Brand

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Jej głównym celem jest pomoc dzieciom. Przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. To nie jest zwykła akcja charytatywna, ale ogólnopolski program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko.

AKADEMIA działa od 2003 roku w 25 miastach w Polsce. Organizowana jest przez Stowarzyszenie WIOSNA, a jej główny pomysłodawca to ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

Wolontariusz – tutor, który na cotygodniowych zajęciach poświęca swojemu podopiecznemu czas i uwagę, pokazuje dziecku, jak bardzo jest ważne i wyjątkowe. Z kolei Darczyńca – tajemniczy opiekun przez cały rok wspiera dziecko. Jest dla niego latarnią, która oświetla mu drogę do sukcesu w szkole, a później w życiu. Jest kibicem, który trzyma kciuki za jego sukcesy.

KOMU POMAGA AKADEMIA?

Rodzice nie mieli czasu nauczyć Pawła liczyć, Adam po śmierci taty przestał się uczyć, Karolina bardzo boi się pójść do tablicy.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga właśnie takim dzieciom jak Paweł, Adaś czy Karolina. Dzieciom w potrzebie, nie raz biednym. Tym, które słyszą od innych: Będziesz nikim! Dzieciom, które mimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię i doświadczają długotrwałej porażki szkolnej. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka.

W JAKI SPOSÓB POMAGA AKADEMIA?

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI nie zmienia świata, w którym żyje dziecko, ale daje mu siłę, by potrafiło sobie w nim poradzić. Z tego powodu powstał System Motywatorów Zmiany – unikatowa metodologia pracy z dzieckiem, nakierowana na przemianę myślenia dziecka o sobie samym.

1000 zł w przeliczeniu na jedno dziecko kosztuje zorganizowanie profesjonalnej całorocznej pomocy. Indeks dla konkretnego dziecka to wpłata rzędu 700 zł. Brakującą kwotę AKADEMIA pozyskuje z 1%, grantów i darowizn od firm i ludzi dobrej woli.

Ty też możesz zostać Darczyńcą i towarzyszyć wybranemu dziecku w najważniejszych momentach jego życia!

Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wybierz dziecko,
któremu pomożesz lub zaangażuj się w projekt finansowo.

0000050905