Dołącz do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI

Zostań SuperW Paczki Zostań Liderem Paczki

Dołącz do drużyny AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Zostań SuperW Akademii Zostań Liderem Akademii

Dołącz do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI

Zostań Wolontariuszem Zostań Liderem

Dołącz do drużyny AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Zostań Wolontariuszem Zostań Liderem

Dlaczego warto zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI? 

 

Paczka od lat przyciąga wyjątkowych ludzi. Jest doskonałym miejscem nie tylko na rozwój, lecz także na zdobywanie cennych kontaktów i nawiązywanie trwałych przyjaźni. Poznaj 10 cech, które najlepiej charakteryzują ludzi Paczki. SZLACHETNEJ PACZKI.

 

#10 Wolontariusz jest aktywny

Wolontariusza Paczki cechuje szczególna aktywność. Nie tylko w projekcie, ale również w życiu. SuperW zostają zwykle osoby, które na co dzień zajmują się wieloma rzeczami. Studiują, pracują, zajmują się dziećmi i mimo tych wszystkich zadań, wciąż znajdują czas na pomaganie innym i czerpią z tego radość!
Jestem aktywny! Zgłaszam się >>

 

#9 Wolontariusz jest wytrwały

To jedna z najważniejszych zasad wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI, który wie, że wszystko jest możliwe. Wola walki, ciekawość świata i upór pomagają wolontariuszowi przekonać się na własnej skórze, że nie ma problemu nie do rozwiązania, a wszelkie trudności traktować można jako nowe wyzwanie.
Jestem wytrwały! Zgłaszam się >>

 

#8 Wolontariusz jest wszędobylski

Gdy w towarzystwie pojawia się wolontariusz Paczki, w niezwykły sposób wypełnia swoją osobą czas i przestrzeń. Wszechogarniająca radość i otwartość powodują, że przebywanie z SuperW motywuje do działania.
Wszędzie mnie pełno! Zgłaszam się >>

 

#7 Wolontariusz jest odważny

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI wchodzą w świat biedy. Pokonują siebie i otwierają się na innych. Wymaga to sporego zaangażowania i przede wszystkim ogromnej odwagi, aby stawić czoła trudnym, czasem przykrym sytuacjom. Chęć działania i niesienia pomocy jest silniejsza niż lęk przed nieznanym.
Jestem odważny! Zgłaszam się >>

 

#6 Wolontariusz jest odpowiedzialny


Zarówno w Paczce, jak i w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI (siostrzanym projekcie Paczki), odpowiedzialność jest jedną z najważniejszych cech wolontariusza. Bycie odpowiedzialnym oznacza troskę i opiekę nad drugim człowiekiem, ale i również kontrolę.

Wolontariusz Paczki wywiązuje się ze swoich obowiązków, a także dba o innych. Wykazuje się odpowiedzialnością na wielu płaszczyznach swojej pracy. Doświadczenie zdobyte podczas wolontariatu to także mocna pozycja w CV!
Jestem odpowiedzialny! Zgłaszam się >>

 

#5 Wolontariusz jest wrażliwy na cudzą krzywdę


Dostrzegając biedę i problemy, które dotykają potrzebujących rodzin, wolontariusze Paczki stają się jeszcze bardziej wrażliwi na drugiego człowieka. Przejawia się to w chęci pomocy i zaangażowaniu, jakie wkładają w swoją pracę na rzecz projektu. Wrażliwość ta jest wyjątkowa, ponieważ nie powoduje użalania się, lecz wzbudza siłę do działania. Uwrażliwiony wolontariusz nabiera mocy sprawczej i daje potrzebującym impuls do zmiany świata.
Jestem wrażliwy! Zgłaszam się >>

 

#4 Wolontariusz jest chętny do działania


Wolontariusz Paczki nie stoi z boku, nie współczuje milcząco, lecz jest zawsze gotowy do pomocy! Ma w sobie moc, która sprawia, że i innym zaczyna się chcieć.
Jestem gotowy! Zgłaszam się >>

 

#3 Wolontariusz przełamuje bariery

Wolontariat to spotkanie z inną rzeczywistością, nowymi sytuacjami, ale przede wszystkim z nowymi ludźmi. Działanie na rzecz innych zmienia nas wewnętrznie i pozwala przełamywać bariery, zarówno społeczne, jak i te osobiste. Wolontariusz otwiera się na świat i zaczyna dostrzegać więcej.

W SZLACHETNEJ PACZCE przełamywanie barier to przede wszystkim kontakt z potrzebującymi rodzinami, dla wolontariusza jest to często pierwsze zetknięcie się z prawdziwym światem biedy. Postawą charakteryzującą SuperW jest chcęć zrozumienia, dotarcia do źródeł problemu i pomoc w zmianie postawy życiowej potrzebujących.
Przełamuję bariery! Zgłaszam się >>

 

#2 Wolontariusz inspiruje

Ma mnóstwo pomysłów i ambitnych planów, angażuje się w ciekawe inicjatywy. Ma szerokie horyzonty i jest ciekawy świata. Wolontariusz Paczki swoim przykładem inspiruje do działania innych. Swoją energią sprawia, że otaczający go ludzie zaczynają podejmować nowe wyzwania i aktywnie angażują się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.
Jestem ambitny! Zgłaszam się >>

 

#1 Wolontariusz jest charyzmatyczny

Swoimi działaniami SuperW przekonuje, że wolontariat to świetna przygoda. Swoją charyzmą sprawia, że darczyńcy angażują się w pomoc potrzebującym rodzinom, które powoli stają na nogi.
Mam charyzmę! Zgłaszam się >>

 

Obecnie SZLACHETNA PACZKA szuka osób, które poprowadzą rejony Paczki w całej Polsce. To ważny moment w projekcie, bo tylko tam, gdzie teraz znajdzie się lider, w grudniu pomoc dotrze do potrzebujących rodzin.
Jednocześnie trwa rekrutacja w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - zgłoś się do projektu i spraw, by kolejny mały człowiek uwierzył w swoje możliwości!

 

Dołącz do grona wolontariuszy i zmieniaj świat! 

Czekamy właśnie na Ciebie!