Nie jesteście sami

W obliczu pandemii koronawirusa wiele z podstawowych potrzeb osób starszych, jak zakupy czy dostęp do leków, już opiekują wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz szereg oddolnych inicjatyw.

Jednocześnie coraz bardziej palące stają się potrzeby dotyczę relacji i więzi społecznych, w tym odpowiedź na niepokój i lęk tych, którzy zostali sami. Seniorzy w sytuacji powszechnej kwarantanny stają się jeszcze bardziej samotni i jeszcze bardziej wykluczeni.

Dlatego Szlachetna Paczka uruchamia projekt „DOBRE SŁOWA – TELEFON DLA SENIORÓW”, gdzie starsze osoby usłyszą: nie jesteście sami. Co najważniejsze - otrzymają eksperckie wsparcie.

Dowiedz się więcej o projekcie

Pobieram ulotkę

Pomóż nam dotrzeć z informacją o projekcie do seniorów
– wydrukuj i powieś plakat

Pobieram plakat

Wesprzyj rozwój Telefonu, aby mógł dawać wsparcie seniorom w najbliższych miesiącach

Wpłacam, by pomóc

Jak działa
telefon dla seniorów – dobre słowa

telefon od seniora odbierze specjalista – doświadczony psycholog lub terapeuta,
który będzie w stanie zapewnić ważne wsparcie emocjonalne.
nie szukamy tylko tam, gdzie łatwo szukać, ale tam, gdzie można znaleźć,
- chcemy być tam, gdzie seniorzy: w szpitalach, w domach opieki, na klatkach schodowych, w sklepach, które wciąż odwiedzają, w mediach, które czytają i słuchają.
wierzymy w rozmowę,
ale dbamy też o ciąg dalszy:

do osób, które do nas zadzwonią, telefonicznie będą wracać wolontariusze Szlachetnej Paczki po to, aby utrzymywać z nimi stałą, regularną relację, a jeśli okaże się potrzebna inna pomoc (zakupy, załatwienie spraw urzędowych) – będziemy reagować.
To ważne, żeby o telefonie dowiedziały się osoby starsze – opowiedz o nim rodzinie, sąsiadom, znajomym. Niech starsi i samotni wiedzą, że ktoś na nich czeka.

HISTORIE SENIORÓW Z TELEFONU

O Szlachetnej Paczce

O SZLACHETNEJ PACZCE

Szlachetna Paczka od 20 lat łączy Polaków w mądrym pomaganiu. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych. Zmieniła historie tysięcy potrzebujących rodzin, tworzy też systemowe rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi, odpowiadając na konkretne, indywidualne potrzeby. Pomagasz ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym. Teraz wspieramy walkę z koronawirusem i skutkami pandemii.

Projekt koordynuje
Szlachetna Paczka
Partner Strategiczny
Szlachetnej Paczki
BNP
Partner projektu DOBRE SŁOWA
– Telefon dla Seniorów
BP Fundation