

Paczka trwa cały rok. Działania w niej są rozłożone na kolejne, konkretne etapy i zadania. Rolą Lidera jest takie zarządzanie, by wszystkie cele zostały zrealizowane w odpowiednim czasie, a tym samym – praca wolontariuszy z rodzinami przyniosła odpowiednie efekty!

Lider nie jest sam – nie musi wykonywać wszystkich zadań samodzielnie. Ma zespół, któremu może delegować zadania, dając tym samym współodpowiedzialność i możliwość rozwoju. Wśród zadań jakie są do zrealizowania w Paczce można wymienić m.in. pozyskanie Historii Rodzin, przeprowadzenie działań pozyskujących darczyńców (tzw. Kampania SZLACHETNEJ PACZKI), przygotowanie Finału, ewaluację pracy w rejonie.

PRZEDSTAWICIEL PACZKI

Lider – jako szef rejonu – jest również przedstawicielem Paczki w danej lokalizacji. Buduje współprace z instytucjami, mediami, dba o wizerunek Paczki i jej świadomość. Po prostu – buduje społeczność ludzi, którym zależy na zmianie świata! 🙂

Wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Jeśli lubisz ludzi, potrafisz podejmować inicjatywę, a przede wszystkim chcesz rozwijać umiejętności zarządzania zespołem i projektem, możesz być pewny/a, że się nadajesz. Nie zastanawiaj się, tylko po prostu do nas dołącz!

Liderami mogą być osoby pełnoletnie. Jeśli nie masz 18 lat (ale skończyłeś/aś 16) – zgłoś się na Wolontariusza Wspomagającego Paczki!

Rejestracja: www.superw.pl/zostan-liderem-paczki

Liderów poszukujemy między kwietniem a lipcem. Dołączając w tym czasie do Paczki masz możliwość spokojnego zaplanowania pracy, rozpoczęcia pozyskiwania Historii Rodzin. Co więcej – Liderzy mogą wtedy najpełniej uczestniczyć w Paczce! Doświadczają wszystkich ważnych wydarzeń (tzw. Studniówka na 100 dni przed otwarciem bazy rodzin do wyboru, Otwarcie Bazy, Finał Paczki) i korzystają z wszystkich możliwości rozwoju, w tym szkoleń.

Jeśli gdzieś nie można się zgłosić, oznacza to, że mamy tam już zrekrutowanego Lidera. Ale nie zrażaj się, wciąż wiemy, jak spożytkować Twój potencjał – po prostu wybierz inną, najbliższą lokalizację lub napisz na: [email protected] – znajdziemy rozwiązanie.

Wolontariat dla tych, którzy mają czas i chcą go dobrze wykorzystać. Dzięki jasno określonym zadaniom, harmonogramowi – każdy zaangażowany wykonuje tylko rzeczy naprawdę potrzebne i ważne. 🙂

Każdy Lider otrzymuje pełny harmonogram Paczki, z konkretnymi terminami. Realizację swoich zadań planuje indywidualnie. Wszystko zależy od własnych umiejętności i organizacji.

Są terminy, które ustala lider ze swoim zespołem. Są też terminy „wpisane” w harmonogram Paczki i do tych wydarzeń Lider musi się dostosować.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

mail icon

Kontakt


[email protected]