Brand
powrót

Nowy pomysł dla firm: Inwestor Społeczny

Co łączy założyciela Demotywatorów z właścicielem przedsiębiorstwa budującego drogi i mosty? Odpowiedź jest prosta: wspólne wartości.

Dzięki niemu wielu Polaków śmieje się do łez. Jego strona zdobyła prawie dwa miliony „like’ów” na Facebooku i w każdym miesiącu odwiedza ją 10 milionów użytkowników. Mariusz Składanowski prywatnie jest tatą i osobą związaną lokalnie z Pruszczem Gdańskim. Założył kilka serwisów internetowych. Raczej nie jest rozpoznawany na ulicach, ale w środowisku branżowym, już tak. Jego twórczość znają wszyscy użytkownicy Internetu. Po powstaniu Demotywatorów, to właśnie Mariusz decydował, który kwadrat z białą ramką będzie miał szansę rozśmieszyć miliony internautów danego dnia. 

Oprócz tego, że jest ekonomistą i informatykiem z Pomorza, zdecydował się również zostać Inwestorem Społecznym SZLACHETNEJ PACZKI. Zaangażował się w projekt, który tylko w 2014 roku połączył blisko milion Polaków. W tegorocznej, 15. edycji Paczki - wolontariusze dotarli do 20 000 potrzebujących rodzin, by wesprzeć ich w walce z biedą. Przekazując 5000 zł, Inwestor wpiera organizację projektu w konkretnej miejscowości, a zwrotem z jego inwestycji jest zmiana społeczna, która dzieje się w wybranej przez niego lokalizacji.

-
Dlaczego Inwestor Społeczny? Przede wszystkim cenię sobie Stowarzyszenie WIOSNA i działania jego założyciela, księdza Jacka Stryczka – mówi Mariusz Składanowski. - Najbardziej podoba mi się idea i sposób w jaki pomagam, bo Paczka to nie tylko pomoc pieniężna i nie może dostać jej każdy – są warunki, które trzeba spełnić, by dołączyć do projektu – dodaje. 


Kto nie próbuje, ten nie ma 

Oskar Niezabitowski z Krakowa nie od zawsze był właścicielem firmy. - Spółka, w której niegdyś pracowałem splajtowała, w kolejnej straciłem zajmowane stanowisko. Rozpocząłem poszukiwania pracy. Udało mi się znaleźć ciekawą ofertę, ale daleko od domu - opowiada. - Usiadłem wtedy z żoną i zaczęliśmy rozmawiać. Postanowiłem odrzucić propozycję i zostać z rodziną w Krakowie. Miałem dużo kontaktów, głowę na karku i stwierdziłem, że spróbuję rozpocząć swoją działalność – dodaje.

Jego życie to nie tylko firma PRODiM, przedsiębiorstwo robót ogólnobudowlanych, drogowych i mostowych. Wspólnie z żoną od lat pomagają najbardziej potrzebującym. W tym roku dołączyli do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. - Kiedy byłem w bardzo trudnej sytuacji i podjąłem decyzję o otwarciu działalności, zawarłem umowę z Bogiem. Postanowiłem, że jeśli on mi pomoże i to się uda, to ja dużą część dochodów przeznaczę na pomoc innym – mówi Oskar. - Rzeczywiście tak jest, od samego początku działalności udzielamy się charytatywnie. Przecież kto nie ryzykuje, ten nie ma! - dodaje. 

Teraz, jako Inwestor Społeczny SZLACHETNEJ PACZKI wspiera wolontariuszy oraz najbardziej potrzebujące rodziny z Proszowic. Daje im impuls do zmiany, bo to dzięki niemu Paczka w Proszowicach może działać. 


Wśród Inwestorów Społecznych jest również Artur Baza, któremu tak zaimponował sposób działania Paczki, że został jej wolontariuszem!  - Dołączyłem do projektu, ponieważ spodobała mi się jasna formuła pomagania. Wolontariusze docierają do rodzin i mają wpływ na ich życie – opowiada. - Dodatkowo świetną ideą jest poszukiwanie darczyńców i fakt, że każda skompletowana paczka jest w całości przekazywana wybranej przez nich rodzinie – mówi Artur. 


Dołącz do grona osób żyjących z sensem! 

Inwestorem Paczki na kolejną edycję będziesz mógł zostać w 2016 roku.
Teraz możesz jeszcze zainwestować w kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - siostrzanego projektu Paczki.
 
Wybierz kolegium, które chcesz wesprzeć kwotą 5000 zł – możesz w prosty sposób połączyć swoją pracę z wartościami, które są dla Ciebie ważne. Zwrotem z Twojej inwestycji jest zmiana społeczna, która nastąpi w lokalnej społeczności w wybranej przez Ciebie miejscowości. Wejdź tutaj i dowiedz się więcej!

 

Może Twoja firma dołączy do tego grona?
Napisz do nas: firma@wiosna.org.pl