Brand
powrót

Artur Racicki - ugotowany Inwestor!

Dzięki krewetkom w ogórkach, cukinii i owocowym gofrom lubelski rejon Kalinowszczyzna ma swojego Inwestora Społecznego! Jak to możliwe? Artur Racicki – innowacyjny, warszawski przedsiębiorca wygrał telewizyjny program UGOTOWANI i zgotował nam niespodziankę!

Artur Racicki to właściciel trzech spółek. Choć każda z nich funkcjonuje w innej branży, łączy je jedno - wszystkie powstały z potrzeby serca i chęci zmiany społecznej. To znak rozpoznawczy Artura.

Bez względu na to, co robi, chce, by jego inicjatywy miały wpływ na życie ludzi dookoła. Dlatego w firmie Social Wi-fi proponuje przedsiębiorcom inteligentne narzędzia komunikacji między firmami a konsumentami, propagując przy tym bezpieczne korzystanie z Internetu. W SEEDiA natomiast produkuje… ekologiczne meble, które wykorzystują energię słoneczną, by móc służyć jak ładowarki do smartfonów i punkt Wi-Fi.

To właśnie potrzeba wpływu i misyjny charakter działania zaprowadziły Artura do SZLACHETNEJ PACZKI. Po poznaniu założeń projektu, opartych na systemowym sposobie działania i idei mądrej pomocy postanowił dołączyć do grona darczyńców. Od kilku lat pomaga rodzinom w potrzebie.

Niedawny udział w programie UGOTOWANI stał się dla Artura okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym i kolejnej formy zaangażowania się w Paczkę. Od początku przyjął proste założenie: jeśli przekona do siebie innych uczestników i wygra odcinek - całą nagrodę przeznaczy na rozwój Stowarzyszenia WIOSNA.

- SZLACHETNA PACZKA to nie tylko materialna pomoc, ale wpływanie na mentalność potrzebujących i praca u podstaw. Na działanie wielotysięcznej struktury potrzebne są pieniądze…  Inwestuję w ten projekt, bo wiem, że on działa – mówi z przekonaniem.

Kreatywne pyszności przygotowane przez Artura na konkursowej kolacji zaprowadziły go na sam szczyt. Zdobył sympatię i uznanie innych gotujących oraz nagrodę pieniężną – 5 tysięcy złotych. Zgodnie z zapowiedzą nagroda zasiliła konto Stowarzyszenia WIOSNA.

Inwestorzy Społeczni to pasjonaci, osoby, które dzieląc się własnym dorobkiem zmieniają życie ludzi w swoim otoczeniu. Artur Racicki dołączył do tego grona. Wybrał rejon bliski jego sercu – Kalinowszczyznę w Lublinie.  Bywa tam często, zna okolicę. Wie, że wolontariusze tam działający trafiają do naprawdę potrzebujących, wykluczonych ze społeczeństwa osób. Ma pewność, że jego darowizna na rzecz Stowarzyszenia WIOSNA to kolejny krok w budowaniu mądrego, systemowego pomagania w Polsce.

Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl/inwestor-spoleczny i poznaj więcej historii naszych Inwestorów!