Brand
powrót

DB Schenker: Paczka może zmienić życie

20 tysięcy pokonanych kilometrów tylko w jeden finałowy weekend, kilkadziesiąt ciężarówek, kilkuset zaangażowanych pracowników – tak właśnie wygląda współpraca z DB Schenker.

Firma DB Schenker wspiera Paczkę od 2008 roku. Wykorzystuje swoje know-how i sieć logistyczną, oferuje wsparcie ze strony pracowników i partnerów biznesowych, aby paczki trafiły do tysięcy potrzebujących rodzin.

- Współpraca ze SZLACHETNĄ PACZKĄ nie jest jednorazową akcją, ale wieloletnim partnerstwem opartym na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności. Zespół naszych pracowników, przewoźników i kierowców, podchodzi do niej z pełnym zaangażowaniem i dbałością o jakość. Z roku na rok pracy jest coraz więcej, ale nie narzekamy, wręcz przeciwnie jesteśmy dumni, że możemy pomóc – mówi Beata Konecka, Marketing Manager w DB Schenker.

Wyzwania są dla nich siłą napędową do działania. Otwarcie przyznają, że udział w SZLACHETNEJ PACZCE nie jest zwykłym transportem. To przede wszystkim przewóz paczek, których wartości nie da się porównać z niczym innym, ładunek, który może zmienić czyjeś życie. Skala działań firmy podczas finału SZLACHETNEJ PACZKI jest ogromna. Tylko pracownicy firmy wiedzą, jak trudno jest zgrać ze sobą wszystkie elementy, kiedy do ostatniej chwili nie wiadomo, ile samochodów będzie potrzebnych do transportu na poszczególnych trasach. Mimo to nie narzekają, każdego roku chcą pomagać.

- Zaangażowanie w Paczkę to dla nas zarazem wyzwanie i przywilej. Zawsze dokładamy starań, żeby z naszej strony wszystkie działania były przeprowadzone perfekcyjnie. Jesteśmy dumni z tytułu Partnera Logistycznego SZLACHETNEJ PACZKI i cieszymy się, że możemy pomagać, wykorzystując dostępne nam narzędzia i rozwiązania – mówi Paulina Koszewska, Specjalistka ds. Marketingu i CSR w DB Schenker.

20 000 kilometrów w weekend

Kierowcy DB Schenker, tylko w poprzednim roku, w finałowy weekend XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI pokonali 20 000 km, aby paczki trafiły do potrzebujących rodzin. Z największych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Lublina i Poznania w sumie wyruszyło 35 transportów, które dotarły do miejscowości w całej Polsce. Cel był szczytny: wszystkie rodziny otrzymały na czas przygotowane przez swoich darczyńców paczki, a razem z nimi nadzieję i wiarę w to, że nie są same.

Gotowi do zadań specjalnych

W tym roku paczkę dla ubogiej rodziny przygotował Kamil Stoch wraz z Reprezentacją Polski w skokach narciarskich. Wśród prezentów od skoczków znalazła się m.in. żywność, środki czystości, pralka, ubrania i obuwie na zimę. Paczka trafi we właściwe ręce dzięki zaangażowaniu kierowców DB Schenker.

Więcej niż transport

Współpraca DB Schenker  ze SZLACHETNA PACZKĄ to jednak nie tylko logistyka i transport. Pracownicy firmy każdego roku angażują się w projekt w roli darczyńców, przygotowując wybranym przez siebie rodzinom paczki. Do udziału w akcji zachęcają swoje rodziny i klientów, z którymi na co dzień współpracują.

DB Schenker co roku angażuje się w bardzo ważną część Projektu. Wykorzystując samochody ciężarowe ze swojej floty dostarcza paczki do magazynów Paczki w całej Polsce – aby stamtąd mogły trafić do potrzebujących rodzin. Wsparcie zostało docenione w międzynarodowej sieci DB Schenker - polska spółka otrzymała w 2014 r.nagrodę korporacyjną DB Award za społeczne zaangażowanie w ramach projektu SZLACHETNA PACZKA.

Gratulujemy!