O projekcie

5 faktów na temat działania SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka, 04-10-2016

Szkolenia z zakresu zarabiania i wydawania pieniędzy, specjalistyczna pomoc prawników i lekarzy, regularna praca wolontariuszy z osobami samotnymi i dziećmi z problemami. To wszystko robi SZLACHETNA PACZKA. Bo już nie tylko łączymy biednych i bogatych, ale kompleksowo pomagamy ludziom zmienić swój los. Chcemy Szlachetnej Polski.Odkryj 5 faktów na temat działania SZLACHETNEJ  PACZKI:

1. Łączymy Potrzebujących z Darczyńcami

To, z czego każdy zna Paczkę. Przypomnijmy raz jeszcze raz, w skrócie, jak to działa.

Najpierw wolontariusze – działający lokalnie w blisko 900 rejonach – docierają do biednych rodzin. Wybierają te, dla których pomoc Paczki będzie szansą na zmianę. Następnie anonimowe opisy rodzin trafiają do internetowej bazy na szlachetnapaczka.pl.

Od Weekendu Otwarcia (19-20 listopada), można zostać Darczyńcą – wybrać rodzinę i przygotować pomoc odpowiadającą na potrzeby rodziny. Najczęściej Darczyńca zaprasza do wspólnego przygotowania paczek swoich najbliższych, znajomych i współpracowników. Wsparciem w przygotowaniu pomocy jest wolontariusz.

W czasie Finału (11-12 grudnia), Darczyńca dostarcza pomoc do magazynu, a następnie wolontariusz  przekazuje je rodzinie. Na końcu Darczyńcy otrzymują prezent – relację od wolontariusza z wręczenia paczek.  Czytaj więcej o tym jak zrobić Paczkę >>


2.  Robimy krok w kierunku biznesu

– W ramach Paczki Biznesu uczymy biedne rodziny zarabiania pieniędzy i planowania budżetu domowego. Wprowadzamy finansowe szkolenia dla wolontariuszy, którzy następnie swoją wiedzę przekażą potrzebującym.

– Stworzyliśmy pomysł na pomaganie na firm, zapraszamy je do roli Inwestora Społecznego. Inwestor wspiera wybrany przez siebie rejon Paczki lub kolegium Akademii.


3. Rozwijamy pomoc specjalistyczną

Paczka to nie tylko pomoc przygotowywana przez darczyńców, ale również projekty specjalistyczne t.j.:

– Paczka Seniorów – skierowana do samotnych osób powyżej 60. roku życia. Senior pracuje z wolontariuszem w systemie 1 na 1. Chcemy aktywizować osoby starsze i wyciągać je z osamotnienia.

– Paczka Prawników – praca prawnika z rodziną w systemie 1 na 1. Prawnik zajmuje się danym przypadkiem, aż to rozwiązania problemu.

– Paczka Lekarzy – łączymy rodziny, w których barierą jest choroba, z Lekarzem, który udziela im darmowych konsultacji.

– Paczka Przygody – grupy wolontariuszy ruszają w Polskę tam, gdzie jeszcze nie było Paczki. Do małych miast i wiosek, by docierać do prawdziwej, ukrytej biedy.

 

4. Uczymy zaradności już od dziecka

Paczka ma źródło w tym, że łączy biednych i bogatych, ale też mamy AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI – siostrzany projekt Paczki, w jego ramach przeprowadzamy dzieci od porażki w szkole, do sukcesu w życiu. Pomagamy uczniom, którzy mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Wydobywamy z nich potencjał. To prewencja biedy i nauka zaradności już od dziecka.

 

5. Zapraszamy do pomagania na wiele sposobów

W tym roku po raz pierwszy można pomagać licytując dzieło sztuki (SZTUKA TERAZ) oraz kupując ubrania (Moda na Polskę). 


6.  Przyświeca nam wizja Szlachetnej Polski

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek: Kończy się era bycia dorobkiewiczem. Dorobkiewicz to postawa, że dbam tylko o siebie i o swoich. Teraz to się zmienia. Ludzie chcą iść w kierunku sensu życia, życia w świecie wartości, a nie w świecie posiadania. Taki jest trend, ludzie chcą żyć z sensem i chętniej angażują się w Paczkę.

Nie jesteśmy w stanie zmienić świata, ale my możemy pomóc ludziom, by na tym świecie lepiej się odnaleźli, by wygrywali swoje życie. I temu służy Paczka.

Chcemy żyć w kraju ludzi, którzy budują swoje życie na ideałach i dla których nie tylko pieniądze i własny egoizm stanowią punkt odniesienia. Chcemy ludzi, którzy gotowi są pracować z innymi, współpracować, współtworzyć ten świat. 

< >
Poleć:
Polub SZLACHETNĄ PACZKĘ: